موقعیت : صفحه اصلی > آرشيو مصوبات شورا > دوره سوم > ٢٠٠ تا ٣٠٠ 
جستجو :
» عنوان ها «
» نظرسنجی «
» اوقات شرعی «
» آب و هوا «
امام خميني (ره ) : " اين وظيفه اي است الهي وظيفه اي است ملي وظيفه اي است انساني وظيفه اي است كه ما بايد به آن عمل بكنيم همه مان بايد در انتخابات شركت بكنيم . "
٢٠٠ تا ٣٠٠

اهم مصوبات دویست و یکمین جلسه شورا در تاریخ 2/4/88

 

1- موافقت با انعقاد موافقت نامه ایجاد پایگاه داده مکانی شهری بر اساس عکس های هوایی و ایجاد فضای حمایت اطلاعاتی بمنظور مدیریت یکپارچه تا سقف 000/000/600/1 ریال از محل برنامه توسعه شهری با توجه به ضرورت این امر برای شهرستان رامسر و همچنین با عنایت به اینکه منابع مالی تأمین اعتبار مبلغ مذکور سازمان شهرداری های کشور می باشد و قدردانی از پیگیری های شهردار محترم.

 

2- نامه شهرداری در خصوص اعلام نظر شورا راجع به اجرایی شدن ، ابقاء و یا حذف هر یک از سه خیابان ذیل : الف ) خیابان 12 متری طرح هادی از بلوار امام فاز 3 جنب شبکه بهداشت تا کوچه بنیاد شهید  ب) خیابان دیگر از جنب بانک ملت بازار تا جنب منزل درجانی واقع در فاز 3 بلوار امام  پ ) خیابان سوم از ابتدای کوچه بنیاد شهید تا جنب ساختمان احرار واقع در فاز 3 بلوار امام و ارائه طرح پیشنهادی راجع به خط پروژه ی خیابان شبکه بهداشت مطرح و شورا اعلام می دارد که پیرو بند یک مصوبه شماره 63 مورخ 20/9/86 مبنی براجرای کامل خیابان شبکه بهداشت و حذف خیابان 12 متری جنب مسجد جامع و ارائه موضوع به کمیسیون ماده پنج ، ضمن تصویب خط پروژه ی پیشنهادی شهرداری مربوط به خیابان شبکه بهداشت ،  بر اجرایی شدن بند دو مصوبه شماره 187 مورخ 16/2/88 مبنی بر بازگشایی خیابان مذکور که 80 درصد آن انجام شده تأکید می نماید .

3- موافقت با پرداخت هزینه های مربوط به نصب سیستم دوربین مدار بسته در ساختمان دادگستری رامسر از محل خدمات اداری ماده 16 ردیف 41609 با توجه به تعامل سازنده و مثبت مجموعه دستگاه قضایی شهرستان رامسر با شورا و شهرداری .

4- پیرو بند 2 مصوبه شماره 194 مورخ 11/3/88 با توجه به اشتباه تایپی مصوبه مذکور ، به شرح ذیل اصلاح می گردد :

نامه شهرداری پیرو مصوبه شماره 185 شورای اسلامی شهر در ارتباط با مشارکت در تأسیس سازمان مدیریت پسماند مطرح که در اساسنامه سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان تنکابن و رامسر  ( شهرهای رامسر ، تنکابن ، خرم آباد ، کتالم و سادات شهر ، نشتارود ، سلمانشهر ، کلارآباد و عباس آباد ) مشتمل بر 5 فصل و 32 ماده و 41 تبصره و 138 بند و 21 صفحه مورد تصویب قرار گرفت . ضمناً سرمایه نقدی شهرداری مبلغ 000/000/25 ریال ( معادل 5/2 میلیون تومان ) برای مشارکت در تأسیس سازمان مذکور نیز مورد تصویب قرار گرفت . ( موارد مورد تغییر که بشرح فوق اصلاح شده 32 ماده و 138 بند می باشد . )

 

 

اهم مصوبات دویست و دومین جلسه شورا در تاریخ 8/4/88

 

1- نامه شهرداری در راستای سیاستگذاری و رهنمودهای استاندار محترم مازندارن مبنی بر ارایه خدمات مطلوب به گردشگران و میهمانان نوروزی استان و شهرستان علاوه بر برنامه ریزی های طولانی مدت از قبیل جلب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری ، احداث مجتمع های تفریحی و گردشگری ، هتل و ... اقداماتی نیز در راستای کیفیت خدمات گردشگران بعمل آمده که گزارش پیوست به همراه بسته های راهنمایی گردشگران بعمل آمده ، مطرح و شورا ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در جهت جلب هر چه بیشتر رضایت گردشگران بر استمرار این امر تأکید می نماید .

 

2- موفقت با  پرداخت بخشی از هزینه های اعزام دانش آموزان دارالقرآن به مشهد مقدس به مبلغ 000/000/2 ریال از محل ماده 17 ردیف 41701 خدمات اداری .

 

3-موافقت با پرداخت هزینه های مربوط به جشن میلاد حضرت علی ( ع ) و روز پدر از محل خدمات اداری ماده 5 ردیف 20505.

4-  موافقت با  خرید یک دستگاه بیل مکانیکی تا سقف 000/000/400/1 ریال ( یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال ) بصورت 50% نقد و 50% اقساط از محل برنامه های عمرانی پروژه بهبود عبور و مرور شهر پیاده رو سازی با توجه به سهمیه دریافتی از استانداری مازندران مبنی بر خرید یک دستگاه بیل 4900 در قالب تفاهم نامه مربوطه با شرکت هپکو.                                                       

 

5-  موافقت با  پرداخت هزینه های مربوط به برگزاری مسابقه محله که یکی از مسابقات پرطرفدار تلویزیونی بوده و با توجه به اینکه این فرصت بهترین زمان برای معرفی شهر زیبای رامسر به منظور جذب بیشتر مسافران و گردشگران داخلی می باشد و از سوی دیگر عامل موثری در ایجاد شور و نشاط و گذراندن اوقات فراغت تابستانی  می باشد از محل خدمات اداری ماده 5 ردیف 20505.

 

 

اهم مصوبات دویست و سومین جلسه شورا در تاریخ 9/4/88

 

1- موافقت با  پرداخت قسمتی از هزینه های برگزاری مسابقات لیگ بسکتبال استان مازندران و اعزام تیم نونهالان و جوانان به مبلغ 000/000/2 ریال از محل ماده 16 خدمات اداری ردیف 41601.

2- موافقت با  پرداخت 000/000/11 ریال معادل یک میلیون و یکصد هزار تومان بعنوان بخشی از هزینه های رزمایش نیروی انتظامی از محل ماده 17 ردیف 41701.

3- موافقت با تقاضای باشگاه کشتی پوریای ولی مبنی بر پرداخت قسمتی از هزینه های برگزاری مسابقات کشتی  یادواره شهدای رامسر و شهدای آذری های مقیم رامسر تا سقف 000/000/4 ریال از محل ماده 16 ردیف 41610 خدمات .

4- موافقت با  تفاهمنامه شهرداری  با اداره اوقاف جهت تخریب بنای قدیمی ابتدای ورودی پل صفارود با مالکیت اداره اوقاف در قبال یک باب مغازه شهرداری در بازار رامسر پس از کارشناسی بنای مذکور و مغازه شهرداری در راستای طرح زیباسازی سیمای شهر.

 

 

اهم مصوبات دویست و چهارمین جلسه شورادر تاریخ 20/4/88

 

1- نامه شهرداری راجع به درخواست اداره آموزش و پرورش رامسر در خصوص مجوز ساخت در پلاک های 1399 فرعی از 25 و 27 اصلی به مساحت 2082 مترمربع اهدایی حاج عباس حریری با کاربری برابر طرح تفصیلی شهر بصورت مسکونی و دارای بنای آموزشی فاقد پروانه به متراژ 43/1841 مترمربع بصورت بنای آموزشی 1800 مترمربع و سرویس بهداشتی 43/41 متر مربع 3 طبقه واقع در خیابان 25 متری جنب ایران خودرو و قطعه زمین بصورت دست خط عادی به مساحت 2320 مترمربع اهدایی حاج رضا رفیعی واقع در خیابان شهدا زکی محله با کاربری برابر طرح بصورت مسکونی و دارای بنای آموزشی به مساحت 1670 مترمربع بصورت 3 طبقه و قطعه زمین دیگر بصورت دست خط عادی به مساحت 2729 مترمربع اهدایی حاج محمد علی حدادی مقدم واقع در خیابان شهید بهشتی کوچه صفارود 4 با کاربری برابر طرح پس از رعایت 20 متر و حریم رودخانه مابقی مسکونی با متراژ 1173 مترمربع بصورت 2 طبقه آموزشی و قطعه زمینی به مساحت 2800 مترمربع واقع در خیابان بلوار امام فاز 2 با کاربری برابر طرح بصورت زراعی اهدایی حاج اسماعیل افتخاری دارای بنای آموزشی به مساحت 2300 متر بصورت 4 طبقه با 2 طبقه مازاد بر تراکم و منع احداث بنا در آن و درخواست آموزش و پرورش مبنی بر صدور پروانه ساختمانی جهت پلاک های فوق که در مرحله اسکلت و یا انجام عملیات می باشد و با توجه به اینکه در کاربری مسکونی احداث مراکز آموزشی بلامانع بوده ، مطرح و شورا با توجه به تعامل خوب مدیریت آموزش و پرورش با شورا و شهرداری رامسر مقرر می دارد شهرداری با تنظیم صورتجلسه ی توافق در کمیسیون مربوطه نسبت به اصلاح کاربری های این املاک در مقابل واگذاری کاربری های آموزشی در همین مناطق اختیارات لازم را به شهرداری اعطا نموده و در مقابل شهرداری نسبت به صدور پروانه ساختمانی اقدام نماید .

2- موافقت با  7 مورد توافق کمیسیون توافقات.

اهم مصوبات دویست و پنجمین جلسه شورا در تاریخ 22/4/88

 

1- شورا بر رعایت ذیل بند 5 مصوبه 153 مورخ 12/9/87 مبنی بر ارائه کلیه ی طرح ها و برنامه های زمان بندی اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی توسط شهرداری به شورا و در نهایت تصویب آن در شورا تأکید می نماید .

 

2- با توجه به در دستور کار بودن طرح تعریض خیابان شهید مطهری که در مسیر آن اماکن تجاری و مسکونی فراوانی وجود دارد و عدم امکان اجرای طرح در کوتاه مدت ، شورا مقرر می دارد که شهرداری در مواردی که عقب نشینی صورت گرفته همچون : دبیرستان امام ( ره ) و سایر مواردی که امکان عقب نشینی وجود دارد همچون : بیمه ایران ، دانشگاه آزاد اراک ، بیمارستان ، روبرو و جنب آژانس سجاد ( ع ) ، جنب بانک ملت ابریشم محله ... نسبت به تعریض خیابان ماشین رو اقدام مقتضی بعمل آورد .

 

3-با توجه به اینکه پیش از این بخشی از پیاده روهای خیابان مطهری اصلاح گردیده شورا مقرر می دارد شهرداری به منظور پرهیز از دوباره کاری و هزینه های مازاد صرفاً نسبت به اصلاح و ساماندهی پیاده روهایی نماید که وضعیت نامناسب و نامطلوبی دارند مگر در مواردی که نیاز به تعریض خیابان ماشین رو داشته باشد که در این صورت جهت یکدست شدن پیاده رو اقدام شود .

 

 

اهم مصوبات دویست و ششمین جلسه شورادر تاریخ  23/4/88

 

 

1-با عنایت به بند 4 مصوبه 131 مورخ 11/6/87 راجع به توافق با مالک ساختمان متروکه واقع در ابتدای خیابان شهید بهشتی ، شورا بر اجرای کامل توافق مذکور و تعهدات مالک مبنی بر رعایت عقب نشینی قانونی کوچه سادات تأکید می نماید در غیر اینصورت شهرداری نسبت به عدم اجرای باقی مانده تعهدات خود نسبت به مشارالیه با اخطار به ایشان اقدام نماید .

 

2-    شورا در راستای حمایت از تولید کنندگان و پیمانکاران بومی مقرر می دارد شهرداری در کلیه ی پروژه های عمرانی و خدماتی که امکان تأمین مصالح ، نیروی انسانی و پیمانکار در شهرستان رامسر وجود دارد بهره گیری از امکانات درون شهرستانی را در اولویت قرار دهد .

3-    با توجه به خطرات فراوان ناشی از عدم احداث نیوجرسی و رفیوژ درخیابان هلال احمر و اتفاقات ناگواری که تاکنون پیش آمده تا انتهای محدوده ی غربی شهر رامسر ، شورا به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی مقرر می دارد شهرداری رأساً نسبت به انتخاب پیمانکار جهت احداث نیوجرسی کوتاه حد فاصل پل صفارود تا انتهای ضلع غربی شهر اقدامات لازم را بعمل آورد .

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتمین جلسه شورا در تاریخ 28/4/88

 

1- رونوشت صورتجلسه ی مورخ 22/4/88 ستاد تسهیلات سفر و طرح سالمسازی دریا در جلسه قرائت که مقرر گردید شهرداری برابر بندهای صورتجلسه مذکور مرتبط که با شهرداری می باشد اقدامات لازم را معمول دارد .

2- موافقت با  3 مورد توافق کمیسیون توافقات

 

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هشتمین جلسه شورا در تاریخ 30/4/88

 

 

1-نامه شهرداری به پیوست تصویری از نامه شماره 5951/1/33 مورخ 8/4/88 مدیریت کل ثبت احوال استان مازندران به همراه ضمائم آن جهت استحضار و اعلام نظر در خصوص صورتجلسه مورخ 13/11/83 فی مابین شهرداری و اداره ثبت و احوال شهرستان رامسر مطرح و شورا اعلام می دارد بر اساس بند 2 صورتجلسه ی مورخ 3/11/83 به شماره 1/6478 مورخ 6/11/83 ثبت دفتر فرمانداری شهرستان ، اقدام گردد .

 

2- نامه شهرداری در این خصوص که با توجه به اینکه استفاده بهینه از رودخانه ها به عنوان شریان های زندگی اجتماعی و اهمیتی که این منابع طبیعی در برآورد نیازهای بشری از دیر باز تا کنون داشته اند برای شهرداری ها به عنوان متولی مدیریت شهری امر بسیار مهمی به حساب می آید با توسعه شهرنشینی و اجرای طرح های عمـرانی و دور شدن انسـان ها از رودخـانه ها این دوستی گسستـه شـد و احداث منـازل و شهـرک سازی در حریم و بستـر رودخانه ها باعث برهم زدن رژیم متعادل و پایدار آن گردیده اما رودخانه ها به مثابه موجودات زنده در مقابل این تعارض اقدام متقابل نموده و گاه و بی گاه با طغیان و ایجاد خسارت فراوان مسیر اولیه خود را بازسازی می نمایند. در این راستا و به منظور تعیین حدود و بستر حریم رودخانه ها و مسیلها و انهار و به جهت حفاظت اصولی از رودخانه ها و جلوگیری از دخل و تصرف در آنها و نیز تثبیت برنامه های شهرداری ها در مدیریت شهری به پیوست یک سری تفاهم نامه فی مابین وزارت کشور ( سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ) و وزارت نیرو ارسال می گردد . مقرر فرمائید به منظور ساماندهی و مدیریت بسترهای آبی موجود شهر و بر اساس بند 4 و 23 ماده 71 وظایف شوراهای اسلامی شهر اقدامات لازم در خصوص هماهنگی های مورد نیاز با نهادهای مرتبط علی الخصوص مدیریت آب منطقه ای و فرمانداری محترم صورت پذیرد مطرح و مقرر شد شهرداری پس از هماهنگی با فرماندار محترم و مدیریت آب منطقه ای تنکابن نسبت به برگزاری جلسه ی هماهنگی جهت اجرای تفاهم نامه ی مذکور اقدام لازم را معمول دارند .

 

 

اهم مصوبات دویست و نهمین جلسه شورادر تاریخ 5/5/88

 

 

:

1- نامه مدیریت محترم مجتمع حمایتی کودکان حاج حسین رحیمیان رامسر مبنی بر تأمین هزینه 15 دست لباس کاراته جهت پر کردن اوقات فراغت مددجویان تحت پوشش این مجتمع مطرح و شورا مقرر می دارد شهرداری همکاری و مساعدت لازم را در این خصوص معمول دارد .

2- نامه هیأت محترم مؤسس احداث مسجد جدید محمدی ( ص ) اشکونکوه در خصوص مساعدت مالی جهت احداث مسجد مذکور مطرح و شورا مقرر می دارد شهرداری مساعدت لازم را دراین خصوص معمول دارد .

3- پیرو بند 3 مصوبه شماره 181 مورخ 25/1/88 در خصوص توافق نامه شماره 13/12049 مورخ 28/12/87 راجع به پلاژ توسکاسرا  ( آقایان صادق خمیری و شرکاء ) شورا مقرر می دارد برابر بند 4 توافق نامه ی مذکور در صورت اجرای تعهدات از سوی متعهد شهرداری نسبت به انعقاد قرارداد برابر توافق نامه ی یاد شده اقدام نماید .

4- موافقت با پرداخت هزینه های مربوط به جشن نیمه شعبان و ولادت حضرت قائم ( عج ) تا سقف 000/000/30 ریال از محل ماده 5 ردیف 20505 خدمات اداری.

 

 

 

اهم مصوبات دویست و دهمین جلسه شورا در تاریخ 7/5/88

1- موافقت با مساعدت مالی به درخواست همسر یکی از همکاران مرحوم  شهرداری رامسر که در حین انجام وظیفه دچار سانحه گردیده و خانواده نامبرده در حال حاضر با مشکلات فراوان مالی دست به گریبان است با توجه به خدمات شایسته آن مرحوم .

 

2-موافقت با پرداخت بخشی از هزینه های مربوطه از محل ماده 17 ردیف 41701 خدمات اداری جهت برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در راستای تقویت بنیه معنوی جوانان .

 

 

اهم مصوبات  دویست و یازدهمین جلسه شورا در تاریخ 12/5/88

 

1- با توجه به اعتراض ها و انتقادهای مردمی در خصوص تهیه نقشه های ساختمانی و هزینه های مرتبط و ساماندهی وضعیت موجود شورا مقرر می دارد شهرداری نسبت به بررسی و ارائه راهکارهای مناسب اقدام نماید .

2- با توجه به رکود ساخت وساز در سطح کشور خصوصاً شهر رامسر و پایین آمدن قیمت مسکن در سطح ملی شورای اسلامی مقرر  می دارد به منظور پایین آوردن بهای ساخت و کاهش هزینه و تشویق شهروندان و سرمایه گذاران و نوسازی بافت های کهنه و فرسوده ی شهری شورا مقرر می دارد تا اطلاع ثانوی احداث بنا تا سقف 2000 مترمربع با رعایت کلیه ضوابط ساخت و ساز و نظارت عالیه نظام مهندسی شهرستان و شهرداری نیاز به مجری نبوده و برای ساخت و سازهای بالای 2000 متر مربع از مجری ذیصلاح استفاده گردد . بدیهی است شهرداری دقت و نظارت عالیه و مستمر بر عملکرد مهندسین ناظر را برای استحکام و رعایت مقررات ملی ساختمان بعمل خواهد آورد .

3- نامه شهرداری در خصوص برنامه چشم انداز 90 به انضمام تصویر نامه شماره 1/3905 مورخ 21/3/88 این شهرداری و مرقومه شماره 928/62/882 مورخ 4/5/88 مدیر کل محترم دفتر طرح های توسعه و تسهیلات سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور مبنی بر صدور موافقت اصولی جهت شهرداری رامسر مطرح و شورا ضمن موافقت با پیشنهاد شهرداری در خصوص در اختیار گرفتن نقاط جنگلی مشرف به شهر جهت ایجاد مکان های تفریحی و پارک های جنگلی در محدوده ی شهری مقرر می دارد شهرداری کلیه اقدامات و پیگیری های لازم را جهت اجرایی شدن موضوع پیشنهاد از طریق دستگاههای ذیربط بعمل آورد .

 

 

اهم مصوبات  دویست و دوازدهمین جلسه شورا در تاریخ 13/5/88

 

1- موافقت با  احداث شهربازی در زمین بین دو پل توسط  آقای مرتضی زارعی سرمایه گذار و بهره بردار شهر بازی به دلیل اهمیت آن و عدم وجود شهربازی مناسب در شهر رامسر .

2- نامه شهرداری در خصوص صورتجلسه مورخ 10/2376 مورخ 12/3/88 و در راستای ادامه برنامه های اجرایی شهرداری رامسر در جلب سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در طرح های عمرانی به پیوست یکسری نقشه پیشنهادی و توجیهات اجرایی و مالی مربوط به شرکت سرمایه گذاری شرکت شباهنگ توسعه ، بمنظور استفاده از سرمایه گذاری و مشارکت بخش های خصوصی در اجرا ، نظارت و هزینه های مالی پروژه های عمرانی مطرح و شورا جهت اجرای طرح در زمین های شهرداری :  الف ) کیش پارس مارین پس از تخلیه   ب ) در زمین شهرداری واقع در بلوار هلال احمر نرسیده به میدان شهید رجایی موافقت می نماید و مقرر شد قرارداد اجرای طرح جهت تأیید نهایی به شورا ارسال گردد .

 

 

 

دویست و سیزدهمین جلسه شورا در تاریخ 17 5/88

بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص تقاضای شرکت بهسازان آرمان شهر با مدیریت آقای کرداری جهت سرمایه گذاری تفریحی توریستی در زمین چهار هکتاری شهرداری واقع در بلوار شهید باهنر

 

دویست و سیزدهمین جلسه شوراي اسلامي شهر رامسر با حضور اعضا و مدعوین صدرالذکر (مهندس مرادی شهردار محترم ، آقایان : مولایی ، خبازیان ، سلیمی ، طاهری نژاد و مهندس کرداری سرمایه گذار ) در عصر روز شنبه 17/5/88 با تلاوتي چند از آيات کلام الله مجيد آغاز گرديد . سپس سیدی رئیس شورا در خصوص اهمیت سرمایه گذاری در شهر توریستی رامسر نکاتی را بیان نمودند . آنگاه گوهررستمی دبیر شورا گزارشی از بررسی قرارداد توسط اعضای شورا را به حاضرین ارائه کرد و بیان نمود که از جمله ضمیمه نبودن طرح توجیهی این طرح یکی از آن موارد است . سپس آقای مهندس کرداری ضمن ارائه طرح توجیهی به توضیحاتی در این خصوص پرداختند هر یک از اعضای شورا به طرح دیدگاه های خود در این زمینه پرداخته و یادآور شدند که حمایت از سرمایه گذار در سرلوحه کار شورا قرار داشته و باید طوری عمل نمود که نه سرمایه گذار و نه شهرداری از این حیث ضرر ننماید . آقای مهندس مرادی نیز عنوان نمود که در اجرای برنامه های رامسر 90 بنا داریم نسبت به ایجاد فضاهای گردشگری با سرمایه گذاری بخش خصوصی اقدام نمائیم تا بتوانیم به اهداف و برنامه های مورد نظر دست پیدا کنیم . پس از استماع توضیحات حاضرین ، جلسه وارد شور شده و تصمیم ذیل اتخاذ گردید :


1- نامه شماره 10/3661 مورخ 14/4/88 شهرداری به استناد بند 2 صورتجلسه شماره 190 مورخ 14/4/88 به پیوست یک نسخه در 13 برگ پیش نویس قرارداد اجاره و یک نسخه طرح توجیهی پروژه سرمایه گذاری تفریحی توریستی در زمین چهار هکتاری شهرداری واقع در بلوار شهید باهنر مطرح که موضوع در جلسات متعدد شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نتیجه شورا با اصلاح مفاد قرارداد بشرح ذیل موافقت خود را با قرارداد مذکور اعلام می دارد : 1 ) تقلیل مدت اجاره از 20 سال به 15 سال 2 ) اصلاح تبصره ی 2 ماده ی 4 اختصاص 10% بلیط فروشی از زمان شروع به حساب شهرداری 3 ) اصلاح تبصره 1-1 ماده 5 بدین شرح که : با توجه به حجم سایت های مختلف پروژه متناسب با درصد کل پروژه به زمان اجرای طرح افزوده شود . 4 ) حذف بند 9-5 در خصوص اینکه موجر نباید تا 10 سال نسبت به اعطای مجوز مشابه به سایر اشخاص حقیقی و یا حقوقی از زمان انعقاد اقدام نماید 5 ) حذف بند 11-5 در خصوص اینکه محوطه سازی پیشروی مورد نیاز در داخل دریا توسط موجر صورت گیرد 6 ) بند 4-5 ذیل تبصره 2 ماده 5 ( تأمین آب ، برق و گاز پروژه به نام شهرداری و در تعهدات مستأجر منظور گردد . 7 ) حذف بند 13-6 در خصوص اینکه صرفا در سال سوم از انعقاد قرارداد هزینه هایی که مستاجر جهت تبلیغات و معرفی پروژه حسب دلایل متقن بعمل می آورد به میزان هزینه کرد از اجاره بهای تعیینی کسر می گردد 8 ) بند 18-6 با شرط عدم عدول از سقف کلی قرارداد

 

 

اهم مصوبات دویست و چهاردهمین جلسه شورا در تاریخ  19/5/88

 


1- موافقت با سه مورد  توافق در  کمیسیون توافقات .

 

 

اهم مصوبات دویست و پانزدهمین جلسه شورا در تاریخ 20/5/88

1- نامه اداره تربیت بدنی شهرستان رامسر مبنی بر حمایت مالی برای اعزام تیم فوتبال رامسر در رده های سنی مختلف در مسابقات لیگ استان که حضور قدرتمند دارد مطرح و شورا در راستای حمایت و ترغیب جوانان به ورزش مقرر می دارد شهرداری مساعدت لازم را در این خصوص معمول دارد .

2- موافقت با خرید هدیه تا سقف 000/000/10 ریال معادل یک میلیون تومان به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار وقدردانی از14 تن از خبرنگاران اصحاب رسانه به دلیل اطلاع رسانی دقیق و شفاف.

 

 

 

 

 

دویست و شانزدهمین جلسه شورا در تاریخ 24/5/88

 

دویست و شانزدهمین جلسه شوراي اسلامي شهر رامسر با حضور اعضا در عصر شنبه 24/5/88 با تلاوتي چند از آيات کلام الله مجيد آغاز گرديد . پس از بیاناتی چند از سوی ریاست شورا ، جلسه فوق العاده شورا در خصوص بند 2 مصوبه مورخ 13/5/88 به شماره 212 تشکیل گردید . در این جلسه ابتدا در خصوص سرمایه گذاری در زمین پلاژ شهرداری توسط شرکت سرمایه گذاری شباهنگ توسعه بحث و تبادل نظر گردید . با توجه به طرح ارائه شده و چشم انداز خوب این طرح و به دلیل گردشگری بودن شهر رامسر و نیاز به طرح های تفریحی ، توریستی به منظور جذب گردشگران داخلی و خارجی پیرو مصوبه مذکور علاوه بر دو مکان پیشنهادی قبلی با پیشنهاد اجرای این طرح در پلاژ شهرداری واقع در انتهای خیابان طالقانی نیز موافقت می نماید . در ضمن اجرای این پروژه منوط به تنظیم قرارداد و ارائه ی آن به شورا جهت تصویب نهایی خواهد بود .

 

 

 

دویست و هفدهمین جلسه شورا در تاریخ 26/5/88


1- نامه شماره 1/4650مورخ 14/5/88 شهرداری در خصوص معرفی نماینده در کمیسیون تحویل معاملات عمده شهرداری در اجرای ماده 11 و 12 قوانین مالی شهرداری ها مطرح و شورا آقای دکتر چاووش ثانی را بعنوان نماینده این شورا در کمیسیون مذکور انتخاب نمود.
2- رونوشت نامه شماره 1225 مورخ 14/5/88 ریاست محترم تربیت بدنی رامسر در خصوص مساعدت شهرداری جهت اعزام تیم کاراته این شهرستان به مسابقات کیوکوشین کاراته در ژاپن در جلسه قرائت و شورا مقرر می دارد شهرداری مساعدت لازم را در این خصوص معمول دارد .
3- درخواست آقای علی گلدشتی ثبت به شماره 598 مورخ 5/5/88 شورا در خصوص احداث سالن ورزشی در بلوار امام خمینی ( ره ) فاز 2 روبروی مسجد امام رضا ( ع ) با هدف اشتغال زایی جوانان و توسعه ی ورزش مطرح و شورا با توجه به ضرورت حمایت از احداث تأسیسات ورزشی و ترغیب نسل جوان به امر ورزش مقرر می دارد شهرداری همچون گذشته هرگونه همکاری و مساعدت لازم در این خصوص معمول دارد .

 

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هیجدهمین جلسه شورا در تاریخ 2/6/88

 


1- موافقت با بخشودگی عوارض زیربنای ساخت و ساز مجتمع حمایتی کودکان حاج حسین رحیمیان به مبلغ 941/747/5 ریال از محل ماده 16 ردیف 41609 به منظور مساعدت و حمایت لازم از پرورشگاه فوق که سرپرستی کودکان بی سرپرست را از محل کمک های مردمی به عهده دارد و خدمات شایانی را در این راستا ارائه می دهد.
2- نامه هیئت محترم بسکتبال بانوان شهرستان رامسر در خصوص مساعدت و کمک مالی به هیئت بسکتبال بانوان شهرستان رامسر مطرح و شورا مقرر می دارد شهرداری در راستای توسعه ی ورزش بانوان مساعدت و همکاری لازم را در این خصوص معمول دارند .

 

 

 

اهم مصوبات دویست و نوزدهمین جلسه شورا در تاریخ 3/6/88

 

1- پیرو مذاکرات قبلی و با توجه به شروع فصل بارش و ورود آب های سطحی کانال های خیابان توساسان به داخل خیابان و منازل ، شورا مقرر می دارد شهرداری نسبت به بهسازی کانال و پل ابتدایی کوچه ی شهید غلامعلی سلیمان ساسانی قبل از شروع باران های پاییزی اقدام نماید .

2- موافقت با برگزاری مراسم و خرید هدیه قدردانی از زحمات ادارات مرتبط و تلاشگر در ایام نوروز که تلاش بی وقفه آنان شهر رامسر را بعنوان یکی از استان های نمونه در ایام نوروز بدل نمود .

3- در خصوص بند 1 مصوبه شماره 211 شورای اسلامی اصلاحیه ذیل بدلیل تایپ ناقص بعمل می آید :  جهت تهیه نقشه های ساختمانی و هزینه های مرتبط و ساماندهی وضع موجود ، شورا از شهرداری محترم تقاضا دارد تا با تشکیل جلسات لازم با اعضای نظام مهندسی و کانون مهندسین شهرستان نسبت به تقلیل هزینه های تهیه نقشه و نظارت و معماری و تاسیسات اقدامات مقتضی بعمل آورده تا زمینه ساخت و ساز و جذب سرمایه گذاری بیشتر در شهرستان فراهم آید .

 

اهم مصوبات دویست و بیستمین جلسه شورا در تاریخ 9/6/88

 

1- شورا با توجه به توقف و طولانی شدن انجام پروژه ی ساخت سالن چندمنظوره و ایستگاه دوم آتش نشانی ضمن تأکید بر ادامه ی اجرای پروژه ی مذکور مقرر می دارد کلیه اقدامات انجام شده و در حال انجام این پروژه به شورا گزارش گردد .

 

2- با توجه به اینکه استفاده ی بهینه از رودخانه ها در شهرها بعنوان یکی از نعم الهی جهت آسایش و رفاه حال مردم در محلات مختلف شهری از هنرهای مدیریت شهری می باشد ،  شورا مقرر می دارد شهرداری به صورت پایلوت با طراحی مناسب و رویکرد گردشگری نسبت به ادامه ی فعالیت اجرایی ساماندهی رودخانه مکنرود با استفاده از منابع استانی و ستاد حوادث غیرمترقبه و سایر مراجع ذیربط نظیر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و فرمانداری محترم اقدامات لازم را معمول دارد.  .

 

3- نامه شهرداری با این  توضیح که  یکی از دغدغه های اساسی دولت ، احیاء و نوسازی بافت های فرسوده شهری و مشارکت بخش های دولتی در این رابطه می باشد و با ستناد ماده 111 قانون شهرداریها مصوب 11/4/1334 مبنی بر اینکه شهرداریها می توانند بمنظور نو سازی شهرها اقدام به تأسیس موسسات با سرمایه خود ،خانه ها ، مستغلات ، اراضی و محلات قدیمی و کهنه شهر نموده و با استفاده از مقررات قانون تملک زمین نسبت به اجرای طرح های ساختمانی مبادرت نماید. در این راستا اساسنامه سازمان بهسازی و نو سازی شهر رامسر در 38 ماده و تبصره ذیل آن جهت بررسی و تصویب نهائی مطرح و شورا در راستای توسعه شهری و احیای بافت های فرسوده با درخواست فوق موافقت می نماید .

 

 

اهم مصوبات دویست و بیست و یکمین جلسه شورا در تاریخ 10/6/88

 

1-  نامه شهرداری با این توضیح که در راستای ایجاد تعاملات روشن با بنگاه های اقتصادی خصوصی و دولتی و جلب مشارکت های مرتبط در چهارچوب قراردادهای مدون و به منظور شناسایی ظرفیت ها و امکانات موجود در شهر علی الخصوص پتانسیل های تولید و پرورش گونه های گیاهی تزئینی و فصلی با در نظر گرفتن موقعیت مناسب جغرافیایی و اقلیمی شهر و بنا به ضرورت تحقق برنامه های ارائه شده شهرداری در بودجه مصوب سال 1388 و استفاده از زمان باقی ما نده در جذب درآمدها پیوست یک جلد قرارداد مشارکتی ( پروتکل همکاری ) با شرکت زعیم اولین تولید کننده مکانیزه گل و گیاه در کشور مطرح و پس از استماع توضیحات شهردار در این خصوص با درخواست فوق موافقت می شود .

 

2- تصویب تراز و کاربرگ و آمار درآمد مربوط به عملیات گزارش مالی سه ماهـه اول سال 88 ( فروردین لغایـت خرداد 88 ) .

 

3- شهرداری در خصوص طرح تفصیلی شهر رامسر و گذر 25 متری واقع در فواصل میدان شهید خلعتبری تا بلوار معلم که از جنب فرودگاه می گذرد و با توجه به اینکه شهرداری قصد دارد جهت رفع معضلات ترافیکی و بازگشایی خیابان فوق نسبت به ارسال خط پروژه پیشنهادی جهت ارائه به کمیسیون ماده پنج و استانی اقدام شده است . لذا خواهشمند است نظریه خود را جهت تأیید نقشه های پیوستی که خط پروژه پیشنهادی مشخص گردیده است مطرح و شورا با نقشه پیشنهادی A موافقت می نماید .

 

 

اهم مصوبات دویست و بیست و دومین جلسه شورا در تاریخ 16/6/88

 

1-  موافقت با  ساخت و ساز و جانمایی یک دستگاه کیوسک 5×5 در پارک محله ای در رضی محله  به منظور حفظ و حراست از امکانات تأسیسات فضای موجود و ارائه خدمات به شهروندان ، و واگذاری کیوسک فوق از طریق مزایده و طی تشریفات مالی بر اساس قیمت کارشناسی .

2- موافقت با  7 مورد توافق در کمیسیون توافقات  .

 

اهم مصوبات دویست و بیست و سومین جلسه شورا در تاریخ 17/6/88

 

1- نامه مدیریـت آموزش و پرورش رامسر منضـم به صورتجلسـه ی شورای آموزش و پرورش در جلسه قرائت و شورا مقرر می دارد شهرداری در اجرای بند دو صورتجلسه ی مذکور در خصوص هماهنگی قبلی با آموزش و پرورش جهت هرگونه کمک به مدارس اقدام لازم معمول دارد .

 

2- نامه شهرداری پیرو نامه شماره 6/8589 مورخ 26/9/87 که بر اساس مصوبه هیئت محترم دولت ، شهرستان رامسر را به عنوان منطقه نمونه گردشگری ، طبیعت گردی و شهر الکترونیک اعلام نموده و در راستای تحقق یافتن مصوبه مذکور نیاز به ایجاد مکان های تفریحی ، ورزشی و پارک های جنگلی در قسمت جنوبی شهر و حتی خارج از محدوده شهر می باشد که بر اساس قانون حریم که مسئولیت تعیین حریم برای شهر را بر عهده شهرداری نموده است حریم به شرح ذیل جهت تصویب پیشنهاد می گردد :

1- کوههای مناطق جنگلی به منظور ایجاد پارک جنگلی در نقاطی مشرف به شهر می باشند عبارتند از : خط القعر ضلع جنوب کوه های :  الف ) قلعه بند   ب ) مازولنگه   ج ) ایلمیلی    د ) کلک

2- افزایش بعضی نقاط به حریم شهر که در حد جنوب محدوده شهری قرار داشته و در محدوده روستایی نیز نیستند که عبارتند از : الف ) قسمت جنوبی سادات شهر تا اراضی جنگلی     ب ) قسمت جنوبی رمک به نام سیاسان    ج) قسمت جنوبی ابریشم محله به نام اربه کله کلک پلاک 496 اصلی    د) جنوب تنگدره شرقی و دوستکلوبن

3- قسمت های غربی منطقه رامسر که جزء روستا محسوب می گردند شامل تنگدره غربی – توبن شاهمنصورمحله – طالش محله فتوک – دریاپشته – لپاسرک – بندبن کیجا باغ – لیماک سربند بن – سفید تمشک که متصل به رودخانه سامان رود مرز گیلان و مازندران می گردند . ضمناً پیوست کروکی پیشنهادی منطقه مطرح و شورا به منظور افزایش حریم شهر جهت اجرایی شدن برنامه های گردشگری ، طبیعت گردی با درخواست فوق موافقت می نماید .

 

3- نامه شهرداری مبنی بر کاهش درآمدهای شهرداری و عدم توانایی در پرداخت هزینه ها به جهت رکود اقتصادی موجود و ارائه پیشنهادات ذیل بمنظور تسهیل در امر وصول مطالبات شهرداری و ایجاد بستر مشارکت شهروندان در اجرای طرح های عمرانی :

 

1- شهروندانی که تا تاریخ 22 بهمن به شهرداری مراجعه و مبلغ بدهی خود را تا تاریخ مذکور علی الخصوص ( 12 تا 22 بهمن مصادف با ایام اله دهه فجر ) بصورت نقد پرداخت نمایند مشمول 20% جایزه خوش حسابی می گردند .

2- شهروندانی که تا تاریخ 22 بهمن به شهرداری مراجعه و بدهی خود را در سه قسط پرداخت نمایند مشمول 10% جایزه خوش حسابی می گردند .

3- شهروندانی که تا تاریخ 22 بهمن به شهرداری مراجعه و بدهی خود را با اقساط بالاتر از سه قسط حداکثر تا پایان سال 1389 پرداخت نمایند مشمول 5% جایزه خوش حسابی می گردند .

4- شهروندانی که از بند 2 و 3 جهت پرداخت بدهی های خود استفاده می نمایند در صورتی که مایل به تصفیه حساب در ایام اله دهه فجر ( 12 تا 22 بهمن ماه ) باشند می توانند از مابه التفاوت ضریب جایزه خوش حسابی تا سقف 20% استفاده نمایند

مطرح و شورا بدین شرح با درخواست فوق موافقت می نماید :

بند 1 - شهروندانی که تا تاریخ 15 /9/88 مصادف با عید سعید غدیر خم به شهرداری مراجعه و مبلغ بدهی خود را تا تاریخ مذکور بصورت نقد پرداخت نمایند مشمول 20% جایزه خوش حسابی می گردند .

بند 2- شهروندانی که تا تاریخ 22 بهمن به شهرداری مراجعه و بدهی خود را در سه قسط تا پایان سال 88 پرداخت نمایند مشمول 10% جایزه خوش حسابی می گردند .

3- شهروندانی که تا تاریخ 22 بهمن به شهرداری مراجعه و بدهی خود را با اقساط بالاتر از سه قسط حداکثر تا پایان سال 1389 پرداخت نمایند مشمول 5% جایزه خوش حسابی می گردند .

4- بند 4 حذف شود .

 

4- پیرو نامه شورا در خصوص اقدامات لازم جهت اجرای مصوبه شماره 133 مورخ 30/9/83 راجع به توافق فی مابین شهرداری و آقای حسن نوروزی شورا مقرر می دارد شهرداری برابر مقررات هرگونه اقدام مقتضی در راستای اجرای مصوبه و توافق مذکور جهت رفع بلاتکلیفی و مشکلات عدیده مشارالیه معمول دارد.

 

 

 

اهم مصوبات دویست و بیست و چهارمین جلسه شورا در تاریخ 23/6/88

 

 

1- موافقت با دو مورد توافق در کمیسیون توافق.

 

 

اهم مصوبات دویست و بیست و پنجمین جلسه شورا در تاریخ 24/6/88

 

 

1- نامه اداره تربیت بدنی در خصوص مساعدت شورا به تیم ژیمناستیک دختران مطرح و شورا مقرر می دارد شهرداری در راستای توسعه ی ورزش بانوان مساعدت و همکاری لازم را در این خصوص معمول دارند . 

2- موافقت با مزایده کتبی و با تعیین قیمت کارشناسی فروش کوچه متروکه به مساحت 417 مترمربع در مجاورت پلاک های ثبتی 1505 و 1506 و 1507 و 1509 فرعی جمعی از 29 اصلی واقع در خیابان 45 متری هلال احمر کوچه امازاده نرگس باغ در صورت مدعی نبودن مالکین همجوار .

3- موافقت با اجرای جشن عید سعید فطر و آغاز هفته دفاع مقدس و شروع فصل بازگشایی مدارس به منظور ایجاد نشاط و شادابی در بین شهروندان.

 

 

اهم مصوبات دویست و بیست و ششمین جلسه شورا در تاریخ 6/7/88

 

1-     موافقت با  کمک به هیئت بسکتبال بانوان رامسر ، مبلغ 000/500/1 ریال از محل ماده 16 ردیف 41610.

2- اهم مفاد صورتجلسه شماره های 8  مورخ 27/5/88  ،  9  مورخ 3/6/88  و 10  مورخ 10/6/88 کمیسیون برنامه ، بودجه و عمران شهری شورا به شرح ذیل :

2- 1 )  اقدام شهرداری نسبت به راه اندازی دفتر فنی با مهندسین مجرب و با سابقه جهت قوی شدن بدنه ی مهندسی و نظارت عمران شهری با توجه به ضعف نظارت عمران شهری

2- 2 )  پیگیری جدی شهرداری جهت اخذ مشاور برای مطالعه ترافیکی شهر بدلیل حساسیت موضوع با توجه به شروع اصلاح هندسی میادین

2- 3 )   بررسی مشکلات چهارراه سربازان گمنام و پیشنهادات رفع آن  :

    الف ) سردرگمی شهروندان و نهایتاً طولانی شدن زمان سفر یا مسافت به دلیل  ترافیک عبوری از خیابان بلوار امام  خمینی ( ره ) فاز II  به III  و گره ترافیکی  به دلیل ممنوع بودن دور زدن در چهارراه در میدان امام

 ب) مطالعه نکردن حجم ترافیکی در جهات مختلف.

      پ ) اقدام جهت توافق با آقای نقی فیلی در ضلع جنوب شرقی چهارراه سربازان گمنام ظرف یک ماه از تاریخ مصوبه و در صورت عدم توافق اقدام جهت کاهش عرض پیاده رو به منظور تسهیل در عبور خودروها به سمت شرق

ت ) احداث کانال در ضلع غربی چهارراه خیابان طالقانی بصورت جنوبی شمالی به دلیل شیب خیابان بلوار امام خمینی ( ره )  فاز 3 (III  ) و خیابان 20 متری ضلع جنوب چهارراه برای جلوگیری از حوادث احتمالی بخاطر بارندگی و یخ زدگی و جمع شدن آب در چهارراه مذکور

ث ) اعلام  هزینه انجام شده برای احداث چهارراه میدان سربازان گمنام اعم از ابنیه و علائم ترافیکی بصورت جداگانه جهت اطلاع به شورا

ج )   مطالعه هوشمند شدن سیستم علائم راهنمایی در چهار راه و نهایتاً مطالعه و پیگیری اتاق کنترل ترافیک

چ ) همسطح سازی چهار راه

2-4 )  مطالعه و طراحی کوچه شیرلو و تبدیل آن به خیابان 12 یا 14 متری پیرو نامه شماره 364/ش مورخ 30/3/87 شورا در این خصوص به دلایل :  * روان شدن ترافیک منطقه   * افزایش امنیت  * اصلاح مبلمان شهری  * افزایش بلوارهای سطح شهر

2- 5 ) طراحی و برآورد دیوارهای نگهبان خیابان شهید بهشتی ( بالادست و پایین دست )  از سه راه پرده سر تا امام زاده جهت زیبایی منظر و مدیریت بر منظر و سیمای شهری با تعیین " نوع " مصالح  مصرفی  ،

2-6 ) اصلاح رمپ ورودی بعد از امام زاده اشکونکوه در ورودی دیسر با هماهنگی اداره راه

2- 7 ) طرح نامه واصله از شورا مورخ 22/4/88 در خصوص آقای حلاجیان در منطقه اشکونکوه که مقرر گردید  با توجه به تصویب خط پروژه محور خیابان شهید بهشتی و طی بازدید بعمل آمده از مکان فوق ظاهراً عقب نشینی بیش از اندازه مالک زمین مجاور و احداث دیوار بلوکی بدون محاسبه و خاکبرداری با شیب نامناسب باعث ترک زمین مجاور گردیده که به منظور جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی برای زمین های مجاور شهرداری نسبت به توافق با مالکین زمین های اطراف در اسرع وقت بدلیل حساسیت موضوع اقدامات لازم بعمل آورد .

2- 8 ) مطالعه و برآورد هزینه ی کلیه ی فعالیت های اجرایی باقی مانده خیابان آیت اله کاشانی و ارسال آن به شورا ( اعم از پیاده رو ، رفیوژ و  پل هر کدام بطور جداگانه )

مطرح و شورا ضمن تصویب پیشنهادات کمیسیون محترم برنامه ، بودجه و عمران شورا مقرر می دارد شهرداری کلیه اقدامات لازم را در راستای اجرایی شدن موارد مطروحه معمول دارد .

 

 

 

اهم مصوبات دویست و بیست و هفتمین جلسه شورا در تاریخ 7/7/88

 

1- نامه شهرداری با این توضیح که در جریان اجرای ماده 101 قانون شهرداریها در سال های گذشته و در زمان اجرای طرح هادی شهر بعضی از مالکین تقاضای تفکیک املاک خود  از شهرداری را نموده که به دلیل عبور قسمتی از املاکشان در زمان تفکیک از اسناد آنان کسر و متعاقباً جهت انجام تشریفات قانونی به اداره ثبت ابلاغ گردیده است حالیه با توجه به اتمام مدت طرح هادی و عدم اجرای طرح های فوق و یا تقلیل عرض معابر مالکین فوق تقاضای استرداد املاک خود از طریق انتقال سند به نام آنان و اصلاح اسناد مالکیت خود را دارند . علیهذا خواشمند است با توجه باینکه امر انتقال سند از سوی شهرداری مستلزم رعایت موارد قانونی و ماده 13 آئین نامه مالی شهرداری ها می باشد و تقاضای اعلام  نظریه شورا  در این خصوص مطرح و شورا در خصوص ماده 101 به استناد استعلام از مدیر کل محترم حقوقی وزارت کشور به شماره نامه های 6/3259 مورخ 5/4/86 شهرداری رامسر و 6/6022 مورخ 15/6/86 شهرداری رامسر و 32/30765 مورخ 24/7/86 مدیر کل دفتر امور شهری استانداری مازندران و 61/113820 مورخ 7/9/86 سرپرست دفتر امور حقوقی وزارت کشور و 4/38873 مورخ 13/9/86 مدیر کل دفتر امور شهری استانداری مازندران و 61/122494 مورخ 26/9/86 سرپرست دفتر امور حقوق وزارت کشور و 42/42539 مورخ 3/10/86 مدیر کل دفتر امور شهری استانداری مازندران که اشعار می دارد « در صورت عدم اجرای طرح های شهری مالکین از کلیه حقوق مالکانه بر خوردار
بوده » و همچنین با توجه به ذیل ماده 101 قانون شهرداریها که اشعار می دارد :

« معابر و  شوارع عمومی که در اثر تفکیک اراضی « احداث » می شود متعلق به شهرداری است » شورا اعلام می دارد که :

 از آنجایی که این گونه معابر و شوارع عمومی احداث نگردیده  یا همچنان در تصرف مالکین می باشد ، متعلق به شهرداری نبوده و مالکین از حقوق مالکانه برخوردار بوده و شهرداری ملزم به رعایت این موضوع می باشد بنابراین اجرای ماده 13 آئین نامه مالی شهرداری مشمول این گونه موارد نمی گردد اما در مواردی که در زمان اجرای ماده 101 قانون شهرداریها مالک در قبال پرداخت حق تفکیک به شهرداری اقدام به آزاد سازی مسیر خیابان در ملک خود را نموده باشد و یا همچنین در قالب توافق تسهیلاتی در این خصوص دریافت نموده از حق و حقوقی برخوردار نبوده و شهرداری می بایست بر اساس ماده 13 آئین نامه مالی شهرداریها اقدام نماید.

 

2- نامه شهرداری بدین شرح که : با عنایت به ابلاغ طرح تفصیلی شهر رامسر در اردیبشهت ماه سال 1386 به شهرداری و با توجه به اینکه اجرای بخش هایی از کاربری های اعلام شده در سطح شهر مربوط به ادارات دولتی بوده و متأسفانه با گذشت حدود 30 ماه از ابلاغ طرح دستگاه های دولتی مربوطه در خصوص اجرای آن اقدامی ننموده اند و گاهاً با توجه به استعلام شهرداری در خصوص نیاز یا عدم نیاز املاک واقع در طرح های دولتی پاسخی از دستگاه های ذیربط به شهرداری واصل نمی گردد که این موجب ایجاد مشکلات عدیده ای برای مالکین گردیده . لذا خواهشمند است در خصوص اجرای قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرح های دولتی نظریه ارشادی خود را به شهرداری ابلاغ فرمائید مطرح و شورا مقرر می دارد شهرداری در صورت عدم پاسخگویی ادارات در موعد قانونی نسبت به تغییر کاربری املاک فوق الذکر برابر مقررات و ضوابط شهرسازی اقدام نماید.

 

 

اهم مصوبات دویست و بیست و هشتمین جلسه شورا در تاریخ 13/7/88

1- موافقت با  افتتاح حساب روز شمار عادی درآمد عمومی و حساب روزشمار سپرده اشخاص به منظور استفاده بهینه از موجودی حساب های شهرداری در بانک ملی رامسر .

2- نامه ی جمعی از نمایندگان مدیران آژانس های (تاکسی تلفنی )  رامسر در خصوص تحویل پرونده آژانس ها از سوی شهرداری به اداره بازرگانی مطرح و شورا با توجه به عدم ابلاغ بند 4 تصویب نامه مورخ 27/2/88 هیأت محترم دولت توسط وزارت کشور به استانداری و شهرداری و به منظور رفع بلاتکلیفی رانندگان زحمتکش آژانس ها ( تاکسی تلفنی ) که حاصل عدم اتخاذ وحدت رویه و فقدان نظام تصمیم گیری واحد در این خصوص بوده و در نتیجه منجر به اتخاذ تصمیمات متعدد و متعارض وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط با موضوع گردیده « مقرر گردید طی مکاتبه ای با مدیر کل محترم امور شهری استانداری در این خصوص کسب تکلیف گردد .  »

3-نامه فرمانداری محترم رامسر در خصوص لغو بند 2 صورتجلسه شماره 211 راجع به عدم نیاز بناها و مستحدثات تا 2000 متر مربع به مهندس مجری مطرح و « شورا بنا بر دلایلی که در مصوبه مذکور اعلام گردیده بر اجرای آن  تأکید می نماید . »

4- نامه فرمانداری محترم رامسر در خصوص اصلاح بند 1 مصوبه شماره 223 در خصوص مساعدت به آموزش و پرورش مطرح و « شورا اعلام می دارد که اینگونه تصمیمات جنبه ی تکلیفی برای شهرداری نداشته و هرگونه مساعدت پس از پیشنهاد شهرداری و تصویب شورا قابلیت اجرا خواهد داشت .  »

5- موافقت با  فروش 8 تن آهن آلات اسقاطی استفاده شده در پروژه های عمرانی موجود در انبار شهرداری از طریق مزایده کتبی با قیمت کارشناسی .

6-  موافقت با تامین بخشی از مراسم  هفته نیروی انتظامی به مبلغ 000/000/10 ده میلیون ریال از محل خدمات اداری ردیف 41701 به منظور قدردانی از زحمات نیروی محترم انتظامی در تأمین نظم و آرامش و امنیت جامعه .

7- موافقت با حسابرسی شرکت ارقام نگر آریا عضو جامعه حسابداران رسمی کشور با تجربه و سابقه اجرایی در سال های گذشته که مجری حسابرسی شهرداری رامسر بوده است در اجرای بند 30 ماده 71 اصلاح قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراها .

 

 

اهم مصوبات دویست و بیست و نهمین جلسه شورا در تاریخ 14/7/88

 

1- موافقت با پرداخت مبلغ 000/000/50 پنجاه میلیون ریال از محل ماده 16 ردیف 41610 خدمات اداری به منظور حمایت مالی برای اعزام تیم فوتبال رامسر در رده های سنی مختلف در مسابقات لیگ استان مطرح و در راستای  ترغیب و حمایت از جوانان ورزشکار .

2-     رونوشت نامه ریاست محترم انجمن بیماران خاص شهرستان رامسر با عنوان درخواست مساعدت و همکاری شهرداری با یکی از اعضای هموفیلی تحت پوشش آن انجمن در خصوص تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر قرائت ، « با توجه به اینکه عضو تحت پوشش یاد شده دارای مؤسسه و شرکت چاپ دیجیتال و رایانه در رامسر می باشد و با عنایت به قسمت اخیر بند 4 مصوبه شماره 195 مورخ 12/3/88  شورا که اشعار می دارد " شهرداری نسبت به بکارگیری همه ی کانون های تبلیغاتی دارای مجوز قانونی جهت رقابت سازنده برای ساماندهی تبلیغات شهری اقدام نماید  "  شهرداری همکاری لازم در این خصوص معمول دارد .  »

3- نامه شهرداری رامسر بدین شرح که : با توجه به رکود بازار مسکن و مشکلات عدیده شهروندان در پرداخت نقدی مطالبات شهرداری نظر باینکه آقای اصغر بابالو بابت عوارض افزایش تراکم پلاک های ثبتی 1093 فرعی از 28 اصلی و 606 فرعی از 29 اصلی مبلغ 000/500/600/1 ریال به شهرداری بدهکار می باشد که تقاضای واگذاری دو واحد آپارتمان از مجموعه احداثی خود واقع در خیابان آیت اله طالقانی کوچه غربی 17 برابر قیمت کارشناسی را دارد و تقاضای  مجوز لازم جهت جایگزینی و تهاتر نمودن طلب شهرداری با دریافت واحد مسکونی بر اساس قیمت کارشناسی و در چهارچوب ضوابط مالی شهرداری ( بر اساس ترک تشریفات مناقصه ) مطرح و « شورا موافقت خود را در این خصوص اعلام می دارد .  »

 

4- موافقت با انجام معامله در چهارچوب توافقات بعمل آمده بمنظور ساماندهی بخش های خدماتی و وصول مطالبات حقه شهرداری بمدت یکسال از تاریخ تحویل غرفه ها 16/2/88 بر اساس قیمت کارشناسی در اجرای توافق نامه شماره 13/1249 مورخ 28/12/87 و تائیدیه شماره 209/ش مورخ 5/5/88 شورا و با توجه به تسویه حساب غرفه ها ی پلاژ توسکاسرا از سوی متعهدین و بر اساس توافق نامه و مراجعه به شهرداری .

 

5- موافقت با  پرداخت مبلغ 000/000/10 ریال از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 41701 به منظور کمک به بازسازی و مرمت مسجد اشکونکوه .

 

 

اهم مصوبات دویست و سی امین جلسه شورا در تاریخ 20/7/88

 

1- رونوشت نامه شهرداری ، رونوشت نامه جمعی از مالکین املاک واقع در خیابان  45 متری هلال احمر به شماره ثبت  965 شورا مورخ 14/7/88  ، نامه آقایان علی رضی کاظمی و تقی شیخی پور ( کسبه خیابان هلال احمر)  به شماره ثبت 734 شورا مورخ 2/6/88 و شماره ثبت 803 شورا مورخ 16/6/88 در خصوص محدودیت فعالیت صنفی صنایع آلاینده ( مکانیکی ، تعویض روغنی و ... ) در بلوار هلال احمر در جلسه شورا قرائت ، « با توجه به تعهدات شورای محترم دوره ی اول در بازگشایی مسیر خیابان 45 متری و همکاری شایسته مالکین منطقه در بازگشایی خیابان مذکور و همچنین به منظور ایجاد انگیزه برای سایر مالکینی که املاکشان در مسیر طرح توسعه و تعریض قرار می گیرند شورا موافقت خود را با صدور هرگونه پروانه تجاری در مسیر بلوار هلال احمر( از میدان شهید رجایی تا پل صفارود ) با اخذ تعهد رسمی مبنی بر انتقال بدون قید و شرط واحد صنفی به مکانی که در آینده بعنوان محل تجمیع صنایع آلاینده آماده می گردد ، اعلام می دارد . »

2- شورا مقرر می دارد که هرگونه بهره برداری و استفاده از اموال غیر منقول و مستغلات شهرداری جهت اجرای طرح ها ، پروژه های عمرانی ، خدماتی ، اداری و ... منوط به کسب مجوز جداگانه از شورای اسلامی شهر می باشد .

3- موافقت با انجام تشریفات مزایده پلاژهای تفریحی لیدو و کاسپین بر اساس قیمت کارشناسی و آئین نامه ساماندهی مکان های تفریحی مطرح و اعلام اینکه شهرداری تا انجام تشریفات مزایده و اعلام برنده آن از هر گونه اقدام در پلاژ لیدو خودداری نماید . » 

 

 

 

 

اهم مصوبات دویست و  سی و یکمین جلسه شورادر تاریخ 27/7/88

 

 

1- تصویب تراز آزمایشی و کاربرگ و دفترچه آمار درآمد تیرماه 88 .

2- نامه فرمانداری محترم رامسر در خصوص اصلاح بند 2 صورتجلسه 226 مورخ 6/7/88 راجع به مصوبات کمیسیون برنامه و بودجه و عمران شهری شورا مطرح و « شورا اعلام می دارد تصویب پیشنهادات کمیسیون محترم برنامه ، بودجه و عمران شهری و ارجاع آن به شهرداری همانگونه که در مصوبه مذکور قید گردیده ، شهرداری را مکلف به پیش بینی و انجام کلیه اقدامات لازم جهت اجرایی شدن موارد مطروحه می نماید و اجرایی شدن پیشنهادات نیز پس از تهیه طرح ، تأمین منابع مالی و ارجاع آن به شورا جهت تصویب نهایی امکان پذیر است . »

 

اهم مصوبات دویست و سی و دومین جلسه شورا در تاریخ 27/7/88

 

1-      موافقت با لایحه وضع عوارض حق الارض از شرکت های بهره بردار از معابر عمومی به استناد ماده 101 و تبصره 6  ماده 96 معابر و شوارع عمومی متعلق به شهرداری و در مالکیت شهرداری به استثناء بند آخر مقدمه توجیهی لایحه عوارض بر انشعابات متقاضیان گاز ، برق ، آب و تلفن و متقاضیان خرید و نصب انشعابات برای اماکن مسکونی ، اداری ، خدماتی و تجاری .

2- موافقت با  فروش مقدار 6/12 مترمربع از کوچه واقع در خیابان طالقانی 14 شرقی – چهار راه خان رمکی از طریق مزایده .

 

3- موافقت با لیست پروژه های پیشنهادی و اعتبارات مورد نیاز جهت درج در سر فصل توسعه ی حمل و نقل عمومی قانون بودجه سال 1389 در سایت مرتبط وزارت کشور .

 

 

اهم مصوبات دویست و سی و سومین جلسه شورادر تاریخ 4/8/88

 

1- نامه ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی رامسر مبنی بر مساعدت در هزینه های تراکم جهت احداث طبقات پنجم و ششم ساختمان بزرگ آموزشی دانشگاه مطرح که « با توجه به مباحث مطروحه در نشست مورخ 23/5/88 که با حضور هیئت محترم امنای دانشگاه آزاد رامسر ، دبیر محترم منطقه 3 دانشگاه آزاد ، فرماندار محترم ، نماینده محترم مجلس ، امام جمعه محترم و کلیه اعضای شورا برگزار گردید و همچنین در راستای کمک به توسعه ی فضاهای آموزشی شهرستان  شورا مقرر می دارد شهرداری هرگونه مساعدت لازم را در این خصوص معمول دارد . 

 

2- نامه فرمانداری محترم رامسر در خصوص اصلاح بند یک مصوبه شماره 227 مورخ 7/7/88 راجع به ماده 101 قانون شهرداری ها مطرح و « شورا با توجه به مستندات ، مکاتبات مراجع ذی صلاح و رعایت حقوق مالکانه اشخاص و بنا به دلایل مطروحه در مصوبه مذکور بر اجرای مصوبه یاد شده تأکید می نماید .

 

3- عملکرد دوره 6 ماهه اول سالجاری شورای اسلامی شهر رامسر مشتمل بر یکبرگ صورت خلاصه عملکرد جمعاً به مبلغ  207321213  ریال مورد تصویب شورا قرار گرفت .

 

 

 

 

 

دویست و سی و چهارمین جلسه شورا در تاریخ 5/8/88

 

تبادل نظر در خصوص موضوعات مختلف شهر و شهرستان رامسر ، آقایان :  عبدالصمد صفرنژاد  فرماندار محترم ، مهندس مرادی شهردار محترم رامسر

دویست و سی و چهارمین جلسه شوراي اسلامي شهر رامسر با حضور اعضا  در عصر روز سه شنبه 5/8/88  با دعوت قبلی از آقای صفرنژاد فرماندار محترم شهرستان رامسر و آقای مهندس مرادی شهردار محترم و اعضای شورای شهر رامسر تشکیل گردید . در این جلسه ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید قرائت گردید . سپس سیدی رئیس شورا ضمن خوشامدگویی به فرماندار محترم و شهردار محترم از حضور آنان در جلسه شورای اسلامی شهر رامسر تشکر کرد . سپس مواردی را در خصوص مسائل شهرستان مطرح نمود از جمله اینکه اعضای محترم شورا  در خصوص هتل سماموس از سوی مردم مورد پرسش واقع می شوند در حالی که اصل این موضوع در خارج از مجموعه ی شهری در حال اتفاق است با اینحال انتظار داریم اطلاعاتی در این خصوص  در اختیار اعضای شورای شهر قرار گرفته تا به منظور تنویر افکار عمومی و دفاع بتوانند پاسخ مناسبی را به مردم ارائه دهند . وی از باغ سی هکتاری بعنوان یک نعمت الهی برای مردم رامسر و گردشگران یاد کرد و گفت : تاکنون آینده باغ سی هکتاری به دلیل نا مشخص بودن میزان اعتبارات و هزینه های انجام شده  روشن نیست که خواستار روشن شدن وضعیت این باغ می باشیم . وی همچنین خواهان افزایش سهم شهرداری در کمیته برنامه ریزی شهرستان رامسر شد .

 

 مهندس امینی شاد نائب رئیس شورا نیز ضمن تقدیر از حضور فرماندار در جلسه شورا گفت :  ورودی خیابان رامسر ( باغ ملی ) متأسفانه چهره ی خوبی برای شهر رامسر نگذاشته است . احداث پل رودخانه مکن رود جنب سایپا ، آسفالت بلوارهای امام خمینی  ( ره ) فاز یک ، بلوار معلم و بلوار شهید باهنر بعنوان یک خیابان ترانزیتی از نکات دیگری بود که وی مطرح نمود و از آقای فرماندار خواست که دستور دهد تا در این خصوص مسئولین ذیربط اقدام لازم را معمول دارند. وی همچنین با اشاره به تصویب خیابان جنب فرودگاه از میدان شهید خلعتبری به خیابان داوودی جنب بلوار معلم ، خواستارپیگیری های لازم در خصوص پل روی رودخانه ی صفارود ، پل رودخانه ی رمک رود به چپرسر ، پروژه های ستاد حوادث ، پل رودخانه چالدره و دیوار ، نگهبان آن و جمع آوری آبهای سطحی شد.                   

سپس آقای رضی کاظمی دیگر عضو شورا و رئیس شورای اسلامی شهرستان در خصوص احداث دیوار رودخانه ی صفارود در روبروی زمین فوتبال توسط اداره ی آبیاری اعلام نمود که این موضوع اصلاً توجیه فنی نداشته و نیاز است که مسئولین اداره ی آبیاری در این خصوص اقدام لازم را جهت ادامه و تکمیل آن بعمل آورد . وی خواهان رسیدگی در خصوص تفکیک زمین هشت هکتاری و بلاتکلیفی پروژه های شهرستان و همچنین مجتمع فرهنگی هنری اداره ی ارشاد اسلامی که نزدیک به 6 سال است در بلاتکلیفی بسر می برد گردید . رضی کاظمی احداث جاده کمربندی آبعلی به میدان ییلاق جواهرده را از ضروریات یک منطقه گردشگری بیان کرد و گفت که احداث این جاده کمک بسیار بزرگی به این   منطقه ی گردشگری خواهد نمود .

سپس گوهررستمی دیگر عضو شورا بیان داشت : با توجه به گذشت سه سال از اتمام  مطالعه ی طرح فاضلاب شهری رامسر نیاز است که اجرایی شدن فاضلاب شهری پیگیری شود تا مشکلات بالا بودن آب های سطحی شهر با توجه به نزدیکی کوه و دریا و فاصله ی بسیار اندک مساحت شهری بصورت اساسی حل شود. وی همچنین در خصوص تخصیص اعتبارات ملی و استانی به پروژه های شهری نظیر آب ، برق و .. از فرماندار محترم خواست که مساعدت لازم را در این خصوص عنایت نماید . سپس آقای صفرنژاد فرماندار محترم  ضمن تشکر از اعضای شورا و شهردار محترم جهت تشکیل این جلسه از زحمات آنان قدردانی کرد .

ایشان همچنین با توجه به موارد مطرح شده از سوی اعضای شورای اسلامی بیان داشت: از زمانی که بعنوان فرماندار در این شهرستان مشغول به فعالیت شدم سعی کردم  که با هماهنگی مسئولین استانی در راستای عملیاتی نمودن پروژه ها گام بردارم  و طی جلسات برگزار شده با مسئولین شهرستان از آنان خواسته شد که تلاش نمایند تا هرچه سریعتر پروژه ها به بهره برداری برسند . فرماندار محترم در خصوص تعامل شورا با ادارات و بالعکس اظهار داشت:که هرچه قدر تعامل بین مسئولین بیشتر باشد نفع آن به مردم این شهر می رسد چرا  اگر بحث مچ گیری و تخریب باشد ادارات انگیزه ای برای کارکردن ندارند بنابراین تفکر شورا برای کار کردن و خدمت به مردم مهم است لذا در اجرا همه باید دارای یک ایده ، یک تفکر و عقیده باشیم . وی در ادامه افزود: الحمدا... در این شهر شرایط خیلی مساعد است و همسویی در مسئولین دیده می شود البته هرچه این همسویی بیشتر باشد کار ما در خدمت به مردم بیشتر می شود . وی سواحل را آبروی یک شهر گردشگری عنوان نمود و گفت : متأسفانه در خصوص سرمایه گذاری موفق نبودیم البته پاک سازی سواحل اقدام شایسته ای است اما اجرای پروژه های گردشگری می تواند کمک بسیار بزرگی به توسعه شهر نمایدکه
ان شاا... با درایت اعضای محترم شورا و شهردار محترم مشکل سرمایه گذاری حل گردد . در پایان اعضای شورا خواهان استمرار تشکیل چنین جلساتی با فرماندار شدند که ایشان نیز قول مساعد را داد .

 

 

اهم مصوبات دویست و  سی و  پنجمین جلسه شورادر تاریخ 11/8/88

 

1- رونوشت نامه شماره 4794/14/8637 مورخ 3/8/88 فرمانداری محترم در خصوص واگذاری ساختمان قبلی اداره ثبت احوال به اداره کار و نامه شماره 6725/2 مورخ 25/7/88 ریاست محترم اداره کار و امور اجتماعی رامسر راجع به موضوع مذکور در جلسه قرائت که « با توجه به عدم تحویل ساختمان قبلی اداره ثبت احوال رامسر به شهرداری برابر نامه شماره 1/7357 مورخ 4/8/88 شهرداری و نامه های شماره 1/5896 مورخ 12/6/86 و 1/8491 مورخ 25/9/87 و 1/2239 مورخ 9/3/88 شهرداری ، « شورا ضمن اعلام آمادگی جهت تأمین بخشی از هزینه های اجاره ساختمان برای اداره کار به منظور رفع مشکل فعلی ، اعلام می دارد که در شرایط کنونی موجبات تصمیم گیری شورا در خصوص واگذاری موقت ساختمان قدیمی ثبت احوال به دلیل عدم تحویل آن به شهرداری فراهم نمی باشد .  »

2- موافقت با تهیه طرح جامع ایجاد نمایشگاه دائمی بین المللی گل و گیاه در باغ تاریخی سی هکتاری رامسر در راستای بهره برداری بهینه از باغ سی هکتاری .

3- نامه شماره 10/7430 مورخ 5/8/88 شهرداری در خصوص وضعیت پلاژ لیدو مطرح و « شورا ضمن تأکید بر تسریع در اجرای  مزایده پلاژ لیدو بر اقدام عاجل شهرداری جهت  اجرایی شدن بند 2 مصوبه شماره 161 مورخ 1/11/87 و بند 2 مصوبه شماره 190 مورخ 28/2/88 مبنی بر اخذ مشاور برای تهیه ی طرح جامع با رویکرد گردشگری برای سرمایه گذاری بلند مدت در زمین های ساحلی تأکید می نماید . »

 

 

اهم مصوبات دویست و سی و ششمین جلسه شورادر تاریخ 18/8/88

 

1-  پیرو بند 2 و 3 صورتجلسه شماره 34 مورخ 12/6/86 و بند 2 صورتجلسه 43 مورخ 10/7/86 و بند 1 صورتجلسه 68 مورخ 4/10/86 و علی الخصوص بند 3 صورتجلسه 73 مورخ 24/10/86  " شورا مقرر می دارد شهرداری ضمن ارائه گزارش در خصوص مصوبات مذکور ، کلیه اقدامات لازم جهت احداث جایگاه سوخت گاز CNG بصورت مستقل یا مشارکت با بخش خصوصی به دلیل نیاز شهرستان معمول دارد . "

 

2- موافقت با 7 مورد توافق در کمیسیون توافقات  .

 

اهم مصوبات دویست و سی و هفتمین جلسه شورا در تاریخ 20/8/88

 

1- نامه شهرداری در خصوص نامه شماره 664203/42/86 استانداری محترم مازندران مبنی بر افزایش نرخ تاکسی مطرح و " شورا مصوبه شماره 1066 مورخ 5/8/88 شورای سازمان حمل و نقل مبنی بر پیشنهاد افزایش 20 % نرخ تاکسی شهری را تصویب نمود . "

 

2- نامه شهرداری با این مضمون که : احدی از شهروندان  بابت جریمه ماده صد عوارضات ساخت واحدهای تجاری واقع در فاز یک بلوار امام خمینی ( ره ) مبلغ 000/795/248 ریال ( دویست و چهل و هشت میلیون و هفتصد و نود و پنج هزار ریال ) به شهرداری بدهکار بوده که نامبرده تقاضای پرداخت بخشی از مبلغ فوق به ازای واگذاری یک دستگاه وانت پیکان مدل 87 صفر را به شهرداری نموده است و مجوز تهاتر نمودن بخشی از جریمه عوارض تا سقف قیمت خودروی مذکور مطرح و " شورا موافقت خود را در این خصوص اعلام می دارد . "

 

3- موافقت با  پرداخت مبلغ 000/000/5 ریال ( پنج میلیون ریال ) از محل اعتبارت خدمات اداری ماده 5 ردیف 20505 بابت هزینه های مرتبط با اجرای نشست کانون دوستی رامسر در مجتمع تفریحی تله کابین جهت بررسی راهکارها و پیشنهادات کارشناسان عضو کانون در زمینه عمران و آبادانی هر چه بیشتر شهر رامسر .

4- موافقت با پرداخت 000/000/3 ریال ( سه میلیون ریال ) جهت  مساعدت به هیئت کشتی رامسر برای بخشی از هزینه های برگزاری  سمینار رؤسای هیئت های کشتی استان مازندران که در رامسر برگزار گردید .

 

5- نامه شماره 10/8009 مورخ 20/8/88 شهرداری با این مضمون که : در جریان احداث پل صفارود عرصه واحد تجاری احدی از شهروندان  در مسیر طرح واقع و با توجه به اینکه کلیه عرصه بازار رامسر برابر مدارک ارایه شده متعلق به ورثه پوررجب می باشد و مجوز پرداخت مبلغ 666/066/17 ریال ( هفده میلیون و شصت و شش هزار و ششصد و شصت و شش ریال )  از محل برنامه توسعه شهری پروژه تملک اراضی حریم پل صفارود بابت سه سهم از نه سهم ورثه مذکور مطرح و " شورا موافقت خود را در این خصوص اعلام می دارد . "

 

 

 

اهم مصوبات دویست و سی و هشتمین جلسه شورا در تاریخ 26/8/88

 

1- نامه در خصوص احداث مجتمع تجاری ، تفریحی و فرهنگی توسط سرمایه گذار آقای اسداله اولیائی و پیشنهاد 50 % تخفیف در هزینه تغییر کاربری که طبق صورتجلسه شماره 10/6342 کمیسیون توافقات شهرداری هر مترمربع یک میلیون ریال توافق گردیده مطرح و " شورا در راستای حمایت از سرمایه گذاری موافقت خود را در این خصوص اعلام می دارد . "

 

2-  موافقت با  پرداخت بخشی از هزینه های برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت بحران تا سقف 000/000/10 ریال ( ده میلیون ریال ) از محل ماده 17 ردیف 41701 به درخواست مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری مازندران .

 

3- موافقت با خرید هدیه برای مهندس کریمی استاندار سابق مازندران با توجه به اتمام مأموریت ایشان به منظور قدردانی از زحمات و توجه خاص ایشان به شهر رامسر .

4- موافقت با  خرید پنج عدد سیم کارت به همراه پنج دستگاه گوشی دو خطه تا سقف 000/000/30  ریال ( سی میلیون ریال ) از محل ماده 13 ردیف 31303 خدمات اداری ( اثاثه شهرداری ) .

 

5- نامه شهرداری به پیوست گزارش تصویری از حضور شهرداری رامسر در هفتمین نمایشگاه بین المللی دستاوردهای شهرداری ها در محل دائمی نمایشگاه ها در تهران و نامه شماره 1/8089 مورخ 24/8/88 به پیوست تصویر نامه شماره 80294/42/86 مورخ 19/8/88 مدیر کل محترم دفتر امور شهری استانداری مازندران در خصوص تقدیر از حضور فعال شهرداری رامسر در نمایشگاه مذکور  مطرح و"شورا ضمن تشکر از حضور شایسته شهرداری رامسر در نمایشگاه مذکور خواهان استمرار چنین حضوری در سایر حوزه ها جهت معرفی بیشتر جاذبه های گردشگری رامسر می باشد . "

 

اهم مصوبات دویست و سی و نهمین جلسه شورا در تاریخ 26/8/88

 

1- موافقت با  فروش لوازم استوک و اسقاطی موجود در انبار شهرداری رامسر بمنظور ساماندهی واحد انبارداری و حسب ماده 13 و تبصره ذیل آئین نامه مالی شهرداری ها بر اساس قیمت کارشناسی از طریق مزایده حضوری . "

2- موافقت با  پرداخت تا سقف 000/000/40 ریال ( چهل میلیون ریال ) از محل اعتبارات جاری خدمات اداری ماده 5 ردیف 20506 جهت هزینه های برگزاری کارگاه آموزشی و تخصصی  ( فضای سبز و تکنیک های مدرن کاشت بذر ) با حضور مدرسین متخصص از کشور هلند در هتل آزادی رامسر به استناد بند 1 مصوبه شماره 221 شورا و نامه شماره 42180823/86 مورخ21/8/88 مدیر کل محترم دفتر امور شهری استانداری مازندران مبنی بر معرفی شهر رامسر به عنوان تأمین کننده گلهای هیبرید و درختچه ای در راستای حمایت از تولید کنندگان گل و گیاه در شهر و معرفی هر چه بیشتر شهر رامسر بعنوان تأمین کننده گلهای هیبیرید و درختچه ای .

 

اهم مصوبات دویست و چهلین جلسه شورا در تاریخ 2/9/88

 

  1-موافقت با  9 مورد  توافق با کمیسیون توافقات ..

 

اهم مصوبات دویست و چهل و یکمین جلسه شورا در تاریخ 3/9/88

 

1-موافقت با  2 مورد  توافق در کمیسیون توافقات .

2-موافقت با  25 % تخفیف از مبلغ افزایش تراکم ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی رامسر به ازای هر مترمربع 000/450 ریال توجه به بند 1 مصوبه شماره 233 و بمنظور توسعه فضاهای آموزشی شهر رامسر .

3-تصویب اساسنامه سازمان بهسازی و نوسازی شهر رامسر پیرو بند 3 مصوبه شماره 220 مورخ 9/6/88 و حسب ماده 86 قانون شهرداری ها و برابر بند 15 ماده 71 قانون شوراها  در 38 ماده و تبصره ذیل آن.

 

 

 

 

دویست و چهل و دومین جلسه شورا در تاریخ 4/9/88  

موافقت با  پیش نویس قرارداد سرمایه گذاری با شرکت نوین پاسارگاد

 

موافقت با  پیش نویس قرارداد سرمایه گذاری با شرکت نوین پاسارگاد به مدیر عاملی آقای عبدالکریم میرزاپور در زمین پلاژ شهرداری واقع در انتهای بلوار آیت اله طالقانی  با انجام اصلاحات ذیل:

1-     استعلام از شرکت ثبت شرکت ها در خصوص آخرین وضعیت و تغییرات شرکت

2-     با توجه به اینکه مصوبات 212 و 216 مربوط به شرکت شباهنگ توسعه بوده و قرارداد ارائه شده مربوط به شرکت نوین پاسارگاد می باشد رفع تعارض در این خصوص صورت گیرد .

3-     حذف عبارت « بدون هیچگونه » ماده 1 قسمت 6-1 با توجه به وجود مستحدثات شهرداری .

4-     تاریخ شروع همان تاریخ تحویل زمین خواهد بود .

5-     حدود ملک شهرداری در ضلع شرق و غرب دقیقاً تعریف شود .

6-     ماده 5 : تبصره یک اضافه گردد ( 1-5 ) :

تبصره ( 1 ) : تحویل عرصه مراکز تفریحی موجود که هنوز قرارداد اجاره آنها باقی مانده است تا زمان انقضای قرارداد اجاره مستثنی گردد .

تبصره ( 2 ) : در صورت تأخیر در تحویل عین مستاجره مدت تاخیر صرفاً به مدت زمان اجرای طرح ( 48 ماده ) افزوده  می شود و همچنین تاریخ شروع ، زمان تحویل ( عین مستأجره ) با لحاظ شدن تبصره ( 1 ) خواهد بود .

7-     در بند ( 3- 5 ) تبصره ( 1 ) : در انتهای تبصره ( 1 ) .... پس از اخذ مجوز از کمیته فنی و کمیسیون ماده پنج بمدت حداکثر سه ماه قابلیت اجرایی خواهد داشت .

8-     در تبصره بند ( 7- 5 ) : مقرر شد مستأجر با ارائه طرح تکمیلی پروژه نیاز به افزایش فضای عین مستأجره داشته باشد در صورت رضایت از پیشرفت فیزیکی طرح موجر متعهد می گردد که ضلع غربی پروژه را پس از رفع مدافع در اختیار مستأجر قرار دهد .

9-     بند ( 14- 5 ) : موجر ترتیبی اتخاذ خواهد نمود که تصرفات و بهره برداری مستأجر در چارچوب این قرارداد از زمین و مرکز در کل مدت اجاره در چارچوب قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران آرام و صلح آمیز و بدون مانع باشد و ...

10- بند ( 17- 5 ) : بدین صورت اصلاح گردد : موجر متعهد می گردد که بمنظور انجام تبلیغات محیطی مستأجر محل هایی را در مبادی ورودی و خروجی و سطح شهر مشخص تا مستأجر با طراحی و ساخت بیلبرد بر اساس ضوابط شهرداری از آن استفاده نماید .

11- بند (18– 5 ) حذف و بجای آن : به منظور ارتقاء سطح کمی و کیفی امنیت و حفاظت پیرامونی و درون سایتی نسبت به برطرف نمودن هرگونه تنشهای اجتماعی در راستای هر گونه محدودیت برای تردد شهروندان و توریست اقدام لازم بعمل آورد .

12- در ذیل بند ( 2 – 6 ) اضافه گردد :

3-2-6 : مستأجر متعهد می گردد تا بر اساس برنامه CPM ارائه شده کلیات و جزئیات پروژه را به اجرا و بهره برداری برساند .

13- بند ( 2-3-6 ) : در انتها اضافه گردد : با اطلاع قبلی به موجر

14 – بند ( 5-10 ) فورس ماژور : در انتها اضافه گردد : و توافق طرفین حاصل گردد

15- ماده 11 حذف گردد .

16- برای ساخت و بهره برداری از نیروهای متخصص و کارگران بومی استفاده گردد .

13- 17- استفاده از هویت شهری در نمای ساختمانها

 

 

 

اهم مصوبات دویست و چهل و سومین جلسه شورادر تاریخ 9/9/88

 

1-  نامه شهرداری در خصوص اجرای تعیین وضعیت املاک واقع در طرح های دولتی و شهرداری ها ( ماده واحده ) به دلیل ایجاد مشکلات عدیده برای مالکین پلاک ها در کاربری طرح های دولتی مطرح و " شورا مقرر می دارد شهرداری برابر ماده واحده قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرح های دولتی وفق مقررات با دستگاه های اداری ذیربط اقدام و در خصوص طرح های مربوط به شهرداری حسب مورد بر اساس تقاضای مالکین توافقات لازم انجام و به شورا جهت اتخاذ تصمیم ارسال شود "

 

2- موافقت با  پرداخت بخشی از هزینه برگزاری مراسم یادواره قربانیان حوادث ترافیکی تا سقف 000/000/5 ریال ( پنج میلیون ریال ) از محل ماده 5 ردیف 20505 خدمات اداری .

 

3- موافقت با  صورتجلسه توافق 10/7656 مورخ 12/8/88 . .

 

اهم مصوبات دویست و چهل و چهارمین جلسه شورادر تاریخ 16/9/88

 

1-  نامه مدیر کل محترم دفتر امور شهری و شوراها استانداری مازندران در خصوص اصلاح بند 4 مصوبه شماره 237 مورخ 20/8/88 مبنی بر اعلام ردیف اعتباری کمک مالی به هیئت کشتی رامسر مطرح و  " شورا اعلام می دارد ردیف اعتباری از سرفصل هزینه های جاری خدمات اداری ماده 16 ردیف 41601 می باشد . "

2-  موافقت با  هزینه های برگزاری جشن عید غدیر خم تا سقف 000/000/8 ریال از محل خدمات اداری ماده 5 ردیف 20505.

3- نامه شهرداری  در خصوص اعلام نظر شورا راجع به احداث بنا توسط احدی از شهروندان  در مسیر طرح تعریض خیابان 26 متری شهید مطهری مطرح و " شورا مقرر می دارد در خصوص تقاضای مذکور شهرداری برابر ضوابط و مقررات عمل نماید . "

 

 

اهم مصوبات دویست و چهل و پنجمین جلسه شورادر تاریخ 17/9/88

 

1- نامه شهرداری به پیوست یک جلد بیلان شش ماهه سال 88 مطرح و " شورا ضمن قدردانی از زحمات شهردار محترم و مجموعه ی پرسنل زحمتکش شهرداری و تصویب بیلان مذکور اعلام می دارد که نسبت به موارد ذیل عنایت لازم معمول دارند :

 

1) با توجه به بررسی بعمل آمده از عملکرد 6 ماهه اول سال 88 و نظر به کل درآمد حاصله به میزان 058/383/672/29 ریال که تقریباً 60 % درآمد پیش بینی شده در بودجه سال 88 تحقق پیدا کرد بدینوسیله از شهردار محترم و مسئولان ذیربط تقدیر و تشکر می گردد .

2) با توجه به هزینه های انجام شده جمعاً به مبلغ 492/540/377/27 ریال شامل 218/512/629/10 ریال در بخش هزینه های جاری معادل 9/38 % از کل هزینه و 274/028/748/16 ریال معادل 1/61 % از کل هزینه در بخش عمرانی نشان دهنده ی تناسب مطلوب در هزینه های فوق می باشد که در این خصوص نیز شورا مراتب تقدیر خود را اعلام می دارد .

3) با توجه به بخش های هفتگانه ی درآمدی بیشترین درآمد در فصول 1 و 6 درآمد کسب گردیده که جا دارد جهت فعال نمودن سایر فصول درآمد اقدامات لازم بعمل آید .

4) در مقایسه ی برنامه های مختلف هزینه ای بیشترین هزینه به ترتیب در برنامه ی بهبود امور و مرور شهری ، خدمات شهری ، برنامه توسعه شهری و خدمات اداری بوده بنظر می رسد جهت رسیدن به توسعه پایدار انجام هزینه در سایر  برنامه های شهری نیز مدنظر قرار گیرد .

 

 

اهم مصوبات دویست و چهل و ششمین جلسه شورا در تاریخ 30/9/88

 

1-موافقت برآورد اولیه اجرایی به مبلغ 000/000/310 ریال ( سیصد و ده میلیون ریال ) جهت  تعریض خیابان شهید بهشتی و دیوار کشی مورد نیاز منطقه با توجه به دیوارکشی نامناسب و جلوگیری از تخریب بر اثر بارندگی و سیل و رانش زمین و اعلام اینکه  شهرداری با همین برآورد نسبت به انجام دیوارکشی اصولی اقدام نماید . »

 

2- نامه فرمانداری محترم عطف به نامه شماره 1141/ش مورخ 28/8/88 منضم به صورتجلسه شماره 237 شورا در رابطه با بند یک صورتجلسه در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی های شهری که  با عنایت به مصوبه شورا و نامه شماره 66423/42/86 مورخ 7/7/88 مدیر کل محترم دفتر امور شهری استانداری ، اصلاحیه بند مذکور به شرح ذیل اعلام می دارد :

 

1     میدان امام           بیمارستان ( میدان انقلاب ) و مصلی 1250 ریال

2     میدان امام           میدان بسیج و شهید خلعتبری (  فرودگاه )   1500  ریال

3     میدان امام           باغ ملی                                     1750 ریال

4     میدان امام           میدان شهید رجایی – آپارتمان          1250ریال

5     میدان امام           مسجد صفای لات محله                 1250 ریال

6     میدان امام           اشکونکوه                                   1500 ریال

7     میدان امام           انتهای خیابان شهدا                       1250ریال

8     میدان امام           میدان دادگستری                          1250ریال

9     میدان امام           انتهای بلوار امام خمینی ( ره ) ( بسیج )     1500ریال

10   میدان امام           تنگدره                                       1250ریال

11   میدان امام           حیدرمحله                                   1250ریال

12   یخ سازی             متل خزر                                     1250 ریال

13   شهرداری             یخ سازی                                   1250 ریال

14   شهرداری             متل خزر                                     1500 ریال

15   میدان امام           دریا پشته                                   1750 ریال

16   میدان بسیج         باغ ملی                                     1250 ریال

17   میدان امام           تله کابین                                    2000 ریال

18   ابتدای خیابان شهدا چهار راه لمتر                               1250 ریال

19   ابتدای خیابان شهدا لمتر ( مسیر توساسان )                 1500 ریال

 

 

  • از ساعت 30/19 چهل درصد ( 40% ) به نرخ پیشنهادی اضافه گردد .

 

 

 

 

 

اهم مصوبات دویست و چهل و هفتمین جلسه شورادر تاریخ 1/10/88

 

1- مقرر شد جلسات شورا از هفته ی دوم دی ماه از روزهای دوشنبه ( صبح ها ) و سه شنبه (بعدازظهرها ) به سه شنبه ( صبح ها ) و چهارشنبه ( بعدازظهرها ) تغییر یابد .

 

2- موافقت با  پیش نویس قرارداد سرمایه گذاری استقرار هتل های سیار در زمین ساحلی باغ ملی فی مابین شهرداری و شرکت هتل های سیار طبیعت سبز با مدیریت آقای ولدخان در راستای ایجاد اماکن مناسب جهت اسکان گردشگران و با اصلاح برخی از مفاد قرارداد بشرح ذیل

—  اساسنامه شرکت در راستای موضوع قرارداد ضمیمه باشد .

— در ماده 2 ( موضوع قرارداد ) شهرداری پس از تهیه نقشه از وضعیت موجود و تعیین میزان دقیق مساحت زمین با رعایت قسمت اخیر بند 6-7 ماده 7 ( تعهدات مستاجر ) در خصوص عدم محدودیت در دسترسی .... نسبت به تحویل رسمی زمین اقدام نماید .        

  • اضافه نمودن تبصره 2 در ذیل تبصره ماده 4 ( مورد انتفاع ) با این عبارت که : امکانات پذیرایی محدود در داخل پروژه می باشد .
  • تبصره 1 ماده 5 ( مال الاجاره ) بدین شرح اصلاح گردد : زمان پرداخت اجاره سالیانه در دو مرحله بصورت مساوی به تاریخ سی و یکم تیرماه و سی ام دی ماه همان سال می باشد .
  • مبلغ سفته در قسمت 1-7 ماده 7 ( تعهدات مستاجر ) به میزان مجموع مال الاجاره ثابت در طی 7 سال با احتساب 20% افزایش سالانه و خسارت احتمالی تعیین گردد .
  • در تبصره 5-7 ماده 7 ( تعهدات مستاجر ) کلمه « محل » حذف و به جای آن کلمه « شهر » قید گردد .
  • تبصره 2 به ذیل تبصره قسمت 5-7 ماده 7 ( تعهدات مستاجر ) با این عبارت اضافه گردد : جابجایی کانسکها پس از هماهنگی لازم با موجر به شهر دیگر برابر قرارداد هیچگونه تأثیری در اجاره بهاء نخواهد داشت و مستأجر ملزم به پرداخت اجاره بها بر اساس قرارداد موجود می باشد .
  • بند 6-7 ماده 7 ( تعهدات مستاجر ) پس از عبارت « محصور نمودن عین مستاجره » عبارت « با رعایت عدم محدودیت در دسترسی به ساحل و همچنین رودخانه در ضلع شرقی زمین و عدم ایجاد هرگونه مزاحمت و مانع در استفاده عموم از معابر موجود » اضافه گردد .
  • در بند 2-8 ماده 8 ( فسخ قرارداد ) مدت رفع تخلف از سوی مستأجر از سه ماه به دو ماه تقلیل یابد .
  • ماده 9  (  3-9 ) با توجه به اینکه کل مسیر باغ ملی از ابتدای مکن رود تا بریش رود در طرح ملی توسعه ی فرودگاه قرار دارد پس از اعلام از سوی مسئولین ذیربط مبنی بر تخلیه زمین فوق مستأجر موظف است ظرف 15 روز پس از ابلاغ موضوع  نسبت به تخلیه آن بدون هیچگونه ادعایی اقدام نماید .

- تبصره  : در صورت اجرای بند فوق با موافقت طرفین و پس از تأیید شورای شهر امکان جابجایی در زمین دیگری وجود دارد و در صورت عدم توافق در جابجایی محل چنانچه از سوی مستأجر مال الاجاره پرداخت شده باشد موجر مکلف است به منظور جبران خسارت  نسبت به بازپرداخت مال الاجاره همان سال اقدام نماید .

— در یک بند از  قرارداد بکارگیری نیروهای بومی به میزان 60 درصد در اجرا و نگهداری پروژه لحاظ گردد .

 

 

 

 

اهم مصوبات دویست و چهل و هشتمین جلسه شورا در تاریخ 8/10/88

 

1- نامه شهرداری به پیوست یک نسخه پیش نویس قرارداد سرمایه گذاری مشارکتی به همراه توجیه مالی و اقتصادی در زمین چهار هکتاری واقع در خیابان شهید باهنر ( لیدو ، شرکت مهندسین مشاور بهسازان آرمانشهر آقای کرداری ) مطرح و پس از استماع مطالب مهندس کرداری سرمایه گذار و همچنین آقایان طاهری نژاد مشاور حقوقی و باقرسلیمی مسئول امور درآمد شهرداری شورا وارد شور شد و پس از ارائه ی نکته نظرات از سوی اعضاء ، « شورا ضمن اعلام عدم موافقت با پیشنهاد سرمایه گذاری مشارکتی فوق ، بر اجرای بند 3 مصوبه شماره 235 مورخ 11/8/88 تأکید می نماید . »

2- موافقت با پرداخت سه میلیون ریال از حساب شورا بنا به درخواست  هیئت مدیره تاکسی تلفنی های رامسر جهت مساعدت در تامین بخشی از  هزینه های ایاب و ذهاب به مرکز استان و شرکت در جلسات متعدد در شهرستان های استان جهت ساماندهی امورات تاکسی تلفنی ها در زمینه ی کارت سوخت .

 

اهم مصوبات دویست و چهل و نهمین جلسه شورادر تاریخ 9/10/88

 

1- موافقت با  دو مورد توافق در کمیسیون توافقات .

 

 

 

دویست و پنجاهمین جلسه شورا در تاریخ 15/10/88

 

واکنش شورا نسبت به  توزیع اطلاعیه جعلی بی نام و نشان در مراسم رسمی راهپیمایی روز سه شنبه 8/10/88

 

دویست و پنجاهمین جلسه شوراي اسلامي شهر رامسر با حضور اعضا  در صبح روز سه  شنبه 15/10/88  با تلاوتي چند از آيات کلام الله مجيد آغاز گرديد .

سپس اعضا راجع به موضوع دستور جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند که ابتدا ضمن محکوم کردن حرمت شکنی روز عاشورا و تقاضای التفات جدی همه ی گروه ها ، جناح ها و مردم به موقعیت حساس کنونی همگان را دعوت به همدلی و وحدت جهت پاسداری از خون شهیدان و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی نمودند و در خصوص توزیع اطلاعیه جعلی بی نام و نشان در مراسم رسمی راهپیمایی روز سه شنبه 8/10/88 که حاوی مطالب کذب و اهانت آمیز نسبت به اعضای شورای اسلامی شهر رامسر و جناب آقای حجه الاسلام صفر قاسمی مدیر مؤسسه فرهنگی و هنری نسیم و از چهره های خدوم و فرهنگی تأثیر گذار شهرستان رامسر بوده ، ضمن اعلام پایبندی و وفاداری به قانون اساسی ، ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران مراتب تأسف خود را از این حرکت ضد ارزشی و ضد فرهنگی اعلام داشته و از همه ی دستگاه های امنیتی ، انتظامی و قضایی بویژه از فرماندار محترم جناب آقای صفرنژاد انتظار دارد ضمن شناسایی و معرفی عوامل این اقدام غیرقانونی به دستگاه قضایی که به نظر  نمی رسد کار سختی نیز باشد ، اجازه ندهند که در شرایط حساس کنونی و به هنگامی که همه ی مسئولین شهرستان دست در دست هم و با تعامل شایسته در راه توسعه و رفع عقب ماندگی رامسر گام بر می دارند عده ای با احساس کاذب قدرت و بدون پذیرش هرگونه مسئولیتی فضای  همدلی و آرامش شهر را بهم بزنند .

 

 

 

 

 

 

اهم مصوبات دویست و پنجاه و یکمین جلسه شورا در تاریخ 16/10/88 

 

1- نامه شهرداری پیرو نامه های شماره 13/4020 مورخ 23/4/87 و 1/5139 مورخ 25/5/88 با این توضیح که اداره ثبت احوال برابر صورتجلسه شماره 1/6478 مورخ 6/11/83 تا کنون اقدامی نسبت به انجام تعهدات خود مبنی بر تحویل محل سابق ساختمان اداره مذکور واقع در خیابان شهید مطهری جنب بانک ملت شعبه بازار معمول نداشته است و با عنایت به اینکه شهرداری نسبت به انجام تعهدات خود اقدام و ساختمان اداره ثبت احوال نیز ساخته و به بهره برداری رسیده است و مکان مورد نظر جزو اموال شهرداری محسوب می شودو تقاضای دستورات لازم جهت در اختیار قرار گرفتن ملک مذکور و استفاده شهرداری مطرح و شورا با توجه به اینکه اداره ثبت احوال نسبت به انجام تعهدات خود با استناد به بند 2 صورتجلسه شماره 1/6478 مورخ 6/11/83 که در محل فرمانداری رامسر تنظیم شد ، عمل ننموده است مقرر می دارد شهرداری حداکثر تا تاریخ 15/12/88 نسبت به تحویل گرفتن اداره ثبت احوال سابق واقع در خیابان شهید مطهری جنب بانک ملت اقدام و در صورت عدم تمکین اداره ی فوق نسبت به اجرای تعهدات خود مبنی بر واگذاری ملک یاد شده به شهرداری ضمن اعلام کان لم یکن نمودن صورتجلسه صدرالذکر کلیه ی اقدامات قانونی خود را جهت رفع تصرف و استرداد زمین متعلق به شهرداری واقع در ضلع غربی دادگستری رامسر ، بلوار امام خمینی ( ره ) فاز 2 که اینک ساختمان اداره ثبت احوال در آن بنا شده است معمول دارد .

 

 

 

اهم مصوبات دویست و پنجاه و دومین جلسه شورا در تاریخ  22/10/88 

 

1- موافقت با  5 مورد توافق در کمیسیون توافقات.

 

 

اهم مصوبات دویست و پنجاه و سومین جلسه شورادر تاریخ 23/10/88 

 

 1- موافقت با پرداخت مبلغ 000/000/20 ریال ( دو میلیون تومان) از محل ماده 17 ردیف 41701 خدمات اداری به منظور تأمین بخشی از هزینه اعزام کاروان راهیان نور به دلیل تأثیر معنوی حضور مردم در مناطق عملیاتی .

 

2- گزارش عملکرد یکساله مدیران نواحی سه گانه و مدیران واحدهای مختلف شهرداری رامسر مورد بررسی قرار گرفته و " شورا ضمن تشکر از ارائه گزارش یکساله ، مراتب قدردانی خود را از زحمات مهندس مرادی شهردار محترم و کلیه پرسنل شهرداری جهت جلب اعتماد و رضایت شهروندان اعلام می دارد . "

 

 

اهم مصوبات دویست و پنجاه و چهارمین جلسه شورا در تاریخ 29/10/88 

 

1- نامه فرمانداری عطف به نامه شماره 1457/ش مورخ 16/10/88 منضم به صورتجلسه 247 در ارتباط با بند 2 صورتجلسه مذکور ( هتل های سیار ، آقای ولد خان ) ماده سیزده آئین نامه مالی شهرداری ها در صورتجلسه اعمال نگردیده مطرح و شورا اعلام می نماید موافقت با سرمایه گذاری فوق بر اساس آئین نامه مالی شهرداری ها صورت خواهد گرفت . ضمناً در خصوص ماده 9 صورتجلسه شماره 247 مورخ 1/10/88 راجع به مدت زمان تخلیه پس از ابلاغ ، شهرداری بر اساس صرفه و صلاح شهرداری با توافق مستأجر اقدام نماید .

2- موافقت با پرداخت هزینه های سفر و  بازدید 9 روزه سه تن از مدیران شهرداری  به شهرهای شانگهای – هانگجوی ( چین ) و دبی از شهرهای پیشرو در بخش مدیریت شهری و توریستی تا سقف 000/000/62 ریال از محل خدمات اداری ماده 5 ردیف 20506 بمنظور تشویق و افزایش بار علمی و تجربی ایشان.

 

اهم مصوبات دویست و پنجاه و پنجمین جلسه شورا در تاریخ  30/10/88 

 

1- نامه شهرداری با این توضیح که با عنایت به بند 1 مصوبه شماره 243 مورخ 9/9/88 آن شورای محترم در خصوص اجرای ماده واحده به منظور تعیین تکلیف املاک با کاربری های دولتی با توجه به گذشت بیش از 18 ماه از ابلاغ طرح و با توجه به درخواست شرکت تعاونی { مسکن معلم}  آموزش و پرورش مالک پلاک های ثبتی 1444 و 1445 و 1447 و 1448 و 1453 و 1454/24 اصلی واقع در خیابان شهید رجائی ( جنب برج چشم انداز ) که دارای کاربری آموزشی می باشد اشعار می دارد : با توجه به درخواست شرکت تعاونی از شهرداری مبنی بر صدور پروانه ساختمانی موارد در خصوص نیاز یا عدم نیاز به کاربری فوق از آموزش و  پرورش شهرستان طی نامه شماره 6/1059 مورخ 13/11/86 و متعاقب آن طی فرم شماره 6/10745 مورخ 5/12/86 استعلام به عمل آمده که با توجه به عدم پاسخگویی اداره فوق مراتب مجدداً طی نامه شماره 6/10110 مورخ 8/11/87 از اداره آموزش و پرورش استعلام و مقرر گردید ظرف 15 روز نسبت به پاسخگویی اقدام نماید که تا کنون جوابیه به شهرداری واصل نشده است مطرح و " شورا مقرر می دارد شهرداری با توجه به عدم پاسخگویی در مهلت مقرر نسبت به صدور پروانه در پلاک های فوق بر اساس کاربری و تراکم مجاور بر اساس ماده واحده اقدام لازم بعمل آید . "

 

 

اهم مصوبات دویست و پنجاه و ششمین جلسه شورا در تاریخ 6/11/88 

 

1- موافقت با  انعقاد قرارداد و اجرای آسفالت تا سقف 000/000/800/1 یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال بمنظور رفع مشکلات عبور و مرور شهری شهروندان و تکمیل کوچه های مصوب شده توسط شورا جهت اجرای پروژه آسفالت ( طرح نهضت آسفالت) .

 

2- موافقت با  پرداخت هزینه برنامه زنده ورزش تعطیل نیست رادیو جوان به منظور معرفی شهر رامسر و جذب گردشگری تا سقف 000/000/8 ریال ( هشتصد هزار تومان  ) از محل خدمات اداری ماده 5 ردیف 205050 به منظور معرفی شهر رامسر از طریق صدای جمهوری اسلامی ایران ( رادیو جوان ).

 

3- موافقت با خرید یک دستگاه غلطک ویژه خودرو کمرشکن با کولر و درام درایو مدل HC1006825  به طور اقساط 12 ماهه به مبالغ هر چک 500/114/33 ریال و یک چک تضمینی به مبلغ 800/848/476 ریال از محل بودجه ردیف اعتباری بهبود عبور و مرور شهری در سال 89  به دلیل نیاز به دستگاه ذکر شده.

 

اهم مصوبات دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورا در تاریخ 7/11/88 

 

1- موافقت با  پرداخت 000/000/5 ریالاز محل ماده 16 ردیف 41609 به منظور قدردانی از فعالیت های فرهنگی انجام شده .

 

2- با پرداخت  مبلغ 000/000/27 ریال از محل ماده 5 ردیف 20505 جهت اعزام کاروان مشتاقان ولایت برای دیدار با رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت اله  خامنه ای

 

 

اهم مصوبات دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورا در تاریخ  13/11/88 

 

1- تصویب تراز و کاربرگ و یک جلد آمار درآمد مهر ماه سال 1388 .

2- تصویب  درآمد و تراز و کاربرگ آبان ماه سال 1388 .

 

3- موافقت با تقاضای تخفیف عوارض تراکم توافقی شرکت تعاونی مسکن کارکنان بیمارستان امام سجاد ( ع ) رامسر50% عوارض توافق شده به ازای هر مترمربع 000/500 ریال  با توجه به اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون ماده پنج مبنی بر ساخت کل مجتمع در یک بلوک باعث افزایش متراژ تراکم تقریباً دو برابر گردیده و تعاونی مذکور جهت این امر پیش بینی لازم اتخاذ ننموده که باعث ایجاد مشکلات مالی جهت اجرایی شدن پروژه مذکور گردیده است و  به منظور مساعدت در احداث مجتمع مذکور و رفع مشکل کارکنان بیمارستان امام سجاد ( ع ) .

 

اهم مصوبات دویست و پنجاه و نهمین جلسه شورا در تاریخ 14/11/88 

 

1- موافقت با هزینه 567/736/76 ریال جهت جابجایی تیرهای برق موجود در سه راه فلسطین با توجه به ضرورت اصلاح هندسی سه راه فلسطین ورودی به پل جدید الاحداث .

2- موافقت با پرداخت هزینه های شرکت در اولین نمایشگاه بین المللی شهر ایده آل در کیش تا سقف 000/000/35 ریال از محل خدمات اداری ماده 2 ردیف 20301 .

3- نامه شهرداری در خصوص اجرای ماده 12 آئین نامه اجرایی تشکیلات ، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها و اجرای مصوبات شورای اسلامی و بر اساس بند 1 مصوبه 242 شورای اسلامی شهر رامسر و بر اساس قسمت اخیر ماده 35 قوانین و مقررات مربوط به شهر و شهرداریها « در مورد تصویب و نظارت کلی نسبت به سایر معاملات هر ترتیبی را که مقتضی بداند به نحوی که موجب کندی پیشرفت کارهای شهرداری نگردد برقرار و طبق آن عمل خواهد شد » مصوبه شورای اسلامی محترم که حاکی از تأیید و انعقاد قرارداد می باشد و فرمانداری محترم نیز اعتراض به مصوبه مذکور ننموده لذا مصوبه قانونی بوده و شهرداری موظف به اجرای مصوبه بوده است مطرح و " شورا پیرو بند یک مصوبه 242 مورخ 4/9/88 نوین پاسارگاد ( عبدالکریم میرزاپور )مقرر می دارد شهرداری ضمن رعایت آئین نامه مالی شهرداری ها  نسبت به اخذ ضمانت نامه اجرایی اقدام لازم را معمول دارد .  " 

 

4- قدردانی ویژه شورا از تلاش شبانه روزی کارگران شریف و زحمتکش شهرداری در پاکسازی و زدودن زباله و پسماند های شهری علیرغم تمامی مشکلات ، کمبود امکانات و تجهیزات .

 

 

اهم مصوبات دویست و شصتمین جلسه شورا در تاریخ 18/11/88 

 

پیشنهادات شورا جهت تدوین بودجه 89

( فعالیت های فرهنگی ، عمرانی و طرح های مطالعاتی )

 

1- ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات شورا جهت تدوین بودجه سال 89 شهرداری :

الف ) پیش بینی اعتبار لازم جهت فعالیت های فرهنگی :

1- تولید یک حلقه فیلم کوتاه با زیرنویس انگلیسی در خصوص جاذبه های گردشگری رامسر

2- حمایت یا خرید کتاب نویسندگان رامسری

3- تألیف کتابی درباره رامسر به زبان فارسی و چند زبان رایج دنیا ( انگلیسی ، عربی )

4-  نصب تندیس « آودنگ » و « پادنگ »

5- برگزاری جشنواره بهار نارنج

6- انتشار یک فصل نامه فرهنگی ، اجتماعی ، خبری

7- بزرگداشت نخبگان و خادمان فرهنگی شهرستان رامسر

8- نصب تندیس خادمان و نام آوران شهرستان رامسر

9- تعیین مکان های ویژه برای نصب اطلاعیه های :  اموات ، تبلیغات و ....

10- تهیه تلویزیون شهری

 

ب ) پیش بینی اعتبار لازم جهت فعالیت های عمرانی :

 

1- بازگشایی خیابان 25 متری فرودگاه ( شورا )  و اصلاح هندسی میدان شهید خلعتبری

2-پیاده رو سازی خروجی و ورودی شهر ، خیابان شهید عباسمفرد ، بازارچه رمک ، میدان بسیج به فرودگاه ، بلوار شهید باهنر ، بلوار امام خمینی ( ره ) ، خیابان توساسان ، خیابان مطهری  

3-نیوجرسی ( جدول گذاری ) بلوار دریا

4-توسعه ی خیابان شهید بهشتی

5-انتخاب مشاور و اجرای خیابان از پردِ سر تا اشکونکوه 

6-پل و دیواره پل چالدره ( ستاد حوادث ) و پل کوچه شهید زحمتکش جنب منزل آقای ساکتی

7-احداث پل رمک به چپرسر

8-پل و دیواره کوی تعاونی رمک

9- پل هوایی شهرک فرهنگیان باغ ملی ، مدرسه بیهقی ، مدرسه اخضری ، مدرسه افتخاری ، کوی شهید رجایی ، روبروی دبستان خواجه نصیر

 10-بازگشایی خیابان 25 متری لپاسر

11-پیاده روها و آسفالت خیابان آیت اله کاشانی

12-ترمیم کانال آب خیابان توساسان و پل ورودی کوچه ی شهید غلامعلی سلیمان ساسانی توساسان

13-بازگشایی کوچه شهید حراتی لپاسر

14-احداث پارک بازی در زمین های موجود در نقاط مختلف شهر : خیابان شهدا ، لپاسر ، تعاونی ، چپرسر ، طالش محله ، لمتر و توساسان ، رمک ، باغ ملی ، شهرک فرهنگیان و ...

15-خرید زمین از بنیاد برای اجرای طرح ها

16-احداث مجتمع تجاری و ... برای زمین های موجود شهرداری ( سه راه فلسطین ، دانشگاه آزاد و ... )

17-اعتبار جهت اجرای خیابان های 25 متری طرح تفصیلی

18-بازگشایی خیابان جنب شبکه ی بهداشت

19-آسفالت کوچه های داخل محلات

20-احداث پارک روبروی مجتمع لیدو خیابان شهید باهنر

21-تکمیل آزادسازی خیابان شهید عباسمفرد با توافق  یا خرید ساختمان آقای فتوکیان در سه راه فلسطین ، ساختمان آقای خجندی روبروی خیابان رضی محله و مغازه های متعلق به  ورثه مرحوم پژهان

22- آسفالت خیابان دانشگاه آزاد

23- بازسازی پل خیابان شهید غفاری به کوی تعاونی

24-تأمین اعتبار جهت بازسازی کناره پل خیابان شهید غفاری

25-بازگشایی خیابان شرقی 4 به لمتر و خیابان دین و دانش به لمتر

26-بازگشایی و آسفالت ضلع غربی و شرقی امام زاده لپاسر

27- تعریض و آسفالت اربه کله ابریشم محله

28-بازگشایی کوچه روبروی اکبر جوجه فاز 1 بلوار امام

29-احداث بوستان های ورزشی در سطح شهر

30- اعتبار لازم جهت تکمیل دیواره رودخانه تعاونی رمک

31-تأمین اعتبار لازم جهت ترمیم پایه های پل رودخانه تعاونی رمک

 

پ ) پیش بینی اعتبار لازم جهت طرح های مطالعاتی  :

 

1-اخذ مشاور جهت برنامه استراتژی ( راهبردی ) 5 ساله

2-مطالعات ریز پهنه بندی شهر رامسر

3-مطالعات ترافیک شهر رامسر

4-مطالعه سیمای شهری

5-مطالعه بازسازی بافت فرسوده

6-مطالعه جمع آوری آب های معدنی چپرسر و طالش محله

7-مطالعه ی امکان سنجی تعریض و دو بانده کردن خیابان شهید مداح ( شیرلو )

 

 

اهم مصوبات دویست و شصت و یکمین جلسه شورا در تاریخ 20/11/88 

 

1- نامه شهرداری راجع به بند 2 مصوبه شماره 182 مورخ 31/1/88 و بند 1 مصوبه شماره 192 مورخ 4/3/88  شورا در خصوص صدور پروانه ساختمانی در زمین ها ی فاقد سند مالکیت در جهت حل مشکل این قبیل زمین ها اشعار می دارد :

بر اساس طرح هادی شهر حد نصاب تفکیک در مناطقی از شهر 200 و 250 مترمربع تعیین شده بود که در زمان تفکیک زمین های فاقد سند مالکیت که توسط مالکین زمین ها انجام می گردید ضمن هماهنگی با شهرداری به منظور رعایت ضوابط شهرسازی و رعایت حد نصاب و عرض گذر و عقب نشینی ها حد نصاب تفکیک نیز به مالکین ابلاغ می گردید که مالکین بر اساس حد نصاب های فوق اقدام به تفکیک قطعات نمودند ، ولی پس از ابلاغ طرح تفصیلی حد نصاب تفکیک در مناطق مختلف شهر تغییر و مناطق با حد نصاب 250 و 300 و 500 و 1000 متری و در بخشی نیز بر اساس ضوابط جهانگردی پذیرایی تعریف گردیده است . لذا این امر تناقضاتی را در حد نصاب با طرح هادی داشته و به طور مثال زمین هایی که در طرح هادی با حد نصاب 200 متر مربع تعریف شده بود و به صورت خط عادی تفکیک گردیده بود پس از ابلاغ طرح تفصیلی حد نصاب آن به 500 مترمربع تغییر یافت و به تبع آن برای آن قطعه با توجه به ضوابط طرح امکان صدور پروانـه مقدور نمی باشد ، لذا با توجه به کلیه موارد فوق و به منظور حـل مشکل متقاضیان و شهروندان و در نهایت پیشنهاد می شود ضوابط حد نصاب صدور پروانه برای املاکی که قبل از ابلاغ طرح تفصیلی به صورت خط عادی تفکیک گردیده بودند به شرط آنکه در پرونده های نوسازی یا در نقشه طرح تفصیلی و یا گزارشات کارشناسان فنی و استشهادیه محلی قدمت تفکیک آن تأیید شود ، فقط در زمان صدور پروانه ساخت حد نصاب به صورت شناور لحاظ شده و بسته به متراژ زمین تراکم کم ، متوسط یا زیاد لحاظ شود . به طور مثال برای ملک 250 مترمربعی واقع در تراکم زیاد که حد نصاب تفکیک آن 500 مترمربع می باشد بر اساس تراکم کم که حد نصاب آن 250 مترمربع بوده ، پروانه ساختمانی صادر گردد و نظر به اینکه تراکم در زمین های زیر حد نصاب بر اساس طرح تفصیلی کمتر از حد مجاز خواهد بود و تراکم آن بر اساس تراکم پایین دست لحاظ خواهد شد . لذا سرانه مسکونی و سرانه های خدماتی دیگر با توجه به کم شدن تراکم و متعاقب آن کم شدن جمعیت پذیری رعایت می گردد  و تقاضای نظریه ارشادی در خصوص تراکم شناور به منظور صدور پروانه ساختمانی با توجه به شرایط اعلام شده مطرح و " شورا به منظور حل مشکل شهروندان و تشویق آنان به دریافت پروانه ساختمانی از شهرداری و رعایت کلیه ضوابط شهرسازی و جلوگیری از ایجاد بناهای غیرمجاز و غیرفنی در راستای تقویت ساخت و ساز با درخواست شهرداری موافقت می نماید .  "

 

 

اهم مصوبات دویست و شصت و دومین جلسه شورا 21/11/88

 

1- موافقت با  مساعدت تا سقف ده میلیون ریال بنا به  درخواست هیئت محترم امنای مسجد قائمیه رمک .

2- معرفی آقای مهندس  امینی شاد رئیس محترم کمیسیون عمران ، بودجه و برنامه ریزی شهری و آقای علیرضا رضی کاظمی عضو محترم شورا و ریاست محترم شورای اسلامی شهرستان بعنوان نمایندگان  شورا جهت حضور در دومین همایش سراسری بهسازی ، نوسازی و بازآفرینی بافت های تاریخی ، فرسوده شهری و سکونت گاه های غیر رسمی  در تاریخ 20 الی 23 اردیبهشت ماه سال 1389 در شهر شیراز .

3—موافقت با  تأمین یک سوم از هزینه های اجرای طرح مطالعات ریز پهنه بندی شهر تا سقف 000/000/500 ریال به دلیل اهمیت موضوع .

4- نامه مدیریت محترم آموزش و پرورش رامسر در خصوص مشکلات مربوط به دریافت پروانه ی ساختمانی واحدهای آموزشی بر اساس بند 1 مصوبه 204 مورخ 20/4/88 شورا مطرح و " شورا ضمن اصلاح مصوبه ی مذکور و حذف عبارت « اصلاح کاربری های املاک در مقابل واگذاری کاربری های آموزشی » ، مقرر می دارد شهرداری ضمن موافقت با صدور پروانه برای مدارس جدید الاحداث و تغییر کاربریهای آنها به کاربری آموزشی  ، در خصوص زمین های با کاربری آموزشی نیز بر مبنای بند یک مصوبه شماره 243 مورخ 9/9/88 عمل نماید . "

5- موافقت با خرید دویست جلد از دفتر دوم کتاب « فرهنگ زبانزدهای رامسر » به قلم  جناب آقای حسن رحیمیان ریاست محترم کمیسیون حقوقی ، فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رامسر در راستای حمایت از مؤلفین رامسری و تقویت زبان و فرهنگ بومی و پاسداشت تلاش ها و زحمات این پیشکسوت فرهنگی .

 

اهم مصوبات دویست و شصت و سومین جلسه شورا در تاریخ 27/11/88 

1 –موافقت با 4 مورد توافق در کمیسیون توافقات.

2- موافقت با  آسفالت محوطه سپاه .

3- در خصوص نحوه ی اعمال بند 10 ماده 71 قانون شوراها  راجع به انتشار بیلان درآمد و هزینه ی شش ماهه اول شهرداری " مقرر شد تعداد 5 برگ مشخص شده ی بیلان در سایت شورای اسلامی شهر رامسر منعکس گردد و ضمن انتشار اطلاعیه ای در این خصوص نسبت به معرفی سایت شورا اطلاع رسانی شود . "

 

اهم مصوبات دویست و شصت و چهارمین جلسه شورا در تاریخ 28/11/88 

 

1- جهت رفع مشکلات موجود در نحوه ی اجرای ماده واحده و اعلام نظر در خصوص تقاضاهای شهروندان جهت اجرای ماده مذکور  مقرر گردید که شهرداری پس از درخواست از شورا و تصویب آن حسب مورد بر مبنای اولویت بازگشایی خیابان های طرح تفصیلی نسبت به خرید و تملک آنها اقدام نماید .

2- نامه شهرداری به پیوست دو برگ نامه دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان در خصوص پیشنهاد تغییر متراژ مجری و  نامه شماره 6/9405 مورخ 3/10/88 شهرداری با عنایت به مصوبه شماره 228 مورخ 13/7/88 شورا در خصوص لزوم بکارگیری مهندس مجری برای ساختمان های بالای 2000 مترمربع به منظور حمایت از ساخت و ساز و تشویق مردم و کاهش بار مالی در امر مسکن مراتب در دو مرحله به شماره نامه 6/9008 مورخ 23/9/88 و 6/9168 مورخ 28/9/88 به دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان رامسر ابلاغ گردیده و تقاضای اقدامات مقتضی جهت پیگیری به منظور اجرایی شدن مصوبه مذکور مطرح  و " شورا ضمن تأکید بر اجرایی شدن بند 2 مصوبه شماره 211 مورخ 12/5/88  که در بند 3 مصوبه 228  مورخ 13/7/88  نیز بر اجرای آن تأکید گردیده ، مقرر می دارد که شهرداری بر اساس مقررات و ضوابط شهرسازی و رعایت آئین نامه 2800 ساختمان اقدام لازم معمول دارد . "    

                                                                                 

3- موافقت با پرداخت مبلغ 000/000/2 ریال از محل ماده 16 ردیف 41610 خدمات اداری جهت ساخت رینگ ورزشی مطرح در راستای کمک به امر ورزش .

 

4- نامه شماره 6/10235 مورخ 27/10/88 شهرداری با این توضیح که با عنایت به مشکل ترافیکی خیابان مطهری از میدان امام خمینی ( ره ) به سمت نارنج بن و نظر به اهمیت طرح تعریض خیابان فوق و بررسی و مطالعات بعمل آمده از املاک واقع در پشت بناهای تجاری موجود مشخص گردیده که تعریض مغازه های واقع در ضلع غرب خیابان مطهری از کوچه روبروی مسجد بازار تا فضای جلوی رستوران شمشیری فقط در صورت واگذاری ملک پشت بازار به مالکین بنای تجاری در بر اصلی در ازای تعریض و تخریب بخشی از واحدهای تجاری موجود امکان پذیر بوده که این امر توافق با مالکین محوطه پشت بازار که در حال حاضر متعلق به ورثه مرحوم اسماعیل پوررجب می باشد را نیاز دارد  مطرح و " شورا به منظور بازگشایی و ساماندهی این قسمت از خیابان شهید مطهری به شهرداری این اجازه را می دهد که نسبت به توافق با ورثه ی مرحوم اسماعیل پوررجب جهت تملک آن اقدام و مراتب جهت تصویب نهایی به شورا ارسال گردد . "

 

5- قدردانی شورا از مهندس مرادی شهردار محترم رامسر و پرسنل زحمتکش شهرداری به دلیل بازسازی فضاهای متروکه و انتقال و نوسازی واحدهای شهرسازی و درآمد شهرداری و افتتاح باجه بانک ملی در شهرداری جهت رفاه حال شهروندان وتکریم ارباب رجوع .

 

اهم مصوبات دویست و شصت و پنجمین جلسه شورا در تاریخ 2/12/88 

 

ابتدا سیدی ریاست شورا در خصوص مشکلات موجود در کمیسیون معاملات و بند 5 صورتجلسه 153 راجع ترک تشریفات مطالبی را مطرح و خواهان لغو مصوبه مذکور و اعاده تصمیم گیری به شورا شد که در این خصوص هر یک از اعضا مطالبی عنوان نمودند.  سپس امینی شاد در خصوص حضور در جلسه فرمانداری در تاریخ 1/12/88 در مورد دور سوم سفر ریاست محترم جمهور مطالبی را بیان نمود . در ادامه گوهررستمی نیز گزارشی از جلسه مورخ 2/12/88 ستاد تسهیلات نوروزی به حاضرین ارائه نمود . آنگاه جلسه وارد شور شد و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:

1- شورا بر اجرای بند 5 مصوبه شماره 153 و بند 1 مصوبه شماره 205 مبنی بر ارائه کلیه ی طرح ها و برنامه های زمان بندی اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی توسط شهرداری به شورا و در نهایت تصویب آن در شورا تأکید می نماید که در صورت عدم اجرای مصوبه ضمن بررسی مجدد مصوبه فوق تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهد نمود .

2- تصویب 9 توافق  کمیسیون توافقات.

 

اهم مصوبات دویست و شصت و ششمین جلسه شورا در تاریخ 4/12/88

 

1- صورتجلسات کمیسیون عمران ، برنامه و بودجه شورا  با ارائه پیشنهادات ذیل :

1- مطالعه و طراحی سرعت گیر به شکل سنگفرش در ورودی و خروجی شهر به طول 50 الی 100 مترمربع به جهت تغییر احساسی فضا و ایجاد بازارچه سنتی در جنب آن به منظور ارائه خدمات و معرفی فرهنگ و آداب و رسوم منطقه ( بند یک صورتجلسه 12 مورخ 14/7/88 عمران )

2- اقدامات لازم جهت جانمایی فاز 1 و 2 طرح توسعه فرودگاه در طرح تفصیلی شهر ( بند دو صورتجلسه 12 مورخ 14/7/88 عمران )   

3- پیش بینی و الزام سیستم ارتینگ در کلیه نقشه ها ی ساختمانی بدون دریافت هزینه از طرف نظام مهندسی و شهرداری ( بند 4 صورتجلسه 13 مورخ 12/8/88 )

4- پیشنهاد الزام CHP برای مجتمع های بالای 500 کیلو وات و 50 واحد بیشتر برای پدافند غیرعامل در مواقع بحران  ( بند 5 صورتجلسه 13 مورخ 12/8/88 )

5- اخذ مشاور جهت مطالعه و امکان سنجی تعریض خیابان مصوب طرح تفصیلی ( بهشتی ) از پرده سر تا اشکونکوه ( بند یک صورتجلسه 14 مورخ 3/9/88 )

6- طرح دیوار نگهبان برای اشکونکوه (قسمت ب از بند یک صورتجلسه 14 مورخ 3/9/88  )

7- پیشنهاد عدم تخریب و عدم تبدیل میدان بسیج به چهارراه به دلیل قرار گرفتن میدان در مسیر ترافیک عبوری شهر و جلوگیری از تبعات آتی ( بند یک صورتجلسه 15 مورخ 10/9/88 )

8- اهتمام جدی شهرداری در بازگشایی خیابان فرودگاه و در صورت لزوم تخریب و ساماندهی میدان بسیج بعد از جداسازی ترافیک عبوری و ( بند دو صورتجلسه 15 مورخ 10/9/88 )

مطرح و "  شورا ضمن تصویب موارد مذکور مقرر می دارد شهرداری با اهتمام ویژه نسبت به اجرایی شدن پیشنهادات کمیسیون محترم عمران ، برنامه و بودجه شورا اقدام لازم معمول دارد . "

 

اهم مصوبات دویست و شصت و هفتمین جلسه شورا در تاریخ 5/12/88 

 

1- نامه شهرداری با این توضیح که پلاک های 430 و 431 فرعی از 29 اصلی واقع در قریه توساسان از طریق سازمان مسکن و شهرسازی موات اعلام گردید سپس به قطعات عدیده ای تفکیک و به متقاضیان واجد شرایط از طرف سازمان مذکور واگذار گردید . در حد جنوب پلاک های فوق خیابان 25 متری فرضی قرار داشته و در اسناد مالکیت صادره نیز قید شده است در زمان تفکیک و پیاده نمودن قطعات تفکیکی در حد جنوب به خیابان 25 متری تجاوز صورت گرفته بدین شرح که کلیه قطعات جنوبی داخل خیابان 25 متری قرار گرفته و نسبت به اکثر قطعات مجوز ساختمانی صادر و در آن احداث بنا گردیده با توجه به مشکل فوق و جهت اجرای خیابان 45 متری ( بلوار دریا ) بناچار به سمت جنوب کشیده شد و از جمله پلاک هایی که در این مسیر قرار گرفته پلاک 415 فرعی از 29 اصلی ملک آقای حلاجی ثانی بوده پس از اجرای خیابان باقیمانده پلاک 415 فرعی در حد شمال به صورت دو قطعه ( قطعات 1 و 2 ) و پلاک 429 فرعی سند مالکیت به صورت مشاع و ششدانگ بنام آقای غلامرضا حلاجی ثانی صادر گردیده است . از طرفی قطعات 20 و 20 تفکیکی از 430 فرعی از طریق سازمـان مسـکن و شهرسـازی نیز به غیر انتقال یافت ، موضوع مورد نظر این است که فی مابین قطعات 21 و 20 تفکیکی از 430 فرعی و پلاک 429 و 1441 ( قطعه 1 ) 1440 ( قطعه 2 ) از 415 فرعی از 29 اصلی خیابان 25 متری قرار دارد که در مالکیت شهرداری است با توجه به ینکه قطعات تفکیکی پلاک 430 فرعی در حد جنوب در خیابان 25 متری قرار گرفتند از جمله قطعات 21 و 20 و در تعریف شمال پلاک های 429 و 1441 و 1440 فرعی به خیابان تعریف شده ، لذا فی مابین مالکین پلاک های مذکور دعوی کیفری مطرح و منجر به صدور حکم و اجرا گردیده است . تاریخ اجرای حکم مورخ 30/10/88 بوده که قبل از اجرای حکم طی نامه شماره 13/10354 مورخ 29/10/88 موضوع فوق به دادگستری اعلام و در روز یاد شده حکم اجرا نگردیده آقای حلاجی ثانی در مذاکره حضوری اعلام داشتند که مساحت خیابان 25 متری ( باقیمانده خیابان ) که در ضلع شمال پلاک های وی تعریف شده جهت واگذاری به وی به عنوان بخشی از ضرر و زیان در نظر گرفته شد و تقاضای اعلام نظر شورا راجع به :

( 1 ) دعوی حقوقی بر علیه سازمان مسکن و شهرسازی و انتقال گیرندگان قطعات 21 و 20 تفکیکی از 430 فرعی از 29 اصلی ( 2 ) واگذاری خیابان که به صورت متروکه می باشد و غیرقابل بهره برداری است مطرح و " شورا در راستای مرتفع نمودن مشکلات موجود در موارد مطروحه فوق موافقت خود را در این خصوص اعلام می دارد . "

 

2- موافقت با  انجام هزینه های مربوط به جشن میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم ( ص ) در جمع خانواده شهرداری ( گروه هنری باران ) تا سقف 000/000/10 ریال ( ده میلیون ریال ) از محل ماده 5 ردیف 20505 خدمات اداری .

 

اهم مصوبات دویست و شصت و هشتمین جلسه شورا در تاریخ  11/12/88 

 

1- تصویب متمم بودجه شماره یک سال 88  شهرداری.

 

2- موافقت با کلیات طرح ساماندهی فضای موجود بهشت زینبیه ( آرامستان ها ) با  تعیین و برآورد هزینه ی اجرای طرح و ارائه آن به شورا جهت تصویب .

 

3- نامه شهرداری در خصوص انجام عدم اجرای تعهدات شهرداری کتالم و سادات شهر در خصوص پرداخت هزینه های دفن بهداشتی زباله در زمین کلاکولی و اجاره لودر مطرح و " شورا اعلام می دارد که شهرداری بدواً ضمن اخطار نهایی به شهرداری کتالم و سادات شهر و مکاتبه با شورای اسلامی کتالم و سادات شهر و تأکید بر اجرای توافق نامه شماره 2/8/1016 مورخ 18/3/88 مبنی بر پرداخت دیون معوقه راجع به هزینه های ساماندهی و دفن بهداشتی زباله های شهر کتالم و سادات شهر توسط شهرداری رامسر در صورت عدم ایفای تعهدات برابر ضوابط و مقررات اقدام لازم معمول دارد . "

 

 

 

 

اهم مصوبات دویست و شصت و نهمین جلسه شورا در تاریخ 12/12/88 

 

1- نامه شهرداری با این توضیح که شهرداری رامسر قصد دارد جهت تسریع در اجرای پروژه آسفالت خیابان های اصلی شهر که در بودجه عمرانی سال 1388 با اعتبار 000/000/910/2 ریال پادار گردیده و شرکت ایل ساز رام بعنوان پیمانکار اقدام به اجرای آن نموده است ، با توجه به عدم نقدینگی کافی در پایان سال و پس از مذاکره با نامبرده ، ملک با مشخصات واقع در خیابان طالقانی غربی 17 در طبقه دوم ضلع جنوبی به مقدار 95 مترمربع را با توجه به ماده 35 آیین نامه مالی شهرداری ها مصوب 1346 در مقابل اجرای پروژه به مبلغ 000/000/950 ریال ( نهصد و پنجاه میلیون ریال ) که توسط کارشناسان رسمی دادگستری تعیین گردیده تهاتر نموده و واگذارنماید و تقاضای مجوز از شورا در این خصوص مطرح و  " شورا بمنظور تسهیل در امور با تهاتر نمودن ملک صدرالذکر مربوط به شهرداری با شرکت ایل ساز رام موافقت می نماید . "

2-نامه شماره 1/11781 مورخ 9/12/88 شهرداری با این توضیح که شهرداری رامسر قصد دارد جهت تسریع در اجرای پروژه آسفالت خیابان های اصلی شهر که در بودجه عمرانی سال 1388 با اعتبار 000/000/910/2 ریال پادار گردیده و شرکت نصر شمال بعنوان پیمانکار اقدام به اجرای آن نموده است ، با توجه به عدم نقدینگی کافی در پایان سال و پس از مذاکره با نامبرده ، ملک با مشخصات واقع در خیابان طالقانی غربی 17 در طبقه دوم ضلع جنوبی به مقدار 95 مترمربع را با توجه به ماده 35 آیین نامه مالی شهرداری ها مصوب 1346 در مقابل اجرای پروژه به مبلغ 000/000/950 ریال ( نهصد و پنجاه میلیون ریال ) که توسط کارشناسان رسمی دادگستری تعیین گردیده تهاتر نموده واگذارنماید و تقاضای مجوز از شورا در این خصوص مطرح و " شورا بمنظور تسهیل در امور با تهاتر نمودن ملک صدرالذکر مربوط به شهرداری با شرکت نصر شمال موافقت می نماید . "

3- موافقت با  پرداخت حق الجلسه تشویقی دبیران کمیسیون های مختلف شهرداری در پیشبرد اهداف و برنامه های از پیش تعیین شده شهرداری تا سقف 000/000/3 ریال به نامبردگان از محل خدمات اداری ماده 5 ردیف 20510 . "

4- نامه شهرداری پیرو توافق نامه شماره 10/7912 مورخ 18/8/88 فی مابین این شهرداری و ورثه مرحوم ...مبنی بر معاوضه بخشی از زمین ورثه مذکور با ملک شهرداری واقع در خیابان شهید مفرد مقابل سایت دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به نقشه برداری بعمل آمده ورثه مذکور مساحت 24/254 مترمربع شامل راه ورودی ضلع شمال و بخشی از ملک خود در ضلع شمال شرقی را به شهرداری در مقابل آن مساحت 6/54 مترمربع از ملک خود به همراه اجازه راه عبوری 10 متری از زمین شهرداری که بصورت عمومی می باشد به ورثه مذکور اعطاء نماید مطرح و شورا  پیرو  توافق نامه  10/7912 مورخ 18/8/88  ( در تاریخ 27/7/88 جلسه ای بمنظور توافق جهت معاوضه بخشی از زمین ورثه مرحوم .... با موافقت شهرداری مبنی بر دادن راه ورودی 10 متری از داخل زمین شهرداری واقع در خیابان شهید مفرد مقابل سایت دانشگاه آزاد اسلامی رامسر با حضور نمایندگان قانونی ورثه مذکور را از یک طرف و شهرداری رامسر از طرف دیگر منعقد و پس از بحث و بررسی توافقات شرح ذیل حاصل شد : الف ) مقرر شد ورثه مذکور به ازای موافقت شهرداری با احداث کوچه 10 متری از داخل زمین خود نسبت به واگذاری راه ورودی ملک خود در ضلع شرق خیابان 45 متری شهید مفرد به مساحت تقریبی 220 مترمربع به شهرداری اقدام نمایند . ب ) مقرر شد ورثه مذکور به ازای موافقت شهرداری با احداث کوچه 10 متری از داخل زمین جهت رفع غناثی زمین شهرداری در ضلع شمال نسبت به واگذاری بخشی از زمین خود به مساحت تقریبی 180 مترمربع جهت تجمیع به زمین شهرداری اقدام نمایند و همچنین شهرداری نسبت به واگذاری بخشی از زمین خود جهت تجمیع به زمین ورثه مذکور برابر نقشه و کروکی پیوست اقدام نماید .  ) مطرح و شورا   با پیشنهاد فوق موافقت می نماید .

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتادمین جلسه شورا در تاریخ 15/12/88 

 

 

1- موافقت با  پرداخت مبلغ 000/000/1 ریال ( یکصد هزار تومان  ) از محل ماده 17 ردیف 41702 خدمات اداری به آقای سعید فرناک احدی از کارکنان شرکتی که نسبت به عودت چک شش و نیم میلیون تومانی پیدا شده به صاحب آن اقدام نموده ، با توجه به گزارش مذکور و بمنظور تشویق و ترویج  اخلاق نیک امانتداری در بین کارکنان.

2- موافقت با هزینه های  برگزاری مراسم استقبال از بهار و دومین جشنواره نان و شیرینی سنتی و مراسم سفره هفت سین و سبزه آرایی تا سقف 000/000/17 ریال ( هفده میلیون ریال ) از محل ماده 5 ردیف 20505خدمات اداری در راستای ترویج سنت های محلی .

3- نامه شهرداری به پیوست تصویر گزارش مدیریت ناحیه دو شهرداری مبنی بر توقیف لودر و کامیون شهرداری در محل پروژه پل صفارود در حین عملیات عمرانی اصلاح میدان فلسطین که از نقاط بحرانی ترافیکی به شمار می رود مطرح و شورا « با توجه به اینکه :

1- اولویت ساماندهی و برداشت رودخانه ها با شهرداری ها ست .

2- محدوده ی پل ( حریم پل ) در اختیار شهرداری است .

3- با توجه به احداث پل و در دست اقدام بودن آن عبور از حریم آن منع قانونی دارد .

4- ساماندهی رودخانه ها  نیاز به طرح و برنامه دارد

5- تصویب آیین نامه ساماندهی رودخانه های داخل شهر ها برابر بند 2 مصوب شماره 208 مورخ 30/4/88 شورای شهر .

6- قسمت اخیر ماده 100 قانون شهرداری که اشعار می دارد اجرای هرگونه عملیات عمرانی در داخل شهرها با مجوز شهرداری باید باشد .

7- بند م مصوبه مورخ 15/10/85 هیئت محترم وزیران در ارتباط با ساماندهی و مدیریت ساحل رودخانه ها و همچنین بند ب ماده 137 قانون برنامه چهارم توسعه و بر اساس ماده ی یک تفاهم نامه فی ما بین وزارت کشور ( سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ) و وزارت نیرو که اعلام می دارد « ساماندهی و مدیریت ساحل و بستر رودخانه ، انهار ، قنوات ، کانال های عمومی آب و مسیل های فصلی یا دائمی در محدوده و حریم شهرها توسط شهرداری صورت می گیرد . » انتظار دارد که فرمانداری محترم در این خصوص همکاری لازم را معمول دارد . »

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتاد و یکمین جلسه شورا در تاریخ 18/12/88 

 

1- نامه شهرداری با این توضیح که  در خصوص اجرای مزایده واگذاری کیوسک پارک رضی محله احدی از شهروندان  بعنوان برنده مزایده انتخاب با توجه به ابلاغ صادره تا مهلت قانونی جهت انعقاد قرارداد مراجعه ننموده و حسب ماده 8 قوانین و مقررات مالی شهرداری ها سپرده نامبرده ضبط و با نفر دوم قرارداد منعقد گردیده است . حسب موارد ذکر شده و درخواست پیوست والده نامبرده مبنی بر مشکلات مالی و وضعیت خانوادگی نامبرده  و تقاضای نظریه ارشادی شورا مطرح و "  مقرر شد شهرداری نسبت به عودت سپرده ی نامبرده با توجه به وضعیت معیشتی ایشان اقدام نماید ."

2- نامه شهرداری  به پیوست یک برگ صورتجلسه شماره 10/11315 مورخ 25/11/88 در خصوص شرایط پرداخت عوارض و تراکم صدور پروانه مجتمع مسکونی شرکت تعاونی مسکن کارکنان بیمارستان امام سجاد ( ع ) رامسر ( با توجه به درخواست شرکت تعاونی مسکن کارکنان بیمارستان امام سجاد ( ع ) رامسر مبنی بر صدور پروانه ساخت و نظر به نامه شماره 10/10221 مورخ 26/10/88 شهرداری و  استناد بند 3 مصوبه شماره 258 مورخ13/11/88 شورای اسلامی شهر مبنی بر 50% از عوارض تراکم مازاد توافقی ، بدین وسیله کل عوارض صدور پروانه و عوارض شرکت مذکور با اعمال تخفیف 50% به ترتیب ذیل پرداخت می گردد:

الف ) مقرر شد از کل مبلغ عوارض و تراکم پس از اعمال 50% تخفیف جمعاً مبلغ 422/969/673/3 ریال به مبلغ 000/000/150/2 ریال نقداً و ما بقی تا سقف 000/000/800 ریال در قالب واگذاری یک واحد از واحدهای احداثی مجموعه شرکت در طبقه چهارم به شهرداری محاسبه گردد .

ب ) مقرر شد مابقی عوارض به مبلغ 422/969/723 ریال طی سه سر رسید 20/5/89 مبلغ دویست میلیون ریال و 20/9/89 مبلغ دویست میلیون ریال و 1/12/89مبلغ 422/696/323 ریال از سوی شرکت تعاونی مسکن بیمارستان در وجه شهرداری پرداخت گردد . ) مطرح و ضمن موافقت با توافق انجام شده شورا مقرر می دارد در خصوص قسمت اخیر بند 1 صورتجلسه ی مذکور توافق نهایی در خصوص واگذاری یک واحد آپارتمان در طبقه چهارم را پس از نهایی شدن حداکثر به مدت یک ماه جهت تصویب به شورا ارسال دارد . "

 

 

 

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتاد و دومین جلسه شور1 در تاریخ  19 /12/88

 

1- نامه فرمانداری محترم در خصوص بند یک مصوبه شماره 261 مورخ 2/12/88 راجع به صدور پروانه های ساختمانی در زمین های فاقد سند مالکیت اعلام می دارد که شهرداری برابر ضوابط و مقررات جاری اقدام لازم معمول دارد .

 

2- شورا با توجه به اینکه اعضای محترم شورای نامگذاری و اعضای محترم کمیسیون حقوقی ، فرهنگی و اجتماعی با حضور مستمر و منظم در جلسات این شورا و کمیسیون بیان دیدگاه ها و نظرات خود همکاری شایسته ای در نام گذاری کوچه ها ، معابر ، میادین و ارائه راهکارهای اجرایی جهت پیشبرد امور فرهنگی شهر و  ... داشته اند مقرر می دارد شهرداری بنحو مقتضی از اعضای شورای نامگذاری و کمیسیون فرهنگی غیر عضو شورا به تعداد یازده نفر تا سقف مبلغ 000/000/11 ریال ( یازده میلیون ریال ) تقدیر بعمل آید .

 

3- تصویب کلیات آیین نامه اجرایی آموزش شهروندی در ارتباط با پدافند غیر عامل و اعلام اینکه  اجرایی شدن مصوبه فوق منوط به اخذ اعتبارات لازم از مراجع ذیربط همچون استانداری و سازمان پدافند غیر عامل استانداری می باشد .

 

4- اعلام مراتب قدردانی شورا از شهردار محترم جهت برگزاری سه کارگـاه آموزشـی تخصصـی در سال جاری شامل : 1- کارگاه آموزشی آسفـالت به روش پلیمـری و مکانیزه 2- کارگاه آموزشی معاونیـن خدمات شهری شهرهای بالای یکصـد هزار نفر 3- کارگاه آموزشی تکنیک های مدرن کاشت بذر و فضای سبز شهری

پیرو تقدیر نامه مدیر کل محترم دفتـر امور شهری و شـوراهای استانـداری مازندران

 

5- رونوشت نامه شماره 186/9/م مورخ 9/12/88 شهرداری با عنوان فرماندار و ریاست محترم شورای تأمین شهرستان رامسر در خصوص اقدام غیر مجاز برخی افراد در جابجایی کانکس متعلق به شرکت نوین پاسارگاد و سایر اقدامات تخریبی چند ماه اخیر علیه اشخاص و اموال شهرداری و هشدار شهردار محترم به تکرار چنین مواردی در جلسه قرائت و " شورا پیرو مکاتبات قبلی از جناب آقای صفرنژاد فرماندار محترم رامسر بعنوان رئیس شورای تأمین شهرستان انتظار دارد در راستای تأمین امنیت مدیران شهرداری و سرمایه گذاری بعنوان مؤلفه های تأثیرگذار در توسعه شهری هرگونه اقدام شایسته را مبذول دارند .  "

 

6- نامه فرمانداری رامسر در خصوص اصلاحیه مصوبه شورا برای نرخ های تاکسی درون شهری برابر هماهنگی بعمل آمده با آن فرمانداری محترم بدین وسیله سه بند مسیرهای مغایرت دار بشرح ذیل اصلاح می گردد :

 

1- مسیر«  میدان امام (ره ) » به «  میدان بسیج و شهید خلعتبری »  از مبلغ 1500 ریال به مبلغ 1250 ریال تقلیل می یابد .

2- مسیر «  میدان امام ( ره ) » به «  اشکونکوه »  از مبلغ 1500 ریال به مبلغ 1250 ریال تقلیل می یابد .

3- مسیر « شهرداری » به «  متل خزر »  از مبلغ 1500 ریال به 1250 ریال تقلیل می یابد .

 

 

 

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتاد و سومین جلسه شورا در تاریخ 24/12/88

 

1-تصویب بودجه پیشنهادی سال 1389 به مبلغ 000/672/309/67 ریال به شرح ذیل:

 

1 -   پیش بینی بودجه بصورت وصول نقدی     000/672/209/53 ریال

2-    پیش بینی بودجه بصورت وام          -

3-    پیش بینی بودجه بصورت سرمایه ای      000/000/000/10 ریال

4-    پیش بینی بودجه بصورت تهاتری      000/000/100/4 ریال

         

000/672/309/67 ریال

 

و در خصوص تخصیص میزان و نحوه مصرف بصورت

هزینه کرد در بخش جاری به مبلغ 000/191/702/26 ریال

هزینه کرد در بخش عمرانی به مبلغ 000/481/607/40 ریال

را با چهار تبصره ی ذیل:

 

تبصره ی 1 :  شهرداری مفاد صورتجلسه شماره 260  مورخ 18/11/88 را بعنوان اولویت های برنامه های عمرانی و ... ملاک عمل قرار گیرد .

 

تبصره ی 2 :  به جهت اولویت بندی پروژه های عمرانی در راستای اینکه اعضای شورا با حوزه جغرافیای شهرخود آشنایی و شناخت کافی دارند موارد تکمیلی اولویت ها متعاقباً تا پایان اردیبهشت ماه به شهرداری ارسال خواهد شد .

 

تبصره ی 3 :  در خصوص تفویض اختیار تبصره ی 2 بند 3 فصل چهارم ( انتقالی ) الحاقی بودجه پیشنهادی سال 89 این تفویض تا سقف مبلغ 000/000/50 ریال تعیین می گردد .

 

تبصره ی 4 : در خصوص تأمین منابع درآمدی بصورت درآمد سرمایه ای پیش بینی شده مربوط به مشارکت بخش خصوصی و واگذاری فعالیت اقتصادی موضوع صفحه ی 3 الحاقیه با توجه به اینکه امکان مشارکت با سایر شرکت هایی را که امکان دارد به شهرداری در طول سال 1389 مراجعه نمایند لذا پیش بینی درآمد تحت عناوین هتل های سیار ولد خان و یا مجتمع فراساحلی میرزاپور بصورت موردی حذف و شورا ضمن تصویب کلیات آن حسب مورد مراجعات ، به شورا ارسال و شورا اظهار نظر قطعی خود را اعلام می دارد .

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتاد و چهارمین جلسه شورا  در تاریخ 25/12/88

 

1- موافقت با  خرید هدیه تا سقف 000/000/10 ریال ( یک  میلیون تومان  ) برای شورای آموزش و پرورش شهرستان رامسر بعنوان شورای منتخب و نمونه در استان از محل ماده 17 ردیف 41701 خدمات اداری .

 

2- موافقت با خرید هدیه تا سقف 000/000/50 ریال ( پنج میلیون تومان  ) از محل ماده 17 ردیف 41702 خدمات اداری بمنظور تقدیر از زحمات و همکاری بی شائبه مدیران شهرستانی و استانی در طی سال مالی گذشته .

 

3- موافقت با انعقاد قرارداد با شرکت سامان اندیش شهر و روستا نامه به استناد ماده 35 آئین نامه مالی شهرداری ها ذیل تبصره 3 ماده 45 قانون وظایف شورای اسلامی شهر و تسریع در اجرای تهیه طرح برای تعیین مناطق گردشگری و سایر موارد مورد نیاز در حریم تا مبلغ سیصد میلیون ریال که اعتبار آن در ردیف 20512 متمم بودجه .

4- نامه شهرداری با عنایت به نامه شماره 121403/121 مورخ 14/12/88 نماینده محترم مجلس شورای اسلامی شهر تنکابن و رامسر در خصوص تعیین وضعیت ملک احدی از شهروندان در روبروی بلوار  آیت اله طالقانی که در مسیر خیابان 25 متری طرح تفصیلی قرار دارد مطرح و " شورا مقرر می دارد شهرداری نسبت به تملک آن به شکل توافق یا خرید و در غیر اینصورت نسبت به صدور پروانه به استناد ماده واحده اقدام نماید . "

5- موافقت با پرداخت مبلغ 000/000/5 ریال ( پنج میلیون ریال ) از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 41701 بابت کمک به مسجد قائمیه رمک .

6- موافقت با پرداخت مبلغ سی میلیون ریال بعنوان پاداش پایان سال به پاس تلاش های شبانه روزی جناب آقای مهندس مرادی شهردار محترم رامسر جهت عمران و آبادانی شهر رامسر .

7- تصویب بودجه پیش بینی شده سال مالی 1389 شورای اسلامی شهر رامسر شامل هزینه ها و درآمدها بشرح ذیل جداول پیوستی جمعاً به مبلغ 840/557/559 ریال.

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورا در  26/12/88

 

 

1- نامه ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر در خصوص انجام تعهدات بازپرداخت دیون خود به شهرداری و تقاضای خرید تراکم که پرونده آن در شورای اسلامی شهر رامسر و کمیته فنی به تصویب رسیده و آماده جهت تصویب در کمیسیون ماده پنج می باشد مطرح و "شورا  به شهرداری رامسر اجازه می دهد که از کار عمرانی دانشگاه مذکور بدلیل عمومی ، خدماتی و فرهنگی بودن پروژه که از افتخارات شهرستان می باشد جلوگیری و ممانعت بعمل نیاورد و در مقابل دانشگاه مذکور نیز در خصوص تنظیم سند واگذاری زمین در دفترخانه با شهرداری همکاری متقابل بعمل آورد . "

2- موافقت با  قرارداد اجاره به شـرط تملیـک جهت یک دستـگاه تانـکر آب میـدلام از شرکت سـایپا دیـزل به مبلــغ کل 000/000/997 ریـال و000/400/498 ریال به صورت نقد و مابقی به طور اقساط 12 ماهه و مبالغ هر چک 000/550/41 ریال از محل بودجه ردیف اعتبارات بهبود عبور و

مرور در شهر سال 1388

3- نامه شهرداری در خصوص تقاضای احدی از شهروندان  مالک پلاک ثبتی که برابر طرح تفصیلی شهر کاربری آن بصورت باغات و نظر باینکه بر اساس ماده واحده 14 زمین شهری و ضوابط طرح تفصیلی صدور مجوز ساخت به مساحت 150 مترمربع بصورت دو طبقه نیاز به حد نصاب پلاک 2000 مترمربع داشته که مالک فوق الذکر 40 مترمربع از حد نصاب کسر دارد که در مسیر اجرای کوچه قرار گرفته و همچنین به متراژ 64 مترمربع از پلاک مجدداً در مسیر خیابان 10 متری واقع می باشد و مالک حاضر به عقب نشینی ملک و اجرای خیابان طرح می باشد . لذ با عنایت به موارد فوق در خصوص اجرای ماده 14 قانون زمین شهری که پلاک به متراژ 40 مترمربع کسری دارد در خصوص صدور پروانه مطرح و " شورا موافقت خود را با صدور پروانه اعلام می دارد .  "

 

4- موافقت با  خرید 200 عدد سی دی موسیقی محلی گروه هنری باران به مبلغ سه میلیون ریال از حساب شورا در راستای حمایت از فرهنگ بومی.

 

5- موافقت با پرداخت مبلغ 000/000/4 ریال ( چهار میلیون ریال ) از محل خدمات اداری ماده 16 ردیف 41601 به منظور حمایت از کمیته پیشکسوتان کشتی آزاد شهرستان

 

6- نامه استاندار محترم مازندران در خصوص پاداش آخر سال 88 شهرداران مطرح و " شورا به استناد ماده 7 اصلاحی آیین نامه حقوقی و مزایای شهرداران مصوب 29/10/87 هیئت محترم وزیران مقرر می دارد شهرداری نسبت به پرداخت یک ماه حقوق مبنا ، فوق العاده شغل و فوق العاده جذب بعنوان پاداش از محل اعتبارات شهرداری اقدام نماید . "

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتاد و ششمین جلسه شورا در تاریخ 11/1/89

 

 

1- تصویب آیین نامه ساماندهی کیوسک های سطح شهر با اصلاحات ذیل با توجه به گستردگی موضوع رزرواسیون و مسائل اجتماعی ناشی از آن و حساسیت موضوع که متأسفانه از قبل از انقلاب تا حال « تابلو به دست ها »  در ورودی های ، مکان های توریستی و پر رفت وآمد شهر مستقر می باشند ، آئین نامه «ساماندهی رزرواسیون » با بررسی تمامی جهات ( اعم از جانمایی ، نحوه گزینش افراد ، شناسایی اماکن استیجاری توسط افراد ذیصلاح ، اتوماسیون کردن این نوع کیوسک ها با مدیریت شهرداری و ... ) تهیه و برای بررسی و تصویب نهایی به شورا ارسال گردد .  " 

ا- بند 6 به ذیل ماده سوم ( انواع دکه بر اساس رسته های شغلی ) بدین شرح افزوده گردد : ارائه خدمات رزرواسیون اسکان گردشگران .

2- بند 5 به ذیل ماده چهارم ( ابعاد دکه ها ) بدین شرح افزوده گردد : ارائه خدمات گردشگری 2×2

3- بند 3 ماده ششم ( شرایط و  ویژگی های کیوسک ) بدین شرح اصلاح گردد : نگارش ، الصاق هر گونه شعار ، برچسب تبلیغاتی ، عکس ، تابلو ( اعم از فلزی یا غیر فلزی ) در داخل و جدار بیرونی کیوسک ممنوع بوده مگر با صدور کتبی شهرداری رامسر

4- بند 7 ماده ششم ( شرایط و  ویژگی های کیوسک ) بدین شرح اصلاح گردد : هرگونه تغییرات در کیوسک اعم از ابعاد ، رنگ ، شکل و ... ممنوع می باشد مگر با نظر کمیته تخصصی کارشناسی و با صدور مجوز مدیر درآمد

5- بند 9 ماده هفتم ( شرایط و مدارک لازم برای فعالیت متصدی کیوسک ) بدین شرح اصلاح گردد : اولویت با شهروندانی است که در جمع آوری کیوسک های غیر مجاز خود همکاری لازم را با شهرداری داشته اند .

6-بند 4 ماده هشتم ( ضوابط ایمنی کیوسک ) بدین شرح اصلاح گردد : نگهداری و عرضه ی هر نوع مواد خطرزا از قبیل مواد محترقه و مشتعله و مواد شیمیایی و سایر مواد خطرناک در داخل و بیرون از محوطه کیوسک ممنوع است .

7- بند 1 ماده نهم ( شرایط خاص مندرج در متن قرارداد ) کلمه « پلمپ » حذف گردد .

 8-  بند 7 ماده نهم ( شرایط خاص مندرج در متن قرارداد ) بدین شرح اصلاح گردد : به منظور حمایت از قشر بیکار جامعه و اشتغال زایی بهره بردار در زمان انعقاد قرارداد یا تمدید آن نباید شغل دیگری داشته باشد و در صورت اثبات اشتغال به کار دیگر اعم از دولتی و غیر دولتی و به محض اثبات موضوع ، بدون هیچگونه قید و شرطی قرارداد یکطرفه از طرف شهرداری فسخ خواهد شد و کیوسک پلمپ و جمع آوری خواهد گردید .        

9- بند 9 به ماده نهم ( شرایط خاص مندرج در متن قرارداد ) بدین شرح افزوده گردد : صدور هرگونه آراء قضایی در خصوص تخلف صنفی ضمن لغو قرارداد هرگونه ادعایی را از بهره بردار سلب می نماید .

10- بند 10 به ماده نهم (شرایط خاص مندرج در متن قرارداد ) بدین شرح افزوده گردد : قرارداد نهایی باید به امضای شهردار برسد .

11- بند 13 به قسمت محل های ممنوعه استقرار کیوسک از ماده دهم ( مکان یابی و شرایط استقرار کیوسک « جانمایی » ) بدین شرح افزوده گردد : رعایت فاصله با صنوف مشابه حداقل 50 متر

12- ماده یازدهم ( شرایط و نحوه جابجایی کیوسک ) بدین شرح اصلاح گردد : نظر باینکه غالباً درخواست جابجایی از طرف کیوسک داران به جهت تحصیل مرغوبیت محل استقرار صورت می پذیرد ، معمولاً موضوعی است دنباله دار ، بی توقف و پرتقاضا که می بایست در صورت موافقت این جایجایی ها توسط کمیته تخصصی کارشناسی بایستی در برگیرنده نگرش اصلاحی از قبیل رفع معضلات ترافیکی ، زیباسازی ، مزاحمت ، مسائل امنیتی و یا اجرای طرح های عمرانی باشد در غیر اینصورت در نظر است از هرگونه جابجایی خودداری بعمل آید .

13- در سطر پنجم تبصره یک ذیل ماده سیزده ( شرایط و نحوه انتقال کیوسک به غیر ) بدین شرح اصلاح گردد : ... که کفیل قانونی خانواده باشد و " یا " از طرف خانواده معرفی شده باشد ... ( کلمه " یا " افزوده گردد )

14- بند 2 ماده چهاردهم ( مکانیزم چگونگی حق استفاده از پیاده روها و معابر سطح شهر ) بدین شرح اصلاح گردد : تمامی قراردادهای فعالیت کیوسک های سطح شهر بر اساس آئین نامه ی مالی و داخلی شهرداری رامسر تنظیم و اعمال خواهد شد .

15- بند 3  ماده چهاردهم ( مکانیزم چگونگی حق استفاده از پیاده روها و معابر سطح شهر ) بدین شرح اصلاح گردد : تعدیل ارزش ریالی حق استفاده از پیاده رو و معابر سطح شهر در هر سال به صورت نسبی توسط کمیته تخصصی شهرداری رامسر  می باشد .

16- ماده پانزدهم ( نحوه برخورد با کیوسک های غیرمجاز ) : استقرار و فعالیت هرگونه کیوسک به صورت غیرمجاز در سطح شهر ممنوع بوده و در صورت مشاهده و گزارش عوامل اجرایی و نظارتی هر منطقه ، موضوع به مدیر کنترل و نظارت شهرداری منعکس تا نسبت به پلمپ و جمع آوری آن اقدام لازم را بعمل آورد .

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورا17 در تاریخ /1/89

 

 

1-     نامه شهرداری نظر به اینکه ورثه احدی از شهروندان  مالکین پلاک ثبتی تقاضای تغییر کاربری از تجهیزات و تأسیسات شهری به مسکونی نمودند که برابر صورتجلسه توافق کمیسیون توافقات شهرداری که با تأیید آن شورای محترم نیز رسیده است ، مقرر شد نامبردگان به ازای هر مترمربع مبلغ 000/170 ریال به شهرداری پرداخت نمایند  لیکن کمیسیون ماده پنج مقرر نمود که به منظور حفظ سرانه های خدماتی مالک نسبت به واگذاری قطعه زمینی دیگر به مساحت 1000 مترمربع در نقطه دیگری از شهر بجای پرداخت وجه اقدام نماید . علیهذا برابر صورتجلسه توافق با توجه به اینکه مالکین دارای قطعه زمینی بوده که در مسیر خیابان 25 متری جنب فرودگاه واقع می باشند مقرر شد نسبت به واگذاری مساحت 1500 مترمربع برابر نظریه کارشناسی به شهرداری اقدام که تصویر آن پیوست می باشد مطرح و شورا با توجه به اینکه بازگشایی خیابان 25 متری جنب فرودگاه در دستور کار سال 89 قرار دارد با درخواست فوق موافقت می نماید .

2-      

2-موافقت با 4 مورد توافق کمیسیون توافقات

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتاد و هشتمین جلسه شورا در تاریخ 18/1/89

 

 

 

1- معرفی آقای علیرضا رضی کاظمی را بعنوان نماینده شورا جهت شرکت در کمیسیون حل اختلاف مالیاتی اداره امور مالیاتی شهرستان رامسر در سال 1389 در اجرای بند 3 ماده 244 قانون مالیات های مستقیم مصوب اسفند ماه 1366 و اصلاحیه های بعدی آن .

 

2- موافقت برگزاری مراسم نوروز خوانی در پنج روز توسط گروه فرهنگی و هنری سرگوتا از تاریخ 27/12/88 لغایت 2/1/89 به مبلغ 000/000/20 ریال ( بیست میلیون ریال ) از محل ماده 5 ردیف 20505 و معرفی شهر رامسر و جذب گردشگران از طریق برنامه بهار ما از تاریخ 25/12/88 لغایت 15/1/89 از ساعت 9 تا 10:30 از شبکه 5 سیمای مازندران به مبلغ 000/000/10 ریال ( ده میلیون ریال ) از محل ماده 5 ردیف 20505 بمنظور ایجاد فضایی شاد در روزهای نزدیک به سال نو و ترویج آیین های سنتی و  معرفی شهر رامسر در برنامه های مذکور  .

3-  موافقت با پرداخت مبلغ صد هزار تومان از محل مواد 16 و یا 17 15/12/88 برای مساعدت برای خرید آمپلی فایر قابل حمل دبستان شهید مجتبی قربانی .

 

4- موافقت با پرداخت سیصد هزار تومان از محل مواد 16 و یا  17 جهت مساعدت مالی برای رفع مشکلات مالی مسجد ارشاد ابریشم محله .

 

 

اهم مصوبات دویست و هفتاد و نهمین جلسه شورا در تاریخ 24/1/89

 

1- نامه فرمانداری محترم رامسر و نامه مدیر کل محترم دفتر امور شهری و شوراها در رابطه با بند 2 صورتجلسه شماره 275 در خصوص تقاضای خرید تراکم توسط دانشگاه آزاد اسلامی رامسر مطرح و شورا اعلام می دارد : "همانطور که در متن صورتجلسه نیز اشاره شد سیکل اخذ مجوز از کمیسیون توافقات شهرداری و تصویب شورای شهر در خصوص مبلغ توافق و فروش تراکم و تصویب کمیته فنی انجام و جهت تصویب نهایی به کمیسیون ماده پنج ارسال شده است ولی بدلیل اینکه دانشگاه مذکور انجام امور عمرانی را به پیمانکار واگذار و به جهت اینکه از نظر توقف عملیات به این واحد فرهنگی شهر ضرر و زیان وارد نشود مصوبه مذکور انجام و از نظر استحکام بنا و سایر مواردی را که بتواند مانع از صدور مجوز در کمیسیون باشد وجود نداشته لذا شورا با ادامه عملیات ساختمانی موافقت نموده و می نماید ."

2- - معرفی آقای مهندس علی امینی شاد را بعنوان نماینده شورا در شورای سازمان بهسازی و نوسازی شهر رامسر پیرو نامه شماره 34/3/1/189344 مورخ 13/11/88 مقام عالی وزارت کشور مبنی بر موافقت با اساسنامه پیشنهادی سازمان که طی بند 3 مصوبه 241 مورخ 3/9/88 آن شورا مورد تصویب قرار گرفته بود و با عنایت به بند ( د ) ماده 8 اساسنامه .

 

 

اهم مصوبات دویست و هشتادمین جلسه شورا در تاریخ 25/1/89

 

1- نامه شهرداری پیرو بند 8 صورتجلسه شماره 266 مورخ 4/12/88 شورای اسلامی شهر رامسر مبنی بر عدم تبدیل میدان بسیج به چهارراه و مغایرت آن با بند 5-2 مصوبه 163 مورخ 13/11/87 شورای اسلامی شهر و با توجه به مصوبه شورای ترافیک و اعلام نظر نهایی در خصوص بهبود وضعیت موجود بر اساس اصلاح هندسی مصوب مطرح و " شورا اعلام می دارد با توجه به اینکه خیابان 25 متری میدان شهید خلعتبری به بلوار معلم ( بلوار شورا ) در دستور کار سال 89 قرار دارد فعلاً از اصلاح میدان بسیج به چهارراه خودداری گردد .  "

2- نامه شهرداری با این توضیح که برابر درخواست مالکین پلاک ثبتی که کاربری آن بصورت مسکونی می باشد که تقاضای تفکیک و اجرای ماده 101 قانون شهرداری ها را دارد که پس از کسر عقب نشینی گذرهای 12 متری ضلع غرب و 10 متری ضلع شمال و پخی در گذر به مساحت 3070 مترمربع از زمین باقیمانده که نقشه تفکیکی نیز بر اساس آن ارائه شده است لذا بر اساس ضوابط طرح تفصیلی تفکیک املاک بالای 3000 مترمربع می بایست به تأیید کمیته فنی و کمیسیون ماده پنج  برسد و نظر باینکه ملک فوق پس از کسر عقب نشینی ها و آزاد سازی کوچه دسترسی 6 متری به قطعات تفکیکی برابر نقشه تفکیکی ارائه شده به مساحت 2825 مترمربع کاهش می یابد و اعلام نظر در خصوص ارسال یا عدم ارسال پرونده جهت تفکیک پلاک به کمیته فنی را به شهرداری مطرح و " شورا مقرر می دارد با توجه به اینکه زمین تفکیک شده زیر نصاب 3000 متر مربع می باشد وفق مقررات اقدام گردد . مضافاً اینکه موضوع توافق حاصله از تفکیک جهت اتخاذ تصمیم به شورا ارسال گردد . "

 

 

اهم مصوبات دویست و هشتاد و یکمین جلسه شورا در تاریخ 31/1/89

 

1- نامه شهرداری پیرو نامه شماره 1/10626 مورخ 6/11/88 و بند 1 مصوبه شماره 259 مربوط به به جابجایی تیرهای برق در سه راه فلسطین شهرداری اقدام به انجام امور نموده است اما به جهت عدم محاسبه کسورات در مبلغ مصوب و تقاضای دستورات لازم در خصوص افزایش مبلغ قرارداد تا سقف 567/736/87 ریال   ( هشتاد و هفت میلیون و هفتصد و سی و شش هزار و پانصد شصت و هفت ریال ) ( مازاد مبلغ 000/000/11 ریال بابت کسورات ) را از محل پروژه های عمرانی ، برنامه بهبود عبور و مرور شهر ( تعریض خیابان شهید بهشتی ) مطرح و  " شورا با درخواست فوق موافقت می نماید . "

2- نامه شهرداری در خصوص عطف به نامه شماره 1659/ش مورخ 17/11/88 راجع به تملک زمین احدی از شهروندان  واقع در مسیر خیابان 25 متری تفصیلی انتهای رضی محله و بند 3 مصوبه شماره 62 مورخ 13/9/86 شورای شهر با خرید آن موافقت که طی نامه شماره 6/7364 مورخ 27/9/86 فرمانداری رامسر به دلیل عدم بازگشایی ابتدا و انتهای مسیر تملک زمین فوق را به صلاح و صرفه شهرداری ندانسته اند مطرح و  " شورا مقرر می دارد که نسبت به خرید و تملک و یا تهاتر آن به هر نحوی که صلاح  می داند اقدام نماید . "

3- موافقت با پرداخت 000/000/3 ریال محل ماده 16 یا 17 مساعدت به هیئت رزمندگان شهرستان رامسر جهت فعالیت های مذهبی و دینی در راستای ترویج شعائر دینی .

 

اهم مصوبات دویست و هشتاد و دومین جلسه شورا در تاریخ 1/2/89

 

1-     موافقت با 8 مورد توافق در کمیسیون توافقات .

 

اهم مصوبات دویست و هشتاد و سومین جلسه شورا در تاریخ 8/2/89

 

1- نامه شهرداری رامسر با این توضیح که به استناد قانون شهرداری ها بویژه مفاد ماده 55 قانون مذکور ، وظایف شهرداری مختص در حوزه شهری بوده و شهرداری به استناد آن نمی تواند در خارج از محدوده شهری ارائه خدمات نماید . نظر باینکه آتش نشانی یکی از واحدهای زیرمجموعه بوده اما عوامل آتش نشان در کلیه سوانح بخصوص آتش سوزی هایی که در مناطق خارج از حوزه شهری و روستا بوقوع می پیوندد بر اساس تماس و درخواست کمک از ناحیه مردم یا ادارات و ارگان ها حضور و نسبت به رفع مشکل بصورت رایگان اقدام می نمایند . با عنایت به اینکه اولاً طبق قانون وظیفه ای برای شهرداری در این خصوص تعریف نشده و اصولاً حتی در قبال خدماتی که به شهروندان ارائه می گردد هزینه های آنها به صورت های مختلف وصول می شود . ثانیاً گاهاً مشاهده می گردد که در حین حضور در صحنه های واقعه حوادثی برای کامیون های آتش نشانی و یا سرنشینان آنها اتفاق می افتد که به دلیل تعریف حقوقی از حوزه جغرافیایی خدماتی برای شهرداری امکان جبران آنها از نظر حقوقی میسور نمی باشد مطرح و  " شورا ضمن تأکید بر حضور موثر در مواقع بحرانی و مورد نیاز ، مقرر می دارد فرمانداری محترم ترتیبی اتخاذ نمایند تا از محل اعتبارات روستایی اعتباراتی برای خرید تجهیزات واحد آتش نشانی به شهرداری رامسر تخصیص یابد . "

 

2- نامه شهرداری پیرو توافق نامه های شماره 10/6344 مورخ 2/7/88 و 10/6342 در خصوص احداث مجتمع تجاری تفریحی ، فرهنگی مورد تقاضای آقای عبداله اولیاء شیرازی واقع در بلوار امام رضا ( ع ) و با عنایت به  اینکه نامبرده اولین متقاضی ساخت مجتمع مدرن و مجهز در منطقه می باشد لذا با توجه به مصوبات آن شورای محترم مبنی بر حمایت از ساخت کاربری های خدماتی در سطح شهر پیشنهاد می شود به منظور حمایت و تشویق سرمایه گذار و مشارکت شهرداری در ارزش افزوده حاصل و باستناد بند 3 توافق نامه مذکور نظریه آن شورای محترم را در خصوص واگذاری واحدهای مجتمع به شرح ذیل بابت تهاتر عوارضات صدور پروانه و تغییر کاربری تا سقف 280/617/793/13 ریال به شهرداری اعلام تا بر همان اساس اقدامات بعدی بعمل آید :

1- در غالب واحدهای تجاری

2-در غالب سالن اجتماعات

3- در غالب واحدهای اداری

مطرح و ضمن تصویب ، شهرداری مکلف می گردد جزئیات قیمت گذاری به همراه میزان متراژ واحدها با نظر کارشناس رسمی دادگستری جهت تصویب نهایی به شورا ارسال گردد .

3- نامه شماره 288/4/8637 مورخ 23/1/89 فرمانداری در رابطه با بند شش صورتجلسه 272 در خصوص نرخ تاکسی ها و تأیید نرخ ارسالی ونیاز به اصلاح مابقی نرخها مطرح و " برابر نشست انجام شده در فرمانداری با رهنمود معاونت محترم فرماندار در جلسه مشتکله با آقای کوه نژاد 3 مورد مغایرت وجود داشت که در همان جلسه کارشناسی لازم انجام و اصلاحات لازم بعمل آمده و  شورا نیز عیناً همان سه مورد را به تصویب رساند .  "

 

 

 

اهم مصوبات دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورا در تاریخ 11/2/89

 

 

( انتخاب هیئت رئیسه )

 

دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر با حضور اعضا و  نماینده محترم فرماندار در موعد مقرر با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید آغاز گردید . سپس سیدی رئیس شورا ضمن عرض خیر مقدم به آقای کوه نژاد نماینده ی محترم فرماندار به جهت حضور در این جلسه با توجه به دستور جلسه که انتخاب هیئت رئیسه می باشد از زحمات اعضا به جهت همکاری صورت گرفته تقدیر و تشکر نمود . ایشان با توجه  به اینکه فعالیت های صورت گرفته توسط ایشان در طول یکسال گذشته در راستای انجام وظیفه بوده است از همراهی و همکاری اعضای شورا تشکر نموده و اعلام نمود که که انتخاب رئیس و نائب رئیس با رأی گیری مخفی و بطور کتبی خواهد بود .

سپس با اعلام آقای کوه نژاد که هر یک از اعضا کاندیدای ریاست و نائب رئیس شورا هستند اعلام آمادگی نمایند که اسماعیل گوهررستمی و سید کمال سیدی بعنوان کاندیدای ریاست شورا اعلام آمادگی نمودند که آقای سیدی اعلام انصراف نمودند . پس از رأی گیری مخفی اسماعیل گوهررستمی با 5 رأی بعنوان رئیس شورا انتخاب شدند . سپس جهت نائب رئیسی آقای امینی شاد تنها کاندیدا بوده که پس از رأی گیری مخفی با 5 رأی بعنوان نائب رئیس انتخاب شدند . سپس گوهررستمی و امینی شاد از حسن اعتماد دوستان تشکر نموده و آرزو نمودند که در سایه همدلی و وحدت بتوانند یکسال باقیمانده را در جهت عمران و آبادانی شهر تلاش نمایند . این جلسه در ساعت 10 صبح با صلوات حاضرین پایان یافت .  ضمناً از حضور آقای کوه نژاد بعنوان نماینده محترم فرماندار تقدیر و تشکر نمودند .

 

 

اهم مصوبات دویست و هشتاد و پنجمین جلسه شورا در تاریخ 14/2/89

 

 

1- نامه شماره 13/10938 مورخ 14/11/88 شهرداری با این موضوع که تعدادی از املاک واقع در مناطق ساحلی در سال های گذشته طی قراردادی به اشخاص بصورت اجاره واگذار شده بود که بموجب اعلام سازمان تأمین اجتماعی مبالغ قابل توجهی بعنوان حق بیمه بدهکار می باشند ( بپیوست تصویر نامه شماره 37235/ج/ ا مورخ 12/11/88 تأمین اجتماعی )  مطرح و " شورا مقرر  می دارد شهرداری نسبت به وصول آن از مستأجرین خود حسب مورد اقدام و بلافاصله به سازمان متبوع پرداخت و تسویه حساب شود و یا مستأجرین مربوطه مفاصا حساب تأمین اجتماعی را اخذ و تحویل شهرداری نمایند . "

2- نامه شماره 16/1087 مورخ 9/2/89 شهرداری در خصوص اخذ مجوز کلی جهت اجرای برنامه ها ، مراسم فرهنگی و جشن ها در سال 89  در راستای برنامه های ارایه شده بر اساس رامسر چشم انداز 90 مطرح و " شورا ضمن عدم موافقت با اعطای مجوز کلی مقرر می دارد شهرداری حسب مورد  پیشنهادات خویش را جهت تصویب به شورا پیشنهاد نماید . "

3- نامه شماره 6/1069 مورخ 8/2/89 شهرداری با عنایت به بند 4 مصوبه شماره 274 مورخ 25/12/88 مبنی بر تملک ملک احدی از شهروندان به شکل توافق یا خرید و یا به استناد ماده واحده مطرح و " شورا مقرر می دارد شهرداری با اولویت اول ،  طرح در کمیسیون توافقات جهت تهاتر و اولویت دوم در صورت امکان با تأمین اعتبار و پادار کردن آن در متمم بودجه نسبت به خرید ملک اقدام لازم معمول دارد . "

 

 

اهم مصوبات دویست و هشتاد و ششمین جلسه شورادر تاریخ 15/2/89

 

دویست و هشتاد و  ششمین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر با حضور اعضا و در موعد مقرر با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید آغاز گردید . با توجه به درخواست شماره 218 مورخ 15/2/89 آقای دکتر چاووش ثانی جهت بیان نطق پیش از دستور ، مواردی توسط ایشان مطرح گردید.

 

اهم مصوبات دویست و هشتاد و هفتمین جلسه شورا در تاریخ 21/2/89

 

1- عدم موافقت شورا   با در خواست شهرداری در خصوص اعزام حداکثر سه نفر از مدیران ارشد شهرستان ، دو نفر از کارشناسان شهرداری و اعضای شورا بمنظور بازدید از نمایشگاه تخصصی لوازم و تجهیزات آتش نشانی در تاریخ 17 لغایت 22/3/89 در کشور آلمان و  پرداخت هزینه های مرتبط تا سقف 000/000/208 ریال از محل خدمات اداری ماده 3 ردیف 20301 با توجه به مشکلات موجود در شهر رامسر

2- نامه شهرداری به پیوست یکبرگ درخواست سرپرست موسسه آموزش عالی رحمان در خصوص تأمین کتابهای تخصصی فنی مورد نیاز دانشجویان برای کتابخانه ی آن موسسه مطرح و " شورا اعلام می دارد با توجه به اینکه نیم درصد از بودجه سالانه شهرداری جهت تجهیز کتابخانه های عمومی شهرستان بعنوان عضو هیئت امنای کتابخانه ها اختصاص می یابد  لذا دانشجویان عزیز می توانند از امکانات این کتابخانه ها بهره مند شوند  .   "

3- تصویب  صورتجلسه توافق شماره 1/701 مورخ 29/1/89 فی ما بین شهرداری و اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان مازندران

 

 

اهم مصوبات دویست و هشتاد و هشتمین جلسه شورادر تاریخ 22/2/89

 

 

1- موافقت با  هزینه کرد مراسم روز شوراها تا سقف 000/000/6 ریال  (ششصد هزار تومان ) از محل خدمات اداری ماده 16 ردیف 41609 خدمات اداری .

 

2- نامه در خصوص اصلاح بند 3 مصوبه 278 و نامه شماره 1/1200 مورخ 13/2/89 شهرداری و درخصوص مجوز جهت مساعدت به دبستان شهید مجتبی قربانی لپاسر تا سقف 000/500/1 ریال ( یکصد و پنجاه هزار تومان ) از محل ماده 16 ردیف 41610 خدمات اداری مطرح و " شورا ضمن اصلاح بند 3 مصوبه 278 موافقت خود را با درخواست شهرداری اعلام می دارد . "

 

3- موافقت با  پرداخت مبلغ 000/000/3 ریال ( سیصد هزار تومان ) به منظور مساعدت به فعالیت های فرهنگی ، مذهبی و دینی هیئت رزمندگان شهرستان رامسر از محل اعتبارات خدمات اداری ماده 17 ردیف 41701 .

4-

5- تصویب تنخواه گردان سال 1389 با توجه به ارقام عملکردی سال 87 و 88  کل تنخواه گردان پیشنهادی سال 89 ( بند 1 فصل دوم ) بمبلغ 1117266000 ریال ، تنخواه گردان شهردار ( بند 1/3 فصل سوم ) بمبلغ 167590000 ریال و باقیمانده تنخواه گردان ( 2/3 فصل سوم ) بمبلغ 949676000 ریال .

 

6- پیشنهاد کمیسیون محترم عمران ، برنامه و بودجه شورا در خصوص صدور مجوز رایگان برای حفاری مسیرهای خاکی طرحهای اصلاح توسعه شبکه آبرسانی تا سقف 1000 متر طول مطرح و " شورا بمنظور پاسخگویی هر چه بهتر و بیشتر به مردم شریف شهر رامسر و کاهش هزینه ها که به تبع آن افزایش در میزان بهره مندی شهروندان ضمن تصویب پیشنهاد مذکور مقرر می دارد شهرداری برابر پیشنهاد کمیسیون محترم عمران ، برنامه و بودجه شورا اقدامات لازم را در این خصوص معمول دارد .  "

 

اهم مصوبات دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورا در تاریخ 28/2/89

 

1-  موافقت با  خرید هدیه تا  سقف پنج میلیون ریال از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 41702 جهت تشویق مدیر روابط عمومی خانم پروانه و آقای جنت امانی پرسنل آن واحد به دلیل انتخاب روابط عمومی شهرداری رامسر به عنوان روابط عمومی نمونه ی استان .

2- نامه شهرداری پیرو نامه شماره 6/504 مورخ 25/1/89 در خصوص تفکیک پلاک ثبتی واقع در بلوار شهید رزاقی و با عنایت به بند 2 صورتجلسه مورخ 25/1/89 مبنی بر موافقت شورا با تفکیک زمین فوق که زیر حد نصاب 3000 مترمربع اعلام گردید و با توجه به اینکه شهرداری  می تواند بر اساس ضوابط طرح نسبت به دریافت 10% ارزش کارشناسی ملک اقدام و تفکیک پلاک ها مورد تأیید قرار گیرد و تقاضای اتخاذ تصمیم در شورا مطرح و " مورد موافقت شورا قرار گرفت . "

3- موافقت با  9 صورتجلسه توافق  در کمیسیون توافقات

 

اهم مصوبات دویست و نودمین جلسه شورا در تاریخ 29/2/89

 

 

1- موافقت با دریافت وام جهت ساماندهی پارکینگ طبقاتی تا 5 میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی مورد توافق سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بانک ملت به استناد قسمت اخیر بند 13 ماده 71 قانون شوراها  و اعلام اینکه  تأیید نهایی وام مذکور منوط به اعلام رسمی مدت بازپرداخت و کارمزد آن و تصویب در شورا است . "

2- موافقت با  پرداخت مبلغ 000/000/15 ریال ( یک میلیون و پانصد هزار تومان  ) از محل خدمات اداری ردیف 41702 و واریز بحساب 2173015125006 آموزش و پرورش رامسر در اجرای بند 6 صورتجلسه شورای آموزش و پرورش.

3- موافقت با  مساعدت به احدی از شهروندان  تا مبلغ 000/500/1 ریال ( یکصد و پنجاه هزار تومان ) از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 41701 بمنظور رفع بخشی از مشکلات مالی و معیشتی نامبرده .

4-  موافقت با  پرداخت مبلغ 5 میلیون ریال بمنظور تأمین هزینه تعمیرات مسجد امام حسن مجتبی ( ع ) ابریشم محله از محل خدمات اداری ماده 16 ردیف 41609 .

5- موافقت با دریافت وام جهت تملک اراضی حریم شرقی پل صفارود تا سقف 60 میلیارد ریال ( شش  میلیاردتومان  ) از محل تسهیلات بانکی مورد توافق سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بانک ملت  به استناد قسمت اخیر بند 13 ماده 71 قانون شوراها  و اعلام اینکه  تأیید نهایی وام مذکور منوط به اعلام رسمی مدت بازپرداخت و کارمزد آن و تصویب در شورا است .

 

 

6 – موافقت با پرداخت مبلغ 000/700 ریال  ( هفتاد هزار تومان  ) از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 7027/4 به  احدی از شهروندانبا توجه به گزارش مسئول دفتر پیگیری های ویژه شهرداری .

 

7- موافقت با  مجوز اجاره پارکینگ عمومی شهرداری واقع در کوچه شهید قلی زاده از طریق مزایده کتبی با تعیین قیمت کارشناسی بصورت قرارداد یک ماهه متوالی به دلیل اقدام شهرداری جهت اخذ تسهیلات از سازمان شهرداری ها برای احداث پارکینگ طبقاتی و تقاضای واگذاری منافع آن به سازمان حمل و نقل همگانی شهر رامسر.

 

دویست و نود و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر در تاریخ 4/3/89

 

1- انتخاب موسسه حسابرسی بخرد یار عضو جامعه حسابداران رسمی ایران به شماره ثبت 20058 را برای حسابرسی مالی شهرداری در سال 1387 در اجرای بند 30 ماده 71 اصلاح قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی مبنی بر انتخاب حسابرس واجد شرایط به منظور حسابرسی اسناد و مدارک و مستندات اجرایی سال مالی  1387 با عنایت به  نامه شماره 1/1616 مورخ 25/2/89 شهرداری پیرو نامه شماره 1/10462 مورخ 3/10/88 موضوع انتخاب حسابرس واجد شرایط به منظور حسابرسی اسناد و مدارک سال مالی 1387 و اعلام آمادگی موسسات حسابرسی و نامه شماره  1/10642 مورخ 3/11/88 شهرداری در خصوص  دستورالعمل مدیر کل محترم دفتر امور شهری و روستایی همراه با  لیست موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران .

2- موافقت با  پرداخت مبلغ 000/000/11 ریال ( یک میلیون و یکصد هزار تومان ) از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 41702 به منظور قدردانی از زحمات بزرگواران فعال در شورای نامگذاری و کمیسیون فرهنگی به تعداد یازده نفر بر اساس لیست ارسالی از سوی شورا .

3- موافقت با  پرداخت مبلغ 000/000/2 ریال ( دویست هزار تومان ) از محل خدمات اداری ماده 16 ردیف 41609 بمنظور کمک به برگزاری هفته بسیج کارگری .

4 - نامه شهرداری بازگشت به نامه شماره 1759/ش مورخ 6/12/88 در پیرو نامه شماره 6/10779 مورخ 11/11/88 در خصوص ملک احدی از شهروندان  که دارای سند ششدانگ به مساحت 960 مترمربع و ملک دیگر  به مساحت 1540 مترمربع واقع در خیابان شهید عباسپور کوچه توساسان که در مسیر خیابان 24 متری قرار دارد و اعلام شهرداری مبنی بر قرار نداشتن خیابان مذکور در  اولویت بازگشایی ، عدم آزادسازی ابتدا و انتهای خیابان و عدم امکان تملک به دلیل عدم تأمین بودجه بر اساس دستور العمل استانداری مطرح و " شورا مقرر می دارد شهرداری کلیه اقدامات لازم جهت تملک ملک مذکور را معمول داشته و اعتبار آن را در اولین متمم بودجه پادار نماید  . "

5- موافقت با پرداخت هزینه های برگزاری مراسم گرامیداشت روز میراث فرهنگی و  احیاء فرهنگ و سنن بومی شهر رامسر تا سقف 000/000/6 ریال ( ششصد هزار تومان ) از محل خدمات اداری ماده 5 ردیف 20505 .

6- موافقت با سه مورد توافق در کمیسیون توافقات شهرداری

 

 

دویست و نود و دومین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر در تاریخ 9/3/89

 

 

1- موافقت با  پرداخت مبالغ ذخیره مرخصی به استناد ماده 66 قانون کار تا سقف 000/000/200 ریال ( بیست میلیون تومان ) از محل خدمات اداری و شهری ماده 1 ردیف 10104  با توجه نامه شهرداری در خصوص گزارش امور اداری و عدم محاسبه ذخیره مرخصی همکاران در بودجه سال 1389.

 

2- موافقت با  خرید هدیه برای همکاران زن شاغل در شهرداری بمناسبت سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا ( س ) تا سقف 000/500/19 ریال ( یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار تومان ) از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 41702 بمنظور پاسداشت مقام زن .

 

3- موافقت با پرداخت مبلغ 000/000/20 ریال از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 41701 جهت اجرایی نمودن بند 3 صورتجلسه مورخ 23/2/89 فرمانداری رامسر راجع به برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم ارتحال ملکوتی امام خمینی ( ره .

 

 

دویست و نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر در تاریخ 11/3/89

 

1- موافقت با پرداخت مساعدت به هیئت امنای محترم حضرت حر ( ع ) شهرستان رامسر به مبلغ 000/500/1 ریال ( یکصد و پنجاه هزار تومان  ) از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 41701.
2- موافقت با  پرداخت مساعدت به هیئت امنای مسجد ارشاد ابریشم محله تا سقف 000/000/3 ریال ( سیصد هزار تومان ) جهت رفع مشکلات فراوان این نهاد فرهنگی و مذهبی از محل خدمات اداری ماده 16 ردیف 41609 .

3- موافقت با  پرداخت هزینه های تملک ساختمان در اجرای طرح توسعه و بازگشایی خیابان عباس مفرد منتهی به میدان فلسطین بر اساس قیمت کارشناسی به مبلغ 000/000/455 ریال  از محل طرح های عمرانی برنامه توسعه شهری و پروژه بازگشایی خیابان عباس مفرد با توجه به صورتجلسه سال 1384 شورای اسلامی شهر رامسر.

4- موافقت با  بخشودگی عوارض صنفی احدی از شهروندان متصدی پروانه کسب خیاطی با توجه به شرایط جسمانی نامبرده و وضعیت اقتصادی ایشان .

 

دویست و نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر در تاریخ 12/3/89

 

در این جلسه  مهندس امینی شاد که در معیت شهردار محترم رامسر جهت تصویب نهایی طرح پروژه کنار گذر ساحلی رامسر مصوبه هیأت دولت  در جلسه شورای عالی شهرسازی شرکت کرده بود گزارشی از جلسه مذکور به سمع اعضای شورا  رساند.وی  ضمن قدردانی از شهردارمحترم  به جهت هماهنگی های لازم در وزارتخانه و دفاع از طرح مذکور در جلسه یاد شده  از آقای مهندس مشایی رئیس دفتر محترم ریاست جمهوری ، استاندار محترم آقای مهندس طاهایی ، معاونت محترم عمرانی استانداری آقای مهندس هاشمی ، آقای مهندس صفرنژاد فرماندار محترم شهرستان و آقای سیروس رضاخانی مشاور محترم سازمان میراث فرهنگی به دلیل هماهنگی ،  پیگیری و حمایت های بی دریغشان از طرح مذکور جهت رفاه حال مردم منطقه ، استان و حتی کشور قدردانی نمود و اعلام کرد که با کلیات طرح مذکور موافقت شد و برای بررسی بیشتر در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و نهایتاً ارجاع مجدد به شورا در هفته های آینده خبر دادند .وی افزود: با اجرای این طرح ضمن حل معضل ترافیکی شهرستان ، محل مناسبی برای  سرمایه گذاری در بخش توریست بوده و تقریباً 136 هکتار به زمین های رامسر اضافه شده که جزء حریم شهر خواهد بود

1- موافقت با پرداخت تا سقف  000/000/45 ریال( چهار میلیون و پانصد هزار تومان ) از محل خدمات اداری ماده 5 ردیف 20505 جهت تهیه و تکثیر فیلم معرفی شهر رامسر به زبان فارسی و انگلیسی و عربی در راستای معرفی هر چه بیشتر رامسر و ایجاد  فرصتهای سرمایه گذاری  جهت  توسعه و عمران شهر  و درخواست از  شهرداری مبنی بر اینکه  قبل از تکثیر و انتشار فیلم نسخه ای از آن جهت بازبینی و تأیید نهایی به شورا ارسال دارد  ."            

2- نامه های شماره 13/11827 مورخ 10/12/88 ، 10/12277 مورخ 18/12/88  و  10/12765 مورخ 28/12/88 و شهرداری در خصوص اتمام قرارداد مستأجر پلاژ لیدو و سایر مستأجرین زمین های شهرداری در جلسه مطرح و پس از ا ستماع نظرات هر یک از اعضای شورا و پیرو نامه شماره 195/ش مورخ 8/2/89 شورا ، مبنی بر خودداری شهرداری از هر گونه اقدام در پلاژها تا زمان ارائه طرح و برنامه از سوی آن شهرداری و تصمیم نهایی شورا ، مقرر می دارد که :

اولاً : شهرداری برابر مصوبات قبلی شورای اسلامی شهر رامسر پس از  اخذ مشاور نسبت به مطالعه و طراحی اولیه مجتمع های تفریحی - توریستی در زمین های ساحلی تحت مالکیت و تصرف شهرداری و نهایتاً ارسال آن به شورا جهت تائید و تصویب اقدام نماید تا  پس از آن طی تشریفات قانونی ، فراخوان و مزایده ی عمومی به متقاضیان سرمایه گذاری واگذار گردد .

ثانیاً : با توجه به شروع فصل تابستان و ضرورت باز بودن اماکن استیجاری ، تا اخذ مشاور و تهیه طرح اولیه و انجام تشریفات قانونی جهت اجرای طرح های گردشگری و واگذاری آن به سرمایه گذاران ، شهرداری ضمن دریافت کلیه مطالبات معوقه خود از مستأجرین فعلی که قراردادشان به اتمام رسیده برابر ماده 35 آیین نامه مالی شهرداری با تعیین قیمت کارشناسی اجاره بهاء ، اماکن مذکور را بصورت قراردادهای اجاره موقت تا پایان شهریور 89  به مستأجرین فعلی واگذار نماید .

ثالثاً : این مصوبه شامل کلیه مستأجرین زمین های ساحلی شهرداری خواهد بود .

3- پیرو بند 2 مصوبه 187 مورخ 16/2/88 و بند 2 مصوبه 201 مورخ 2/4/88 و با عنایت به پیش بینی اعتبار لازم در بودجه سال 89 شهرداری در خصوص بازگشایی خیابان شبکه بهداشت شورا مقرر می دارد شهرداری نسبت به انجام کلیه اقدامات لازم جهت تسریع در اجرایی شدن مصوبات مذکور تأکید می نماید. 4-  صورتجلسات کمیسیون عمران ، برنامه و بودجه شورا ( 16 – 17 و 18 )   با ارائه پیشنهادات ذیل :

- تشویق دست اندر کاران  تهیه و تصویب محور خیابان 25 متری فرودگاه در کمیسیون ماده پنج  استان و تسریع جهت اخذ مشاور  مربوطه (بند 2 صورتجلسه شماره 17 )

- ارجاع کلیه قراردادها و صورت وضعیت نهایی پیمانکاران پروژه های عمرانی سطح شهر از سوی شهرداری به کمیسیون عمران و سپس شورا جهت تأیید نهایی در راستای کنترل و نظارت دقیق تر و کمک به مجموعه شهرداری . (بند 2  صورتجلسه شماره 18   )

- توجه و اهتمام جدی شهرداری نسبت به اخذ مشاور جهت طراحی و ساماندهی سیما و منظر شهری بالاخص نمای ساختمان های بر خیابان اصلی شهر و خیابان 25 متری شورا ( فرودگاه ) به جهت حساسیت موضوع . (بند 4 صورتجلسه شماره 18   )

- تقدیر از زحمات و تلاش های یکساله آقای مهندس فکری ریاست محترم اداره آب و فاضلاب ، آقای مهندس رجبی فرد ریاست محترم اداره برق  و آقای مهندس چاووشی ریاست محترم اداره راه و ترابری شهرستان رامسر و همچنین معاونین محترم این ادارات بترتیب  آقایان مهندس کیا پاشا ، مهندس پوررستمی و مهندس حلاج ثانی بخاطر رضایت و پاسخگویی مناسب به مردم (بند 5 صورتجلسه شماره 18   )

مطرح و "  شورا ضمن تصویب موارد مذکور مقرر می دارد شهرداری با اهتمام ویژه نسبت به اجرایی شدن پیشنهادات کمیسیون محترم عمران ، برنامه و بودجه شورا اقدام لازم معمول دارد . "

 

دویست و نود و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر در تاریخ 18/3/89

 

 

1- رونوشت نامه های مدیریت محترم اداره گاز رامسر با عنوان شهرداری رامسر در خصوص مساعدت شهرداری رامسر در صدور مجوز حفاری جهت تقویت فشار گاز و جلوگیری از قطع آن و جمع آوری 250 شیر پیاده رو و همچنین گازرسانی به برخی نقاط شهر مطرح و " شورا مقرر می دارد شهرداری هرگونه مساعدت و همکاری لازم در این خصوص را معمول دارد . "

 

2- موافقت با  مساعدت به هیئت والیبال شهرستان رامسربه میزان  000/000/3 ریال  (سیصد هزار تومان)  از محل اعتبارات جاری خدمات اداری ماده 16 ردیف 41610 در راستای کمک به امر ورزش .

 

3- موافقت با  خرید یک دستگاه خودرو تا سقف 000/000/270 ریال (بیست و هفت میلیون تومان ) برای فرمانداری رامسر از محل خدمات اداری ماده 12 ردیف 31201 با توجه به همکاری شایسته فرمانداری محترم با شورای شهر و شهرداری .

 

4- موافقت با  پرداخت مبلغ 000/000/5 ریال ( پانصد هزار تومان ) از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 41701 به موسسه ایتام امیرالمومنین ( ع ) رامسر در راستای مساعدت به ایتام تحت پوشش آن موسسه .

5- نامه شماره 1/2401 مورخ 16/3/89  شهرداری در پاسخ به نامه شماره 403/ش مورخ 12/3/89 شورا راجع به  درخواست احدی از شهروندان مبنی بر نصب چادر جهت فروش مواد غذایی و یخ در گوشه ای از زمین چهار هکتاری بلوار شهید باهنر ( کاسپین ) مطرح و شورا با توجه به مشکلات متعدد نامبرده و لزوم هرگونه مساعدت ، به استناد ماده 35 آئین نامه مالی شهرداری مقرر می دارد شهرداری با ارجاع موضوع به کارشناس جهت تعیین اجاره بهاء نسبت به صدور مجوز نصب چادر به نام مشارالیه در بخشی از پلاژ کاسپین تا پایان شهریور 89 با اخذ ضمانت های قانونی اقدام لازم معمول دارد . "

6- رونوشت نامه شماره 203/29 مورخ 18/3/89 هیئت مدیره تاکسیرانی با عنوان مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی رامسر در خصوص عدم تخصیص سهمیه جدید هر نوع تاکسی شهری بدلیل افزایش بیش از حد تاکسی ، تاکسی ون و مینی بوس در دو ساله اخیر و ایجاد امنیت شغلی حداقل برای سالجاری ، " شورا ضمن اظهار رضایت از عملکرد تاکسیرانان در طول سال گذشته و پوشش قرار دادن خطهای فرعی نظیر توساسان ، لمتر ، زینبیه ، خیابان شهید بهشتی ، تنگدره و طالش محله فتوک مقرر می دارد شهرداری و سازمان حمل و نقل همگانی شهر رامسر  برای سالجاری از هرگونه افزایش سهمیه تاکسی تحت هر عنوان ( تاکسی معمولی ، ون ، مینی بوس ، فولکس واگن و ...  ) خودداری نماید . "

 

دویست و نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر در تاریخ 19/3/89

 

 

1- موافقت با  مساعدت به دفتر فنی غرب استان به مبلغ سی میلیون ریال پیرو بند 1 مصوبه شماره 286 مورخ 15/2/89

2-تصویب  آئین نامه تشویقی شهروندان به نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری با توجه به لزوم باز زنده سازی بافت فرسوده شهر رامسر و نیاز به اصلاح بافت فرسوده و رفع مشکل موجود در معابر سطح شهر و لزوم خدمات رسانی مناسب به شهروندان و در راستای بندهای 5 و 6 ماده 76 قانون شوراها با اصلاحات ذیل:

الف ) افزایـش مدت زمـان مراجعه شهـروندان به شهـرداری پس از اعلام عمـومی شهرداری از دو ماه به « شـش ماه »
( بند 2-1 از ماده 2 )

ب ) افـزایش مـدت زمان مراجعه شهـروندان به شهـرداری از دو ماه به « شـش ماه » و تا پایان چهار ماه به « یکـسال »
 ( بند 2-2 از ماده 2 )

پ ) افزایش مدت زمان مراجعه شهروندان به شهرداری از چهارماه به بالا به « از یکسال به بالا » و حداکثر معافیت از عوارض از 30% به « 50 % »

3- موافقت با 4 مورد توافق در کمیسیون توافقات شهرداری

 

 

دویست و نود و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر در تاریخ 25/3/89

 

 

1- موافقت با  فروش یک دستگاه وانت مزدا 1600 آمبولانس و یک دستگاه غلطک کششی غیرقابل مصرف در پارک موتوری به استناد ماده 13 قوانین و مقررات مالی شهرداری ها با انجام شرایط مزایده بر اساس قیمت کارشناسی .

 

 

دویست و نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر در تاریخ 26/3/89

 

 

1- نامه شماره 761/4/8637 مورخ 12/2/89 فرمانداری در خصوص بند 2 صورتجلسه شماره 281 مبنی بر خرید و تملک یا تهاتر زمین احدی از شهروندان  با این عنوان که در نامه شماره 6/7364 مورخ 27/9/86 فرمانداری و نامه شماره 42/50921 مورخ 23/11/86 مدیر کل محترم دفتر امور شهری استانداری آمده است ملک مشارالیه  تقریباً در وسط مسیر مورد نظر قرار داشته و تملک آن در بازگشایی مسیر یادشده اثری نخواهد داشت مطرح و "  با توجه به اینکه تملک قطعه های فوق جهت بازگشایی خیابان 25 متری بار مالی شهرداری را در زمان اجرای طرح کاهش می دهد شورا انتظار دارد در این خصوص بمنظور ذخیره سازی اموال در هنگام آزادسازی و مدیریت بر منابع ، فرمانداری محترم همراهی لازم را مبذول دارند .  "

2- نامه شماره 6/10758 مورخ 10/11/88 شهرداری با این توضیح که 300 متر از خیابان 25 متری طرح تفصیلی از میدان امام تا بلوار دریا که به طول حدود 2 کیلومتر می باشد آزادسازی شده است و ارائه نقشه خط پروژه مسیر با لحاظ نمودن کمترین تخریب بناهای موجود به منظور دسترسی بهتر میدان امام به بلوار دریا و حل مشکل ترافیکی میدان مطرح و " شورا موافقت خود را با خط پروژه پیشنهادی اعلام می دارد . "

3- موافقت با یک مورد توافق در کمیسیون توافقات شهرداری.

 

دویست و نود و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر در تاریخ 1/4/89

 

در این جلسه گوهررستمی رئیس شورا گزارشی از دومین جلسه کمیته فنی کنارگذر ساحلی رامسر بدین شرح ارائه داد :

  دومین جلسه کمیته فنی کنارگذر ساحلی رامسر  با دعوت آقای نجیمی مدیر کل محترم دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در تاریخ 26/3/89 ساعت 30 : 8 صبح در وزارت مسکن و شهرسازی برگزار گردید . در این جلسه ابتدا مشاورین طرح پیرامون مسائل فنی طرح کنار گذر مطالبی را بیان کردند . سپس هر یک از اعضا به تناسب مسئولیت ها ی اداری خویش سوالاتی رامطرح نمودند که پاره ای از سوالات به نظر می رسید ارتباطی با موضوع جلسه که بحث مسائل فنی کنارگذر بود نداشت مسائلی نظیر اینکه تکلیف زمین های استحصال شده چه می شود ؟ و یا اینکه اصلاً ضرورت اجرای این طرح چیست ؟ و ... که اینجانب نیز ضمن تأکید بر ضرورت کنارگذر ساحلی یادآور شدم مباحث حقوقی از عهده ی کمیته فنی خارج بوده و این کمیته باید فقط در راستای مسائل فنی اظهار نظر نماید . سپس در خصوص ضرورت اجرای کنارگذر ساحلی مطالبی را یادآور شدم . به دلیل حجم سوالات ، اینجانب به حاضرین پیشنهاد دادم که تمام سوالات مربوط به مسائل فنی در همین جلسه جمع بندی شده و در اختیار مشاور قرار گیرد تا در جلسه آینده بتوانیم تصمیمات بهتری جهت اجرایی شدن طرح اتخاذ نماییم که مورد تأیید قرار گرفت و مقرر شد که سوالات توسط مدیر کل محترم جمع بندی و در اختیار مشاور جهت پاسخگویی و یا اصلاح قرار گیرد . در ضمن بیشترین مخالفت با طرح مذکور از سوی نماینده ی جهاد کشاورزی و نماینده ی محیط زیست صورت گرفت .

1- موافقت با  مجوز فروش نیسان کمپرسی اسقاطی شهرداری در راستای نوسازی ناوگان فرسوده واحد موتوری .

2- نامه شماره 1/2941 مورخ 25/3/89 شهرداری در خصوص مجوز خرید هدیه و انجام تبلیغات مناسب جهت مشارکت حداکثری شهروندان در انتخاب شهروندان به پرداخت به موقع عوارض تا سقف 000/000/50 ریال ( پنجاه میلیون ریال ) از محل اعتبارات ماده 5 ردیف 20505 خدمات اداری مطرح و " شورا مقرر می دارد شهرداری گزارش جامعی از میزان تأثیر این رویکرد شورا و شهرداری در سال 88 و مقایسه با سال 87 جهت اتخاذ تصمیم بعدی به  شورا ارائه نماید .  "

 

سیصدمین جلسه شورای اسلامی شهر رامسر در تاریخ 2/4/89

 

1- در راستای بند 4  مصوبه 285 مورخ 14/2/89 و با توجه به نامه شماره 6/1069 مورخ 8/2/89 در خصوص  تملک ملک مربوط به احدی از شهروندان   شورا مقرر می دارد شهرداری نسبت به تملک ملک ایشان  اقدام نماید .

 

2- موافقت با  خرید هدیه برای معلمان زحمتکش تا سقف 000/000/4 ریال از محل خدمات اداری ماده 17 ردیف 41701 در راستای پاسداشت مقام معلم .

 

2-     نامه شهرداری در خصوص حریم پروازی املاک واقع در مسیر باند پروازی و کارشناسی های متناقض ارائه شده در مورد املاک توسط مدیر کل فرودگاه ها بنا به اظهار شهرداری و پاسخ نامه شماره 6/132246 مورخ 3/2/88 مدیر کل بهسازی و توسعه فرودگاه های کشور مبنی بر عدم ارائه طرح مصوب شکل قرارگیری باند پروازی مطرح و " شورا مقرر  می دارد شهرداری در خصوص اجازه ساخت و ساز حسب مورد برای هر پلاک با ارسال تصویر نقشه موقعیت زمین متقاضی و همجوار آن به شورا جهت اتخاذ تصمیم بعدی ارسال نماید .   "

 

 

 

 

 

صفحه اصلي|معرفي شورا|آرشيو مصوبات شورا|آلبوم تصاوير|ارتباط با شورا|تبادل نظر
بازديدکنندگان اين صفحه: 2769 | بازديدکنندگان امروز: 311 | کل بازديدکنندگان: 2351191 | بازديدکنندگان آنلاین: 2 | زمان بارگزاري صفحه: 0/3906 ثانيه